Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Vallást keresek. Tudnátok...

Vallást keresek. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudom, wikipédia, google stb. Viszont, mivel nem tudom a keresett vallás nevét, nem tudok utánanézni. Eljött az életemben az az időszak, amikor szeretnék valamibe kapaszkodni.


Olyan vallást keresek, ami nem a keresztény gondolatokra épít, nem ebben az Istenben és Jézusban hisz.

Nem tiltja a hús fogyasztást (marha, disznó vagy egy félét nem gond, csak ne általános tiltsa a hús és tejtermékek fogyasztását) időszakos böjtökkel természetesen nincsen gond.

Hisz az elemekben, a természetben, a "föld anyában" stb.

Hisz abban, hogy, ha jót cselekszünk jó dolgok történnek és fordítva, szóval ilyen "karma-szerű" rész is van benne.

Hisz abban, hogy a kimondott szónak értéke van. Mind átkok, mind ígéret szintjén. Itt nem arra gondolok, hogyha valaki azt mondja kígyó leszel, akkor kígyó lesz az illető, de ez a negatív hatásnak némi következménye azért lesz.


Ha valaki tud olyan vallást, ami a legközelebb áll ezekhez a nézetekhez, gondolatokhoz, kérem ossza meg velem. Előre is köszönöm!



#vallás #vallás-gyakorlás #keresem a helyem
2016. márc. 25. 07:09
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Nyugaton igazi vallás nincs ilyen, csak szekták, és ezoterikus körök, amik kinevezték magukat vallásnak. Ezek a régi kelta, és normann hiedelemvilágra építkeznek, bár elég kaotikusra sikerültek. Amit a legkönnyebb megtalálnod, az a wicca. Szükségszerűen ez a legfurább, egy féltucat vallásból lett összefércelve. Keletebbre ott van a zoroasztriánus felekezet, ez már igazi vallás, nem is újkeletű. Még keletebbre a taoizmus, és univerzalizmus mellett ott vannak a buddhizmus különböző ezoterikus, és nem ezoterikus irányzatai is. Meg persze a shinto. A keleti vallásokkal az a baj, hogy itt nyugaton nem nagyon vannak felekezetek, amik vannak, nem igazán nevezném hivatalosnak.

A vallást sajnos így hiába keresed. Hiába találsz egy igényeidnek megfelelőt. Nem lesz meg a valódi hit érzése, és így inkább színészkedés lesz a dologból, mint vallás. Sokan vannak ezzel így, főleg azok, akik akarnak tartozni valahová, de nem képesek vakon besorolni egy agresszívan térítő valláshoz sem.

2016. márc. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia.

Szerintem borzasztóan sokan összekeverik a hitet a vallással; a hit nem az ha vasárnaponként templomba jársz, hanem ha teljes szíveddel hiszel egy általad elfogadott/kitaláltban, mint pld. a Sors vagy a Karma.

Ez a szekta féle gondolkodás amely körüllengi a keresztény egyházak javát "nekem van igazam, nem azoknak a hülye refkóknak..." vagy "hu, hogy képzelik, hogy a katolikusok így ócsárolnak minket?! De idióták...". Nem erre van szükség.

Nem mondom sok erkölcsi tanítása van a Bibliának, de megnézzük az Ószövetséget Isten nagyon kegyetlen. Az a nő aki vele egyneművel "van együtt" megcsonkítani és égő oltárra kell dobni, vagy ártatlan állatokat legyilkolni, hogy az ember "megtisztuljon", vagy egyáltalan az "Istenfélés" -a templomok magas oromzata, a megfélemlítés, a pokol mind félelmet táplál. Fanotikusan hinni, nagyon veszélyes, pld. a Tízezer Könnycsepp c. könyvben is sok szó esik erről. Az egyik kedvencem, nagyon ajánlom. Annyira sok ellentmondás és kegyetlenség van az egyházban, és ez a könyv bátran ki is mondja mind ezt. De csak, hogy egy példát mondjak; rengeteg csecsemő hal meg, mielőtt joguk lenne dönteni az életükről vagy egyáltalán felfogni mindazt -én nekem erre a reinkarnáció és a Karma ad választ. Ha Isten ok nélkül bünteti meg az embert, abban az egy életében ilyen módon, akkor az minden csak nem igazságos és könyörületes. Ha van előző élet, okot ad rá és ami fontos, a következő életekben ad rá lehetőséget a megváltozásra.

