Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A rontás levétele ellenkezik...

A rontás levétele ellenkezik a keresztény vallással?

Figyelt kérdés
Nem vagyok vallásos, de hiszek Istenben és félek hogy a Pokolra kerülök, ezért próbálok bűn mentes életet élni. Beleragadtam egy helyzetbe, évek óta benne vagyok, amiből 3 éve tartó pszichológiai kezelés sem hoz ki, ezért gondolkodom azon, hogy elmegyek valakihez, aki rontást/átkot vesz le az emberekről. Ugyanis olyan az életem, hogy nem egy, nem két ember mondta azt, hogy téged tuti megátkozott valaki, és bár nem hittem eddig ebben, de már szöget ütött a fejembe, és szeretném kipróbálni. Szkeptikusok véleményét nem kérem, annyi érdekel csak, hogy Isten ellen való bűn-e, ha elmegyek valakihez, aki átkot/rontást vesz le az emberekről?
2016. okt. 31. 14:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

Miért nem paphoz mész?

Egyébként a kereszténység nem fogadja el az átok létezését.

Te sem vagy átkozott.

2016. okt. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Tetszik tetszik, nem nem, nekem ez a véleményem. Ne keverj 20000 dolgot. Vagy Isten vagy nem. De elárulom csak Isten a jó. Ha te, nem tudom mennyit, de sokat elkérnek, ki akarsz dobni ilyen rontás levételre, akkor csak nyugodtan. Inkább legyél semmiben nem hívő ember, de ne legyetek ilyen kicsit ez kicsit az.
2016. okt. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A keresztény vallással már az is ellenkezik, ha hiszel a rontás létezésében, és elfogadod azt, hogy ezt le tudja venni rólad valaki.
2016. okt. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Akkor törődjek bele a sorsomba, mert Isten ezt mérte rám? Sem imádkozás, sem templomba járás, sem a türelem nem segít. Magamon már jobban nem tudok, mert olyan dologról van szó, ami nem (csak) rajtam múlik.
2016. okt. 31. 20:15
 5/15 anonim ***** válasza:

"Nem vagyok vallásos"

"félek hogy a Pokolra kerülök"

XDXDDXD


"ezért próbálok bűn mentes életet élni"

Míg így gondolkodsz..... Önző vagy.


Nincs olyan, hogy Isten elleni bűn. Nincs pokol sem.


Én 100%osan szkeptikus vagyok. Lehet nem ismered e szó definícióját.

Írj rám. Van ismerősöm aki megtud tisztítani lehetséges rontás alól.

2016. nov. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ne haragudj már meg, de ha én azt feltételezném, hogy rontás van rajtam, a vallás lenne az utolsó dolog, ami érdekel, már mennék is a megfelelő személyhez. A rontáslevétel nem hinném, hogy ugyanakkora bűn a vallásod szerint, mint az, ha te magad foglalkoznál rontásokkal, mondjuk. De amúgy is, kit érdekel? Ha tényleg rontás van rajtad, még súlyosabb következményei is lehetnek idővel.

Ha annyira zavar, majd meggyónod.

2016. nov. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
Rontáslevételben részt venni bűn. Inkább menj el egy paphoz, hogy gyóntasson meg, és tartsál bűnbánatot... Meg a rontáslevételtől nem lesz jobb, hiszen nem is vagy átkozott. :D
2016. nov. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

Ha nem túl személyes kíváncsi lennék, milyen az életed, amire többen mondták, hogy valaki megátkozott.

Nehéz válaszolni a kérdésedre, mert az, hogy elmész valaki ilyenhez szerintem nem kifejezetten bűn, hanem inkább az számít annak, hogy nem Istenben bízol, nem hozzá fordulsz.

A valláson beül is vannak lehetőségek kifejezetten a gonosz elleni harcra, pl. a szabadító imák. Azt mondanám beszélj pappal és imádkozz szabadító imákat. Nagy erejük tud lenni.

2016. nov. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Engem is érdekelnének a részletek priviben akár. Egyiptomi kopt keresztények közt élek és itt a keresztények közt is mondják hogy valakinek rossz a szeme. Vagyis szemmel ver. Férjem családjában van egy fiú aki egy eljegyzés felbontása után a következő jegyesét vette feleségül...nászéjszaka és azt követő 3 évig nem működött a szerszám. Míg kiderült az előző jegyese átkoztatza meg. Szóval itt van ilyen. Ha elmesélnéd mi történik, akkor szívesen megkérdem neked mi lenne a teendő. Itt van ebben tapasztalat bőven. Vannak érdekes dolgok. Írj
2016. nov. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Imádkoztam már sokat, volt idő, hogy templomba is elmentem minden vasárnap, de semmi változás. Semmi! Inkább csak egyre rosszabb. Persze nem várom a sült galambot, teszek is az életem alakulásáért, mégis mindig falba ütközök.
2016. nov. 4. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!