Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A szkeptikusok miért trollkodn...

A szkeptikusok miért trollkodnak az ezo témakörökben?

Figyelt kérdés

Ha nem is értenek hozzá, és nincs is szándékukban, hogy nyissanak az ismeretlen felé.


A "korlátoltak" fel akarják világosítani a "tudatlanokat"?

Remek, jól állunk!



#mágus #ork #telepaták #flamerek
2014. okt. 15. 12:03
1 2
 1/20 anonim válasza:
82%

Mert jó móka :'D

Én már leszokó félven vagyok, mert nindig letiltanak... Feldobja a napom ha itt olvasgatok ;)


Elnézést kérek minden troll nevéven! :*

2014. okt. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
71%
Milyen szkeptikusok te észkombájn? Téged egy tízezer vatos égővel se lehetne felvilágosítani. Az van, hogy te nem érted a világ működését az iskolát pedig csak névről ismered. Nem kell hozzá szkeptikusnak lennem, hogy megállapítsam, hogy tudatlan vagy a kérdésed pedig ékes bizonyítéka ennek :D
2014. okt. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Ozmium42 ***** válasza:
65%

Üdv!


A természettudományok leírják a világunk működését. Aki ismeri ezeket, az összefüggéseket ismer fel.


Az ezotéria ugyanerre tesz kísérletet. Összefüggéseket keres és ismer fel, és analógiákat állít fel. Azonban megbukik, mert nem alkalmazza a megismerés megbízható módszereit. Az analógiák hamisak, az összefüggések nem tükrözik a valóságot, a tapasztalatok nem megismételhetőek, az axiómák légből kapottak.


Mindezekre megfelelő természettudományos ismeretekkel rá lehet mutatni. A témakörben sok a halandzsa és a szélhámosság, a konkrét természettudományos tények félreértésén alapuló félremagyarázás.


A korlátolt jelzőt mivel érdemeltük ki? Azzal, hogy kerüljük a babonákat?

2014. okt. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Napfonat ***** válasza:
39%

Az sem mindegy, hogy mit értünk ezotéria alatt, mer itt a gyk-n elég rosszul van a kategória összeállítva, ráadásul rengeteg ezoterikus téma nem is szerepel az alkategóriák között.

Például az álomfejtést a legkevésbé sem lehet ezotériának (tkp. mélyebb tudásnak) nevezni, de a horoszkóp is eléggé sántít.

Az "UFO észleléseknek" sincs köze az ezotériához!


Hogy a kérdésre is feleljek, a szkeptikusok nem állnak a lelki fejlettség azon a fokán, hogy bizonyos "belső, mélyebb" összefüggéseket felismerjenek. Ők az exoterikusok, vagyis csak a külső, kézzel fogható valóságot szondázzák, és elvetnek minden olyan lehetőséget, amely a logikának (tkp. mr. Spocknak) ellentmond! :)

2014. okt. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Koplárovics Béci ***** válasza:
54%
Mi csak kifejtjük a véleményünket. Az nem a mi hibánk, hogy nem vagy(tok) képes(ek) elviselni az ellenvéleményt. Úgy ki tudtok akadni, hogy csoda, hogy nem jönnek ide az ufók az energiaforrásért.
2014. okt. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Ha néha ide beszólok, az a következők miatt van:

Egy csomó ezós témával találkoztam, mert közeli családtagjaim vagy ismerőseim foglalkoztak vele, bemutatták, volt, amiben én is láttam anno valamit és utána néztem, volt, amit ki is próbáltam. A részben/egészben megismert területek közé tartoznak az agykontroll, az álomfejtés, az asztrológia, a feng-shui, a vonzás törvénye, az ufo-észlelések, kabbala, waldorf iskolák, antropozófia, számmisztika, stb. Jártam egyetemre is, úgyhogy a tudományos állásponttal és filozófiával is volt alkalmam megismerkedni. Ezeken felül a fentiek vallásos kritikájának az irodalmába is belenézegettem. Szóval van rálátásom a dolgokra és kialakult véleményem. Egy ilyen oldalnak nem az a célja, hogy a válaszoló nyisson az ismeretlen felé, hanem az, hogy az általa jobban ismert területen segítsen eligazodnia a kérdezőnek. Korlátolt lennék?

2014. okt. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
40%

"A természettudományok leírják a világunk működését."


Világunk működése olyan hihetetlenül összetett és bonyolult, hogy igencsak messze állunk attól, hogy le lehessen írni. A tudomány egy kis töredéket ír le, és az valóban helytálló is. De nem kellene az önhittségnek a csapdájába esni és megfeledkezni a "maradékról".

2014. okt. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Ozmium42 ***** válasza:
49%

A tudomány a megismerés megbízható módszereinek a gyűjtőneve. Amit megbízható módszerekkel nem lehet vizsgálni, arról ne állítson senki semmit, mert ez csak blöff és vaktában lövöldözés. Főleg ne nevezze korlátoltnak azt, aki olyan módon próbálja megismerni a világot, hogy a tévedés lehetőségét minimalizálja, és az ismételhetőség, ellenőrizhetőség lehetőségeit is biztosítsa.


Ami ezen kívül van, azt nem lehet megkülönböztetni a saját paródiájától.


Na ezért trollkodunk itt. Parodizálunk, hátha leesik valakinek a tantusz, és közben egymás írásain is jót mosolygunk. :)


Megjegyzés: a honlapon az ezotéria topic nem azért van létrehozva, hogy otthonos, biztonságos, elkerített játszótere lehessen az ezotéria hívőknek, hanem azért, hogy a feltett kérdések témakör szerint legyenek csoportosítva, és az válaszolhasson rájuk, aki akar.

2014. okt. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
43%

"A szkeptikusok miért trollkodnak az ezo témakörökben?"


Kérdezi a troll, aki nem is feltűnően *irónia off* troll és hülye kulcsszavakat adott meg a kérdéshez.

2014. okt. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
25%

"és az ismételhetőség, ellenőrizhetőség lehetőségeit is biztosítsa."


Van egy pár "kényesebb" területe az életnek, ahol igencsak pofára lehet esni, ha az ember ismételhetőséget és ellenőrizhetőséget vár el. XD

2014. okt. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!