Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért félek a sötétben? Hogy...

Miért félek a sötétben? Hogy tudnám leküzdeni?

Figyelt kérdés

3-4 évvel ezelőtt nagyon szerettem a sötétet, nyáron sokáig kinn maradtam és bámultam a holdat, hallgattam a mindenféle zajokat és valami hihetetlen nyugodtság és fura érzés (szinte vonzott az éjszaka, hogy odakinn maradjak, hogy még sötétebb legyen) fogott el - minden alkalommal.

Mostanra viszont nagyon félek a sötéttől, nem hogy nem merek az udvaron órák hosszat sétálgatni a korom sötétben, de még ha a konyhába rohanok át (külön van a háztól, de alig 10 másodperc amíg átérek) vagy a sötét szobában vagyok, nagyon, nagyon félek. Minden érzékem azt súgja hogy nagyon gyorsan menjek valami világos, biztonságos helyre, de nem tudom miért. Ha csak egy kis zajt hallok máris teljesen éber vagyok (akkor is ha aludtam), ezért rosszul alszom. Elég zavaró. Mit tegyek ellene, egyáltalán miért alakulhatott ez ki? Kérlek, segítsetek, nagyon kellemetlen - főleg hogy lassan 16 leszek!



2015. márc. 15. 21:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Sok hiradót néztél.
2015. márc. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem nagyon nézek híradót, hogy őszinte legyek. :/
2015. márc. 15. 21:51
 3/14 anonim ***** válasza:

Horror?

Fiúk molesztáltak?

Mitől félsz pontosan?

2015. márc. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:

Menj el orvoshoz, a niktofóbia egyfajta pánikbetegség.

Ezt könnyen lehet kezelni, javítani rajta vagy teljesen meg is szüntetni.

2015. márc. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Életemben 2 horrort láttam csak - Sikoly és Zimmer 205, de ezek kicsit sem voltak ijesztőek,, inkább érdekesek. Szerencsére senki sem molesztált. Nem tudom megmondani hogy mitől félek, egyszerűen csak bizonytalanul érzem magam sötétben, és ez rettegéssel tölt el. Talán attól is, hogy ha kinyitom a szemem valaki ott áll majd.

Pontosan milyen orvoshoz kéne elmennem? Gondoltam már pszichológusra is, mert egyszerűen nem bírom. Remélem tényleg gyorsan ki lehet jönni belőle :)

2015. márc. 15. 22:18
 6/14 anonim ***** válasza:
Akkor tudod, hogy a természet gusztustalan és nem tündérek repkednek, hogy lehozzák neked a trapistát az égből.
2015. márc. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A sötét jó, menj el sétálni a lakhelyeden egy olyan ismerősöddel akiről tudod, hogy imádja a sötétet.

Az az illető megmutatja, mivel jobb a sötét mint a világos, és visszatérsz régi énedhez, ismét a sötétet fogod szeretni

2015. márc. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Valószínűleg történt veled valami egyszer a sötétben. Ez benned marad. Mire gondolsz mikor a sötétben vagy?
2015. márc. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

A sötétben sétálás valószínűleg nem fog bejönni, ugyanis szó szerint pánikrohamot kapok ha percekig vagyok a sötétben. :/

Nem emlékszem hogy bármi történt volna, viszont általában attól félek hogy van az árnyak között valaki vagy valami, engem figyel, és bármelyik percben rám támadhat.

2015. márc. 16. 20:43
 10/14 HVS_fan válasza:
Velem TELJESEN ugyanez van és nem értem miért :/
2015. márc. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!