Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hány emberfaj él a Földön?

Hány emberfaj él a Földön?

Figyelt kérdés

2016. júl. 19. 14:41
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
89%

1 emberfaj, és 4 rassz (globálisan)


A kezdetek kezdetén több emberfaj létezett, keveredtek egymással, mára már csak egy maradt.

2016. júl. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy a gyíkemberek minek számítanak!
2016. júl. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
57%
Ezt minek az ezo kategóriába írtad??
2016. júl. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
Meg ugye ott van az "erdei ember" is, nagyláb, jeti.
2016. júl. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 A kérdező kommentje:
A faj hivatalos definíciója tartalmaz néhány pontot, de ezt csak a tudósok alkották meg, hogy mik legyenek a kritériumok. De lehetnek olyan különbségek az emberek között, amik, ha biológiai értelemben nem is választják szét őket fajilag, a józan gondolkodás szerint mégis arra utalnak, hogy nagyobb a különbség, mint szimplán egy-egy (eltérő nevelésből vagy más egyébből) adódó jellemvonás. Vannak például pszichopaták, meg az empátia képességével rendelkező emberek. Ez olyan mérhetetlen nagy különbség, és mégis elintézzük azzal, hogy pszichiátriai probléma. Pedig akár ez is bekerülhetett volna a faj definíciójába, csupán megegyezés kérdése lenne. (Ezt a pszichopata dolgot csak példának írtam, nem az a célom, hogy egyes embereket ne vegyenek emberszámba, és állatnak vagy gyíkembernek vagy hasonlónak legyenek titulálva, vagy ilyesmi. Lehetnek olyan különbségek is, ahol egyik sem jobb vagy rosszabb a másiknál, de nagyon nagy mértékben eltér, miközben testileg nincs akkora különbség, ami szemmel látható lenne.)
2016. júl. 19. 15:42
 6/49 anonim ***** válasza:
Ennyi erovel szamos emberfaj van
2016. júl. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
Kérdező. Én aligha hallottam a "mai világban" olyanról, hogy "emberfaj". Nyilván külön fajként tekintünk magunkra, nem állunk be az állatok sorába. Különben értelmét vesztené a fogalom. Egy emberfaj él, és ezt nem a pszichopatáktól kezdve a gyíkemberekig értem, hanem genetikailag. Ha nem ezt a választ vártad, máshogy kellett volna feltenned a kérdést.
2016. júl. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 A kérdező kommentje:
Igen, de vannak mégis olyan markáns, "összefogó" tulajdonságok, pl az egyik szeret lopni, a másik hazudni, a harmadik csalni, ez még nem három külön faj, de egy közös bennük, az építés / együttműködés helyett a rombolni vágyás, és ez már egy olyan nagyobb, átfogó jellemző, ami ráadásul talán már genetikailag determinált, hogy egyszerűen kibékíthetetlen ellentét feszül a kétféle attitűd között, és így természetes környezetben nem is élne együtt a kétféle embercsoport (ez pl lehetne a faj meghatározásának egy plusz kitétele!), csak mi itt a civilizált társadalmunkban össze lettünk terelve egy helyre.
2016. júl. 19. 15:52
 9/49 A kérdező kommentje:

"Én aligha hallottam a "mai világban" olyanról, hogy "emberfaj"."


Akkor inkább úgy teszem fel a kérdést, hogy hány külön fajba sorolható lény, amit a külső hasonlóság miatt egykalap alá veszünk, és embernek hívunk.


U.i. tudom, itt a Gyk fórumon elég elterjedt egyesek körében a zsidózás, cigányozás, de nem ilyesmire gondolok egyáltalán, ha valaki félreértené.

2016. júl. 19. 15:56
 10/49 A kérdező kommentje:
Pl az "egymással szaporodóképes utódot tudnak létrehozni" kritérium alapján a ló és a szamár nem egy faj. Miért nem úgy lett meghatározva, hogy egyáltalán, semmilyen utódot nem tudnak létrehozni? Ki és miért dönt úgy, ahogy?
2016. júl. 19. 16:00
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!