Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hány emberfaj él a Földön?

Hány emberfaj él a Földön?

Figyelt kérdés

2016. júl. 19. 14:41
1 2 3 4 5
 31/49 A kérdező kommentje:
Hát ez az, hogy egyiket se tudom elképzelni, hiába "valamelyik a kettő közül". Valahogy pedig be kellett kerülnie a programnak. Eltérő földrész és éghajlat (és az emiatti különbségek) ide vagy oda, az emberiségnek sokkal homogénebbnek kellene lennie szerintem, mégis minden változatosságot ezzel magyaráznak, hogy más területen éltek az ősök. Még egy sivatagi róka és egy sarki róka sem különbözik egymástól olyan nagy mértékben, max bunda szín, fülméret stb, ami tényleg számít az éghajlat miatt.
2016. júl. 19. 21:16
 32/49 anonim ***** válasza:

Az hogy te nem tudod elképzelni, az nem túl releváns érv.

Másrészt meg azt hogy egy ember mástól fél mint a másik, azt nem lehet összevetni azzal, minthogy két állat mondjuk szőrszínben különbözik, teljesen más a kettő.

2016. júl. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 A kérdező kommentje:

"Az hogy te nem tudod elképzelni, az nem túl releváns érv."


Nem érveltem, mert akkor szilárd tudásom lenne, és akkor nem tettem volna fel a kiírt kérdést. Csak a gondolataimat írtam le, válaszolva a kérdésedre. De ha neked van releváns érved az ellenkezőjére, megoszthatod.


"Másrészt meg azt hogy egy ember mástól fél mint a másik, azt nem lehet összevetni azzal, minthogy két állat mondjuk szőrszínben különbözik, teljesen más a kettő."


Abban közös a kettő, hogy a tudomány szerint mindkettő (igazából minden, ami nem tanult magatartás) utal arra, hogy az ősök hol, milyen körülmények között éltek.

2016. júl. 19. 21:25
 34/49 anonim ***** válasza:
De nem érzed a különbséget, aközött, hogy két különféle állat szinte minden külső jegyében eltér, adott éghajlathoz alkalmazkodva, minthogy két ember szinte mindenben egyforma, csak épp egyikük a pókoktól, másik a százlábúaktól irtózik?
2016. júl. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 A kérdező kommentje:
Az ő különbségeik megmagyarázhatók. Az emberéi nem. (Legalábbis azok, amiket felhoztam.) És korántsem csak a fóbiák azok, amik markáns különbséget jelentenek.
2016. júl. 19. 21:44
 36/49 anonim ***** válasza:
Hogyne lennének megmagyarázhatóak? Egyes esetekben valami korábbi élmény hatása, akár gyerekkorból, amire talán már nem is emlékszik az ember, más esetekben ösztönös félelem. Nincs ebben semmi extra.
2016. júl. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 A kérdező kommentje:
Erre vonatkozik a 20:43-kor írt kommentem.
2016. júl. 19. 21:56
 38/49 A kérdező kommentje:
(Annak első fele.)
2016. júl. 19. 21:56
 39/49 anonim ***** válasza:

Na jó, látom ezt így nem fogod megérteni. Próbáljuk másképp.

Játsszunk el a gondolattal, hogy a fóbiák alapján külön fajokba csoportosítjuk az embereket!

Az egyszerűség kedvéért dolgozzunk csak két fóbiával, mondjuk legyen ez most a pókfóbia meg a tériszony. Szóval van három külön emberfaj, aki fél a pókoktól, aki a magasságtól és aki egyiktől sem.

Na mi van azzal aki a pókoktól is fél és a magasságtól is? Ő akkor most két emberfaj lenne egyszerre? Hiszen semmi új tulajdonsága nincs ami miatt külön fajként lehetne kezelni, csupán két másik faj tulajdonságai keverednek benne...

Vagy másik eset. Van valaki aki semmitől se fél, de megmarja egy pók, és olyan sokként éli meg hogy pókiszonyos lesz. Akkor ő most gyakorlatilag fajt váltott?

Harnadik probléma, aki ösztönösen retteg a pókoktól, és akinél ez csak egy tanult félelem, az ugyanaz a faj vagy két külön? És mégis mi alapján?

Negyedik probléma, egy tériszonyos gyereke éppen olyan lesz aki semmitől se fél. Most egy faj képes lenne nemzeni egy teljesen másik fajba tartozó egyedet?


Ne mondd már hogy te ebben az egészben bármi értelmet is látsz :D

2016. júl. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 A kérdező kommentje:

"Na mi van azzal aki a pókoktól is fél és a magasságtól is? Ő akkor most két emberfaj lenne egyszerre? "


Akkor ő egy keverék, mára már talán mind azok vagyunk, de akkor vonatkoztassuk ezt a faj dolgot csak az ősökre. És így igen, lehet több különböző fajú felmenője, ami időben és talán térben is jóval túlmutat az ősemberen.


"Van valaki aki semmitől se fél, de megmarja egy pók, és olyan sokként éli meg hogy pókiszonyos lesz. Akkor ő most gyakorlatilag fajt váltott?"


Az ilyen negatív tapasztalat okozhat félelmet a későbbiekben, de a fóbia az egészen más természetű. A legtöbb embernek több állattal is volt negatív élménye, ami valóban sokkoló lehet, de fóbia az nem alakul ki ennyitől, akkor átlagban minden embernek 3-4 dologtól legalább fóbiásnak kellene lennie.


"Most egy faj képes lenne nemzeni egy teljesen másik fajba tartozó egyedet?"


A kevert lényeknél más-más vonás lehet domináns, persze ez a "hagyományos" genetika szerint is így van.


Ez a fóbia egyébként csak egy példa volt, a lényeg általánosságban, hogy ugyanazon a bolygón fejlődtünk elvileg, mégis nagyobb különbség tud lenni két (elvileg egy fajhoz tartozó) ember közt, mint két különböző fajhoz tartozó állat közt (pl az említett rókák), ráadásul ezeket a különbségeket nem indokolja se a felmenők eltérő élőhelye, se az egy életen belüli szocializálódás. (Természetesen nem az összes létező különbségre értem, hogy nem indokolható.)

2016. júl. 19. 22:29
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!