Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek azokról az...

Mi a véleményetek azokról az emberekről akik szkeptikusak a paranormális dolgokra és ezt másokkal is tudatja?

Figyelt kérdés
2016. júl. 19. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:
28%

Mert akkor az sokkal jobb, amikor mondjuk egy hívő akarja rámerőltetni, hogy Isten létezik.

Mindemellett a szkeptikusoknak még annyi az előnyük, hogy a hátuk mögött általában képzett tudósok állnak, nem egy maroknyi unatkozó és/vagy féőrült önjeltölt tudós.

2016. júl. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva nekem nincs problémám velük addig, amíg ENGEM nem akar meggyőzni arról, amit Ő hisz.


Én is ilyen vagyok: én sosem akarok meggyőzni senkit semmiről (mármint ilyen témában), én csak elmondom a véleményemet, s ahogy a mai fiatalok szokják mondani: "Oszt' csá'.


Nincs bajom azzal, ha valaki szkeptikus. Külömbözünk egymástól, s ez így van rendjén! Azzal, hogy ezt másokkal is tudatja, szintén nincs gondom.


Azzal viszont, hogy megpróbálja ráerőltetni a nézetét másokra, már inkább van gondom... de ebbe se szólok bele, ismétlem Önmagam: addig, amíg nem akar kibillenteni a hitemből vagy erőszakosan meggyőzni arról, hogy az bizony úgy van és nincs, és a többi, nos ez már problémát jelent számomra. Hagyjon békén szépen engem abban a hitben, amiben hiszek, oszt' jó napot =-]

2016. júl. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Visszakérdezek:

mia véleményed olyan emberekről, akik erővel akarnak belekényszeríteni a hitük általi világba?

.

Az, hogy tudatja szkeptikus voltát, még nem jelent sokat.

Az élet más területein érhetnek el azonos, jó eredményeket.

Az előbbre jutás magyarázata ez lesz:

- őrangyalon/védő szellemem segítségével kemény munkát végeztem az feljebb jutáshoz,

- akaratom segítségével kemény munkát végeztem a feljebb jutáshoz.

.

Miért feltünő, ha valaki kinyilvánítja szkeptikus voltát, ugyanakkor természetes, ha más hangoztatja hitét a paranormálisban?

2016. júl. 20. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A történelem során mindig a kételkedés vitte előre a világot. Még a hitbélit is. Bezony!

Ha az almára azt mondom, hogy sajtszeletelő, s te rábólintasz, abból nem lesz semmi.

Ha elgondolkodol azon, hogy ha az alma sajtszeletelő, akkor hogyan működik, akkor talán ráeszmélsz, hogy átvertek.

2016. júl. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Már a régi rómaiak is mondták:

Dubito ergo cogito, cogito ergo sum!

(Kételkedem, tehát gondolkodom, gondolkodom, tehát vagyok!)

Szkeptikusok nélkül még mindig lapos korong lenne a Föld!

2016. júl. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Moon_Walker ***** válasza:

az simán udvariatlan.

illik más hitét tiszteletben tartani.

és ez vonatkozik mindkét oldalra!

2016. júl. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Miért udvariatlan az, aki megmondja, hogy az agyát nem űrkitöltőnek használja a fejében?
2016. júl. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!