Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek létezik az, hogy...

Szerintetek létezik az, hogy valaki azért született, jött erre a világra, hogy utána ne legyen, ne éljen vagy pedig igenis mindenkinek dolga van itt?

Figyelt kérdés
Kifejtem azt szerintem miért van így. Ha idegen körülötted a világ, az emberek furcsán néznek rád, tetteidre, gondolataidra, ízlésedre, mindenre ami te vagy akkor egy idő után undorodni kezdesz. Nőttön nő benned a gyűlölet az iránt, ami körülvesz. Nem tudsz törődni a trenddel, így mindenki kivet. Szembemész a trendiséggel, a divatáramlatokkal így felmerül a kérdés "mondd meg kivagyok, mondd meg mi vagyok én?"- veti fel a Kex együttes egy régi szerzeményében. Nem tartozol sehová. A társadalom és a téged körülvevő emberek idegileg szétmorzsolnak, emberi roncs leszel. A fájdalom a csontodig hatol és egész egyszerűen egyre izoláltabb leszel, kirekesztődsz. Viszont tudod, hogy van egy saját utad. Azonban ha nem tudsz törődni a jelennel hogyan élhetsz benne? Don Quijoténak sem sikerült megúsznia. Azaz ha másként gondolkodsz és elkülönülsz akkor végeznek Veled nem a szó szoros értelmében szerencsére. Lehet itt úgy élni, hogy más vagy? Vagy ez egy vesztett csata? Eleve elrendelés kérdése vajon hogyan jelenik meg ilyen esetekben?
2014. szept. 20. 11:45
 1/8 anonim ***** válasza:

A divathullám elől való kitérés szerintem nem okoz csontig hatoló fájdalmat.

Egyébként nem kötelező követni a többi birkát. Nem kell mindig a nyájjal tartani. Értem itt a manapság gyakori elméletgyártási módot, a sületlenségkreacizmust is.

2014. szept. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ady Endre írt versében a csorda népről, a nyájszellemről. Nem kötelező velük tartani, sőt nem is akarok. Így viszont viselje el valaki a gyűlöletet, a lenézést. Én viszont azt nézem le, aki nem tud mást mint a tévé előtt ülni, diszkókba eljárni, idióta barátokkal körülvenni magát, üres, tartalmatlan, léha életet élni. Rossz fogalom a lenézést. Inkább nem tudom megérteni a miértjét. Az is zavarhat valakit, hogy más világot szeretnének építeni mint amiben ma élünk és ekkor megindul a menekülés leginkább befelé önmagunkba.
2014. szept. 20. 13:52
 3/8 anonim ***** válasza:
Befelé menni nem megoldás, fel kell vállalnod Magad, hidd el találsz társakat...A társadalmak nyilván az uniformizálódások irányába mennek el, sokkal könnyebb a birka embereket kezelni. "Lázadók" mindig voltak és lesznek, ők vitték mindig előbbre a világot/meg kell nézni a történelmet, felfedezéseket stb./Tehát dolgod van itt és nem kell beállnod a sorba, meg fogod találni azt a területet ahol kifelé és belső irányban is megleled a békédet !
2014. szept. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Felvállalom én, csak a porba döngölnek. Arról eddig nem írtam, hogy a naivitásom és a rossz emberismeretem már sokszor tévutakra vitt. Kaptam sok pofont ilyen értelemben. Fordítsam oda a másik orcámat is? Valahogy idáig még nem jutottam el. Kudarcként éltem meg mindezt és egy jelnek, hogy legyek másabb, mivel ha nem szétmorzsolnak. Lehet, hogy a becsapások sok kis előhalált okoztak számomra, így igyekszem most már mindenre nagyon pontosan odafigyelni ebben a kegyetlen és erőszakos világban.
2014. szept. 21. 00:10
 5/8 anonim ***** válasza:
Minden változást és fejlődést azok indítottak el, akik kilógtak a csordából, szóval igenis van értelme az ilyennek is. Több nagy koponyát is kinevetett a saját koruk, aztán kiderült, hogy mégis nekik volt igazuk. Hogy megélték-e vagy nem, az már más kérdés.
2014. szept. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
kicsit hasonló a szitu,mint nekem. Én azt mondom neked,hogy ez arra "jel",h jobban figyelj az előrejelzésednek,megérzésedben! Nem volt olyan,h érezted valakiről,h nem frankó, de te mégis bedőltél neki,vagy mentél a magad feje után? Biztos,ahogy leírtad. Na én ugyanebbe mentem bele,többször is.
2014. szept. 22. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És mi az,h felvállalod, és porba döngölnek? Miért? Hány éves vagy?
2014. szept. 22. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Magad is megfogalmaztad: igen is fejlődtél, odafigyelsz dolgokra, tudsz már szelektálni.Tehát az élet tanításaiból már szűrtél. Így tovább és a "hasonszőrűekkel" könnyebb lesz elviselned ezt a világot !!!!
2014. szept. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!