Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a különbség az asztrál...

Mi a különbség az asztrál utazás és a testkilépés között?

Figyelt kérdés
pl. hogyan lehet tudatosan asztrál utazni vagy csak simán kilépni a fizikai világba?
2014. nov. 17. 18:16
1 2
 11/16 Ozmium42 ***** válasza:
59%
A kategóriák a kérdések (és nem a válaszadók!) téma szerinti csoportosítását szolgálják.
2014. nov. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
#7 A magyar Teozofiai Tarsulat oldalan ingyen letoltheto konyveket talalni az asztral, eter, mental testekrol. Erdemes belejuk pillantani, meg fogsz lepodni !
2014. nov. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
#12: ha adsz konkrét linket, megköszönöm, érdekel. Nem hiszem, hogy nagyon meglepődnék (nagyon jól ki tudom szúrni a mellébeszélést), de kíváncsi vagyok, hogy mit írnak róla azok, akik lényeges időt töltöttek ezzel.
2014. nov. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

>Bármennyire rosszul esik a naiv kis lelkednek, vannak a tieddel ellenkező vélemények is. Ha nem veszed figyelembe, az a szíved joga. De ha csak megerősítő válaszokat vársz, akkor nincs értelme kérdezni.


Először is nem tartom magam naiv embernek, én azt hiszem el 100%-ig amit látok vagy megtapasztalok.(de nem zárok ki semmit)

Másodszor meg nem az volt a kérdés hogy létezik e asztrál utazás vagy testkilépés, mert erre tudom a választ, (ugyanis velem már megtörtént csak nem saját akaratomból) hanem két fogalom közti különbséget szerettem volna megtudni.

2014. nov. 19. 09:57
 15/16 anonim ***** válasza:

>Először is nem tartom magam naiv embernek, én azt hiszem el 100%-ig amit látok vagy megtapasztalok.


Pont ezért vagy naiv :). Aki nem naiv, az tudja, hogy a saját érzékelése, értékelése, értelmezése, „tapasztalása” számtalan hibával terhelt és rendkívül részrehajló, és éppen ezért nem hisz el semmit 100%-osan, főleg nem a saját egyedi tapasztalása alapján. Ez mindenkire igaz, rád is, rám is, egyszerűen ilyen az ember. Ezért alkalmazzuk azokat a módszereket, amivel elfogadható szintre lehet csökkenteni az emberi szubjektum okozta hibákat (ismétlés, ellenőrzés, szabványosítás, statisztika, vakítás, vagy ezek hiányában egészséges kétkedés). És ez az, amit te láthatóan nem alkalmazol. Tapasztaltál „valamit”, amire egyszerűen rámondtad, hogy asztrálutazás, azért, mert tetszik a kis egódnak, kiemelkedettnek, különlegesnek érzed tőle magad, meg alapból is izgalmas, persze. Nem vizsgáltad meg, hogy van-e egyszerűbb, hihetőbb magyarázat, és figyelmen kívül hagyod, hogy az asztrálutazás fogalma definiálatlan, alaptalan és implauzibilis. Nem létezik rá sem értékelhető magyarázat, sem bizonyíték, nincs semmi, ami miatt ilyesmit feltételeznünk kéne. Ez a hit: figyelmen kívül hagyni mindent, ami a hited ellen szól. És ha azt hiszed, hogy ez a nem-naiv hozzáállás, akkor bizony naiv vagy :).


>de nem zárok ki semmit


Én sem zárok ki semmit, mert kizárni gyakorlatilag lehetetlen valamit. Ugyanakkor alaptalanul és indokolatlanul nem is feltételezek semmit, te viszont ezt teszed, és ez hiba.


> Másodszor meg nem az volt a kérdés hogy létezik e asztrál utazás vagy testkilépés, mert erre tudom a választ, (ugyanis velem már megtörtént csak nem saját akaratomból) hanem két fogalom közti különbséget szerettem volna megtudni.


Mivel eleve rossz a válasz, amit tudni vélsz, felesleges lenne figyelembe vennem a valódi kérdésedet. De ennek ellenére értem, hogy mire célzol, természetesen, és ha nem írtok valami kiemelkedően idegesítő dolgot, akkor szépen csendben maradok a továbbiakban.


Nem azért írok csak, hogy lehurrogjalak, hanem próbálok rámutatni arra, hogy a „hiszem, ha látom” hozzáállás –bár nagyon sokan használják- alapvetően rossz.

2014. nov. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

#13 itt a link:


[link]


a 105. szamu konyvre gondoltam; Powell Az asztralis test


Megirhatnad a velemenyed, miutan beleneztel a konyvbe, akar privatban is, kivancsi lennek ra. Kosz

2014. nov. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!