Vagy; miután Noé megérkezett a partra, Isten azt mondta "Sokasodjatok és szaporodjatok" -mégis Jézus tanítása szerint a legjobb az amikor egyáltalán nem vagy senkivel, de ha házasságban élsz és a szaporodás miatt vagy úgy valakivel már "megbocsátható". A világ legtermészetesebb dolgát úgy állít be mint valami gonosz dolog mondván, hogy az csak kaján élvezet?

Az ember hajlamos gondolkodás helyett inkább készen elfogadni az információkat, mert megnyugszik a lelke, hogy "úgy van ahogy a pap mondja és én betartom, tehát a mennybe juttok...". Most őszintén; az jutt mennybe aki templomba jár és mondjuk nem olyan rossz ember, vagy aki segít a hajléktalanokon, önkénteskedik, és ragaszkodik az elveihez?

Szerintem ismerkedj jóga klubokban, járd körbe a templomokat, és ha úgy érzed, hogy megtaláltad a te gondolkodásodhoz legközelebb állót, kutass mélyebben utána. Szerintem nincs egy jó és igazi vallás; annyira sokan vagyunk és sokfélék, hogy az a sok különböző látásmódhoz van illő, ha egyáltalán van. Pld. számtalan olyan ismerősöm van aki X vallásúnak vallja magát, de azt mondja, hogy bizonyos részekkel nem ért egyet; jogunk van hozzá, szabad akarat. De ha már a szabad akaratnál tartunk; miért mondja meg Isten, hogy mit tegyünk és mi a jó, hogyha elvileges szabad akaratunkkal ezt mindenki saját magának kéne eldönteni?

Engem a természetet tisztelő vallások vonzanak, de nincs konkrét egyház amihez tartoznék. Én hiszek Istenben -ha nem is abban akinek fia Jézus- és abban, hogy a Sors igazságot szolgáltat.

2016. márc. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Alain Delon ***** válasza:
96%
Annak a felállásnak, amit leírtál, adj egy nevet. Az lesz egy új vallás.
2016. márc. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Vannak ezoterikus körök, amik régi kelta, vagy sámánisztikus hitvilágból merítve tartanak foglalkozásokat, szertartásokat. Konkrétan nevük nincs, ezoterikus körnek számítanak inkább, nem vallásnak. Én is járok ilyenekre, mert ebben találtam meg azt a hitet, ami hozzám a legközelebb áll, de ha valaki kérdezi azt szoktam mondani hogy neopogány vagyok. Keress ilyeneket, menj el rá, és meglátod mennyire érzed közel állónak magadhoz.
2016. márc. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
3-as nem is mond hülyeséget. Bár ma nincs már akkora pénz a vallásalapításban, mint korábban, sokkal könnybeb hozzá követőket találni. :)
2016. márc. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Inkább örülj neki, hogy nem mosták át az agyad semmi ilyemivel :) Egy olyan vallás sincs, amelyiknek bizonyítottan igaza van, majd ha valaki feltalál egy ilyet, azt a vallást én is felveszem, addig viszont jobb a szabadság.


Ha kapaszkodni szeretnél valamibe, akkor keress valami jó kreatív elfoglaltságot, amiben örömöd van, és sikerélményt okoz.

2016. márc. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, nem hiszem, hogy érted a vallás lényegét. A vallás lényege, hogy erkölcsi, és szellemi irányelvként funkcionáljon egy személy, és egy közösség életében. Ad egyfajta morális közeget, nézőpontot, ami alapján lehet élni. Lehet élni vallás, és hit nélkül, de nem feltétlen rossz, ha egy egészséges vallásos közeg vesz körül. A hangsúly az egészségesen van. Ami egyértelműen nyomorítja a jogokat, és a testi-lelki életet, az tényleg agymosás.
2016. márc. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

A föld anya és a karma szón megakadt a szemem :) azt hiszem a druidákra gondolsz: hisznek abban hogy a földnek gyógyító ereje van,a karmában,stb.

Természetesen az előző válaszolóknak is igazuk van:mindenki abban josz,amiben hisz. Ha te érdekesnek találtad ezt a teóriát,és szeretnéd gyakorolni,hát nyugodtan :) (ha mégsem druida a neve,elnézést kérek)

2016. márc. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
*hisz(hogy írhattam ennyire félre???)
2016. márc. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#7: Sajnos én az utóbbi időben túl sok olyan példát látok, hogy valaki a vallási elképzelései miatt elhanyagolja a való életet. És közben nem is ismeri be, hogy vallásról lenne szó, vagy hogy akár bármi szerepet játszana a dolog az életének az elfuserálásában.
2016. márc. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!