Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Éjszaka amikor asztrálutazáson...

Kovsa21 kérdése:

Éjszaka amikor asztrálutazáson veszek részt, egyre nehezebben tudok visszajutni a testembe. Amikor mégis, se mozdulni, se beszélni nem tudok. De ébren vagyok. Aki jártas már ebben (gondolom ritka az ilyen ember), tudna mondani lehetséges okot?

Figyelt kérdés
Komolytalanok ne, mert ez túl fontos.

#aztrálutazás
2014. dec. 26. 17:21
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Ezt azért én nem jelenteném ki ennyire biztosan, hogy nincs, ugyanis nem tudhatod. Egyébként van olyan kísérlet ami azt bizonyítja hogy van TKÉ. ugyan az a kísérlet amit te említesz csak számokkal.

[link]


Az alvásparalízisben viszont igazad van.

2014. dec. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

# 21

Ez nagyon érdekes, ezért utána is néztem egy fél órában.


Én mindig úgy vagyok vele, hogy egy szavát sem hiszem az olyan doktori címmel rendelkezőknek akik könyvet írnak egy olyan témáról ami sok pénzt hoz a hívők nagy száma miatt, de tudományos oldalakon nincsenek említve ezzel kapcsolatos munkái. Ha meg utánajárva rájövök hogy köze sincs az adott tudományhoz akkor meg egyenesen csalónak tartom.


Ez a Dr. Robert Crookall geológus és botanikus volt és több könyvet írt a testen kívüli élményekről. Biztos sok pénzt hozott neki, sajnos tudományos vizsgálatainak nyomát sem találtam a neten. A paraoldalakon kívül persze.


Dr. Charles Tart kísérlete meg nem ellenőrzött körülmények között történt, a kísérlet előtt nem győződött meg arról hogy az alany valóban nem láthatta a számokat, tehát nem volt átkutatva hogy nincs-e nála mondjuk tükör, nem vizsgálták meg hogy az óra üveglapjáról nem-e tükröződik a szám, illetve felvételt se csináltak a kísérletről és nem figyelték meg folyamatosan az alanyt aki emiatt akár fel is kelhetett az ágyából, amit az agyhullám rögzítő adatai szerint meg is tett. Én sosem értem, hogy ha valaki tényleg bizonyítani akar valamit akkor hogyan követhet el ilyen szarvashibákat tök véletlenül...


Az általad adott linkre azt tudom mondani, hogy az ilyen weboldalakat készítők nagyon értenek ahhoz, hogy kihagyják a számukra kellemetlen bizonyítékokat. :)

2014. dec. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

#22

Igen, lehet hogy igazad van, de az is lehet hogy nincs.

Csak arra próbálok rávilágítani, hogy ebbe a dologba szerintem nem lehet kijelenteni 100%-ig hogy nem létezik de azt sem hogy igen. Lehet az általad ismert kísérletbe is hiba, pl. lehet hogy a kísérlet alanya nem is volt képes a testelhagyásra. Ám én azt is el tudom képzelni hogy tudományosan is be van bizonyítva, csak titkolják, és azt állítják hogy csak hallucináció.

2014. dec. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

#23 Az biztos hogy van valami, bár én azt hogy titkolják nem hiszem, ma már olyan könnyű feltenni és elterjeszteni az interneten bármilyen információt - ez esetben a testen kívüli élmény bizonyítását kellene - hogy senki se képes azt megakadályozni, eltitkolni vagy eltüntetni.


Pár példa:


A különféle "kellemetlen" oldalak pl. wikileaks, piratebay, megaupload (utódja a mega) vagy mondjuk az Anonymous csoportot. Ezek évek óta léteznek a jogi támadások, letartóztatások, lefoglalások ellenére.


Például a piratebay-nél tavaly volt egy időszak amikor szinte hetente jegyeztették be a weboldalt más országokban hogy az oldal tiltását kérő jogi procedúrákat megelőzzék. Most decemberben lerohanta őket a svéd rendőrség, de ilyen volt már 2006-ban is. Az oldal jelenleg nem üzemel, de vannak fent a neten tüköroldalak amikről továbbra is elérhető a tartalma.


Vagy még egyszerűbb példa, nézd meg mennyi szerzői jogba ütköző tartalom van fent a youtube-on, képtelenség ezeket időben felfedezni és leszedni, mire egyet leszednek tucatnyi kerül fel helyette.


A youtube ezért pl. automatikus szűrőprogramot használ hogy kiszűrje az ilyen videókat, de ha tükrözve, vágva vagy egyéb módon megváltoztatva tesznek fel egy szerzői jog alatt álló videót, már nem ismeri fel.

2014. dec. 29. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

"Amikor mégis, se mozdulni, se beszélni nem tudok. De ébren vagyok."

Hasonlò apukàmmal is törtènt (pár alkalommal) mèg fiatal korában amikor elkezdte olvasni a bibliát és elkezdett hinni istenbe...Azt mondta, hogy felült magától valahogy és mozdulatlanul csak ült, (kb.: 10 perc) közbe nagyon fèlt se kiabálni se szólni nem tudott ebben a helyzetben a mellette fekvőnek hogy ez most mi?

De amikor ezt mesélte nekem (kb.3-4 ève) mèg is csak mosolygott ès örült neki, hogy ez ìgy utólag megtörtént. "Ez egy jel, hogy ő létezik".. Az én apukám elèg nagy hìvő és nem tudom hogy a te esetedben és ebben mennyi a közös... de azért leírtam.

2014. dec. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Aranyos, bár furcsának tűnik, de én ateista vagyok. Nem hiszek Istenben, csak a sorsban. Ettől függetlenül lehet a halál után élet, de ehhez nem kell Isten. :)
2015. ápr. 3. 17:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!