Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ti hogyan/minek hatására...

Ti hogyan/minek hatására indultatok el a spiritualitás útján? Hogyan fejlesztettétek "képességeiteket" a kezdetektől?

Figyelt kérdés
Na jó, talán furi a kérdés, tehát, egem érdekelne a spiritualitás, az hogy megtaláljam a belső énem, stb. de el vagyok veszve, hogy merre hogyan kezdhetnék elindulni ezen íz úton .. esetleg léteznek spirituális vezetők, akik segítenek ebben? Persze valami mezeibb, mint a Dalai Láma :D. Vagy esetleg könyvek? Mit ajánlotok a meditáció gyakorlására?
2015. júl. 15. 17:20
 1/3 anonim válasza:
Nálam az Aranyasszony útja trilógiával, majd a Beszélgetések Istennel könyvvel indult minden.
2015. júl. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Engem a hipochondria szembesített a nagy kérdésekkel, bár visszagondolva a filozófia és a misztikum mindig is vonzott, csak jobban lekötöttek a hétköznapi fizikai dolgok. Mesterek: szerintem nem kell őket kolostorokban keresni; itt vannak körülöttünk, valaki mindig tanít valakinek valamit, néha elég az is, ha rossz példával jár elöl. Ha elég affinis vagy a tanulásra, akkor rengeteg ilyet érzékelsz magad körül.

Nekem az segített, hogy közelebb kerültem a belső lelki békémhez. Sikerült lecsillapítani a zajt, jobban megérteni önmagamat. Nem feltétlenül kell ehhez egy külső mester, néha elég a belső párbeszéd és az élénk figyelem. De mondom, a "mesterek" ott vannak körülötted, és te is számtalan ember "mestere" vagy.

2015. júl. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 homo ludensz ***** válasza:

Valójában mindig érdekelt a történelem és ott sokszor találkoztam a legendákkal is. Nos ezek a ködbe vesző legendák valóságtartalma izgatott és közben jött a nagy "szabadság". Mindenki mindent kiadhatott és ellepte a pultokat a bőséges ocsú de ott rejtőzött a tiszta búza is.Sokan felmarkoltak e bő kínálatból s belekóstoltak majd mentek tovább. Mindenki ezoterikus könyveket,kiadványokat olvasgatott és titkon spiritisztává szeretett volna válni.

Tanácsom az hogy inkább lassabban de széles erős alapokat rakjál hogy arra építsd fel magad. Többször járd körül és faragd le,finomítsd az építményt és csak olyan téglákat építs be amit magadban többször átszűrtél. Az sem baj ha a tudomány nemes,fényes asztaláról lett lesöpörve.

2015. júl. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!