Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hány emberfaj él a Földön?

Hány emberfaj él a Földön?

Figyelt kérdés

2016. júl. 19. 14:41
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
És akkor most számoljus össze, hány emberi tulajdonság van, és nézzük meg, ezeknek hágy variációja van? Vagy mi?
2016. júl. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 A kérdező kommentje:
Mert pl két embernél is van úgy, hogy semmiféle szervi probléma nem áll fenn egyik félnél sem, se vércsoport összeférhetetlenség, vagy bármi, ami orvosilag igazolható lenne, és mégsem lehet gyerekük, partnerváltáskor meg lesz.
2016. júl. 19. 16:02
 13/49 anonim ***** válasza:

"U.i. tudom, itt a Gyk fórumon elég elterjedt egyesek körében a zsidózás, cigányozás, de nem ilyesmire gondolok egyáltalán, ha valaki félreértené."


Igen, mert az ember alapjáraton k*csög. A zsitó nem egy faj. A fajelmélet egy hatalmas baklövés volt az antiszemitáktól, ugyanolyan emberek, mint Te vagy Én, csak ők évszázadokig görgették azt a tudást, amit néha-néha egy-egy ember megszerez élete során, és ezt ők tovább adták. Náluk hatalmas az összetartás. A cigányok pedig vándorló népség voltak már Mária Terézia idejében is, már akkor is loptak, fosztogattak, és ha egyszer ezt az ipart űzik évszázadokon át, beleivódik valamilyen szinten a személyiségükbe is, hiszen ezt látják a többi cigánytól. Én csak próbálom megközelíteni realisztikusan a dolgokat. Inkább "népségnek" nevezném őket, mint fajnak. A fajt már leírtam, szintúgy a rasszokat. A faj az nem a viselkedésen alapszik, hanem a kinézeten. Van olyan cigány, akiből ki se néznéd, hogy az, zsidóban is van ilyen, te inkább az elvi megkülönböztetésekről beszél. A mások által alkotott véleményekről hiszed azt, hogy külön fajba tartoznak. ..és most jöttem rá, hogy ez is egy hátsó szándékú provokatív kérdés volt.

2016. júl. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 A kérdező kommentje:

" A mások által alkotott véleményekről hiszed azt, hogy külön fajba tartoznak. ..és most jöttem rá, hogy ez is egy hátsó szándékú provokatív kérdés volt."


Nagyon de nagyon nem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2016. júl. 19. 16:04
 15/49 A kérdező kommentje:
Ha sértőnek érzed, akko AZT AZ EGY hozzászólásomat töröltesd a modikkal! De félreértettél, csak mondom!
2016. júl. 19. 16:05
 16/49 anonim ***** válasza:

Nem töröltetem, legalább értem, hogy mire gondolsz. Egy biztos, például a kínaiakra nem jellemző a rák. Utóbbi példádat követve.


Állandóan halásznak, nagy mennyiségű halat fogyasztanak. Valahol van logika, érted. A feketéknek kevesebb a fehérvérsejtjük, nyilván a környező hatások miatt, de ellenállóbbak is a trópusi fertőzésekre, mint mi. Hogyha arra értetted, hogy földrajzilag elkülönült rasszok miért mások, mint az Europidok, akkor az annak tudható be, hogy az ember alkalmazkodik a környezeti ingerekhez, és evolucionálisan bele van kódolva az emberbe, hogy minél több inger éri az embert, annál kevesebb hatást váltson ki és spóroljon az ezzel járó energiabefektetéssel. Engem Ha engem Afrikában megcsípne egy szúnyog, 2 nap alatt belehalnék, ők lehet, hogy észre sem veszik. De ugyanez nálunk itt. Butaság itt zsidókról beszélni és cigányokról, a jóég tudja, hogy kikkel keveredtek ezek a népcsoportok valaha is. Mi már csak a hatásait láthatjuk. De ezek népcsoportok.

2016. júl. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 A kérdező kommentje:

Valóban butaság volt részemről leírni a két népcsoport nevét, mert pont az ellenkező hatást értem el vele, mint ami a szándékom volt. De amúgy ez is a gyűlölködőknek köszönhető, hogy most én is aképp tűnök fel. Sajnos az őszinteség nem elég, meg kell tanulni azt is, hogyan kell csomagolni a mondandót, hogy ne lássanak mögé olyat, ami nincs ott - és ezzel nem téged bántalak, mert mondom, ez is csak a gyűlölködők miatt alakult így.


Amit írtál, az logikus, ezek magyarázatok arra, miért alakult át egy faj egy bizonyos csoportja olyanná, mint a jelenlegi formája, de lehetnek sokkal ősibb eltérések is (mégegyszer hangsúlyozom, hogy nem jó és rossz, nem magasrendű és alacsonyrendű, csak eltérő), ami nem csak a környezethez való alkalmazkodás eredménye.

2016. júl. 19. 16:24
 18/49 A kérdező kommentje:
Olvastam olyat is valahol, de már nem találom a kérdést, hogy különböző bolygókról lettünk idetelepítve. Ami meredeken hangzik, de ezért tettem az ezotéria rovatba.
2016. júl. 19. 16:27
 19/49 anonim ***** válasza:
Hidd el, nekem is vannak előítéleteim a c. csoporttal kapcsolatban, tapasztalat. Nem nagyon szerettem volna kifejteni, mert az oldal nem engedi, de tény, hogy megszámlálhatatlan népcsoport létezik. Afrikában is rengeteg olyan kis közösség él, akik teljesen más életmódot folytatnak, mint a tőlük 3000 kilométerre levő másik kis közösség. ..és másnak is vallják magukat, a nyelvük is más. ..és ez még csak az Európai tudás. lehet, hogy az amerikaiak többet tudnak, például Hawaii-n is van vagy 3.. csak a területből ítélve és mert élénk a cserekereskedelem más törzsekkel. Ausztráliának is vannak elhagyatottabb részei, de ki a megmondója, hogy talán nem vándorolnak e el más földrészekre? Lehet, hogy olyanok lesznek, int a c. csoport egy pár ezer év múlva. Neked is igazad van.
2016. júl. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
Ez a bolygós cucc pedig egy jó hipotézis, de akkor azonnal adjuk is fel a történelmünket, mert jól kinyalták a seggünket az ősidőkben és mi "emberek" nem élünk könyöradományokból. Jó ez a gyíkemberes cucc, de mások számára azért félre érthető. Sok jó sci-fi sorozatot megihletett.
2016. júl. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!