Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Isten nem létezik vagy gonosz?

Sanyi1234567890 kérdése:

Isten nem létezik vagy gonosz?

Figyelt kérdés

Én azt hittem, hogy ő jóságosm szereti az embereket és mindenható. Ha ez igaz akkor nem kellet volna teljesítenie a kérésemet? (azt kértem 2 napja, hogy holnap haljak meg)

Semmi sem történt akkor vagy nincs vagy csak nevet a markában és gonosz.



2015. dec. 14. 15:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
71%

"Isten nem létezik vagy gonosz?"


Isten létezik, erre bizonyíték, hogy élsz, egy működő és tökéletes világ vesz körül (nem az emberi társadalomra és vívmányokra gondolok, hanem a világegyetem alap természetére).


A tudomány ezt a körülötted lévő világot, annak szabályszerűségeit kutatja. Mivel a tudomány létezik és logikusan felépíthető, léteznie kell egy abszolút szabályrendszernek és valaminek ami a szabályokat fenntartja. Véleményem szerint ez az erő Isten.


Isten nem lehet gonosz, mivel azzal, hogy a világegyetemet fenntartja neked és lehetőséget biztosít az ebben való megnyilvánulásra, lényegében végtelen kiáradó szeretetéről teszt tanúbizonyságot. Mivel egy szabályokra épülő világ vesz körül, az az egyedüli logikus következtetés, hogy Isten maga a tökéletesség, nem duális, nem áll harcban önmagával, mint az ember (jó/rossz ellentét).


A jó és rossz relatív fogalmak, abszolút értelemben nem értelmezhetők (mindig a saját szemszögedből vizsgálod a dolgokat és minősíted jónak/gonosznak, de sohasem lehetsz biztos benne, hogy nem létezik egy másik szempont, amelyből vizsgálva a számodra jó dolog rossz és gonosz formában nyilvánul meg).


Tehát az élet egy lehetőség, egy ajándék, amiben TE döntöd el, hogy merre indulsz, mit kezdesz vele. Nincsenek elvárások, olyan ez mint egy játék, amiben ingyen kaptál egy (vagy több) életet, hogy kipróbáld, végigjátszd azt a magad módján.


És legfőképpen nem létezik gonosz, haragvó, büntető Isten, aki "csak nevet a markában és gonosz". Akiről Te beszélsz, az a keresztény Biblia ószövetségében található Jehova "isten", a zsidók "istene", de szerencsére neki köze sincs az egyetlen valós Istenhez, a mindenség forrásához, amelyben mindannyian egyek vagyunk. Akik ezt hiszik, tévúton járnak, egyszerű bálványimádók.


Sajnálom, de emiatt nem is kérhetsz tőle semmit, már az is egy felbecsülhetetlen ajándék, hogy itt lehetsz. Az, hogy tudatlanságodban nem tudsz mit kezdeni a lehetőséggel, az nem az ő "hibája". Talán majd egy másik életedben ráébredsz a lehetőségeidre. Lényegtelen hányszor próbálkozol újra.


Végezetül egy jó tanács: ismerd meg a játékot és akkor nem a játék fog uralkodni rajtad, hanem te a játékon!

2015. dec. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Ozmium42 ***** válasza:
Gyere sírj a vállamon... a másik oldalon...
2015. dec. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Lénygében mindenki jól elmagyarázta neked.

A 11 es hozzászóló pontosan leírja a dolgot neked!

Azt akartam neked írni én is de mág megtették előttem.

Ne csüggedjél fel a fejjel Isten mindig veled van,nemtud nem veled lenni ugyanis a része vagy neki!

2015. dec. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!