Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért hiszik azt a keresztény...

Miért hiszik azt a keresztény emberek hogy ha templomba járnak, és bibliát olvasnak, akkor jó emberek, és a mennybe jutnak majd?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, aki elég "vallálos neveltetést" kapott. Megtudta hogy járok jógázni, és azt mondta hogy sátánista vagyok, és a pokolra fogok jutni.

Hogy lehet valakinek ilyen gondolkozása hivő létére? Ha ő "jó ember" akkor nem gondol bele hogy az "rossz"nak számít, ha embertársának azt mondja, a pokolra fog jutni?

Én is hívő ember vagyok, de konkrétan egyis vallást se képviselem.

Személyes véleményekre vagyok kíváncsi. Miért gondolják a keresztények, hogy ha betartják a 10parancsolatot, akkor ők már "jók".

szerintem a jóság főleg a szeretetből fakad, nem abból hogy ki mennyit ül a templomban.



2014. dec. 5. 17:03
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
67%
Nem kellene általánosítani. Szerintem a többség nem olyan mint a barátnőd.
2014. dec. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
95%

1. Nem szabad általánosítani, a barátnőd egyszerűen ostoba, ha ilyet mondott.

2. Azért gondolják ezt a keresztények (pontosabban csak egy részük), mert ez biztos pontot, támaszt nyújt az életükben, vagy egyszerűen nem ismernek mást, lusták vagy tanulatlanok továbbgondolni. Kényelmes, egyszerű. Ne gondold túl az emberek hitét és az azok mögött meghúzódó okokat, mert általában rendkívül egyszerűek és alapvetőek.

2014. dec. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
64%

Talán azzal van itt a probléma, hogy a "jó ember" teljesen mást jelent mindannyiunknak.

Ők azt hiszik, te meg egy másikat. Ettől még senkinek sem lesz jobban igaza.

2014. dec. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, persze tudom hogy ez nem mindenkire igaz.

Mostanában egyre több olyan emberrel találkoztam, akikben semmi őszinte szeretetet nem láttam, de viszont ők holtbiztosab benne hogy a mennybe jutnak, meg milyen "jók"

szerintem a hit sokkal mélyebb dolgokban, magunkban rejtőzik, nem abban hogy bibliát olvasunk.

2014. dec. 5. 17:43
 5/26 anonim ***** válasza:
Abba nőtt föl, hogy minden amit a szülei mondanak és tanítanak neki az szent és sérthetetlen, viszont minden más az gonosz, ezért azt ne csinálja. Barátnőd még nem elég érett, hogy gondolkodni tudjon és előfordulhat, hogy sose lesz az. Mivel te más életet élsz mint ő, ezért szerinte oda nem juthatsz ahova ő, azon kívül pedig csak egy hely létezik.
2014. dec. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
90%
Én keresztény vagyok és jógázom. :) Nem lehet, hogy kicsit fanatikus a barátnőd?
2014. dec. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

eléggé az lehet :)

Valószínűleg a szülei se tudják mi a "helyes", szerintem akkor átadták volna a gyerküknek. Sajnálom hogy ilyen szinten van.

2014. dec. 5. 18:02
 8/26 anonim ***** válasza:

Templomba jár és Bibliát olvas(gat).

Ő még nem igazi keresztény, csak a vallási külsőségek híve.

A "keresztény" (Krisztus-hívő, aki Krisztus [felkent, megváltó]) betartja Jézus tanításait.

Jézus nem tagadta meg az Ószövetséget, tehát azt is.

Ha valaki betartja a Tízparancsolatot, akkor nem kivánhat senkinek rosszat. (Szeresd felebarátodat, ...)

Ebben benne van az is, hogy nem kijelenti: a Pokolra fogsz jutni, hanem segít abban, hogy a Mennyországba juss.

Nem elég rámutatni a rosszra, segíteni kell annak kijavításában.

Ez barátnődnek nem erőssége, tehát csak a külsőségekben keresztény.

2014. dec. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

szerintem Jézus tanításai nem csak egyféleképpen lehet értelmezni

ha valaki betartja a tízparancsolatot akkor máris jó ember lesz és a mennybe jut?

2014. dec. 5. 21:20
 10/26 anonim ***** válasza:

Ez a bibliának a legdivatosabb értelmezése. Még mindig egyszerűbb így a mennybe jutni, mint amit Buddha, Krishnamurti vagy Maharashi tanított.


Egyébként Jézusnak is voltak olyan mondatai, amik utaltak arra hogy van reinkarnáció.

2014. dec. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!