Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan harcoljunk a gonosz...

Hogyan harcoljunk a gonosz ellen, hogy mégis tiszták maradjunk? Hogyan szálljunk szembe? (ezotérikus értelemben)

Figyelt kérdés

Gondolok itt például gonosz erőkre. Ha te jónak tartod magad, úgy gondolod a fényhez tartozol. Mégis van egy bizonyos határ, ahol szembe kell szállnod a gonosz ellen, fel kell lépned erővel azért, hogy az ártatlanokat, vagy épp magadat megvédd. Ez nem egyfajta bemocskolódás? Valóban szükséges a harc?


Mondok konkrét példákat. Az egyik ilyen egyszerű példa mondjuk az, hogy tegyük fel egy ismerősödet valaki kicsúfolja az utcán. (ezt csak most kitalálom)


Ez jelenthet egy negatív energialöketet ami az egyén fusztrációjából ered, de ártó szándékú, ha nem "vered vissza" a barátod elnyeli a negatív energiát és kárt okoz benne.

Ha neked "szólnak be" te "nyeled el"

Manapság nagyon sok ilyen negatív energialövedékek szállnak mindenütt, vannak valóságos aknamezők, amire rálépve az egész életedet megkeresíthetik, vagy az őrületbe kergethetnek.


Nehéz eldönteni hogy ez valóban ártó szándékú energia-e, mert egyébként nagyon gyakran az ártó emberek mögött is látom a tiszta szemeket, de a civilizációs keretük, pozicionális kis "birodalmuk" megakadályozza őket abban, hogy szeressenek.


Egy ismerősöm azt mondja, hogy a "démonokat" vagy itt értsük úgy démoni viselkedésű embereket is szeretni kell, mivel egykor angyalok voltak és újra angyallá változhatnak.

De például ha valaki kínozni, ölni készül, vagy megerőszakolni nagyon nehéz szeretetet és figyelmet sugározni felé.


Tehát a kérdéseim:

Kell-e az ilyen démoni energiák ellen harcolni, ha igen hogyan?

Fel lehet-e szólalni azért, hogy saját magadat megvédd, vagy ezzel csak felerősíted a negatív energiát?

Mi a megoldás ezeknek a negatív energialövedékeknek, vagy fáradhatatlanul gyűlölködő, agresszív embereknek a lecsitítására. Nagyon gyakran találkozom egyébként a jelenséggel és sajnos mint egy domináns kutya úgy ugrom rá, próbálom magam visszafogni.


A békét is őrizni kell valahogy, és ehhez talán pozíció kell, nem tudom mi ilyenkor az "angyalok" vagy a fényt és békét, igazságot védők dolga.


Légyszi aki nem ezoterikus értelemben válaszol, ne is írjon, mert tiszta válaszokat szeretnék hallani.


2016. nov. 26. 05:30
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Időközben rájöttem, hogy azért szivatnak az egyetemen, mert fogyatékosok.


Én hülye mérnöki képzés helyett elmentem egy művészetire. Ahol minden tanár hatalmas szabadkőműves mágusnak képzeli magát és jogot formál arra, hogy boldog-boldogtalant szivasson vagy épp piedesztálra emeljen, de ez is úgy működik mint a pénzbedobós automata csak épp a fogyatékos kölykök szülei fizetik a döntéseket.


Ez a nagy baj.


És ezoterikus értelemben is elmennek a p******ba

2016. nov. 26. 10:42
 12/22 anonim ***** válasza:

Hogyan szivatnak?


Mi akarsz lenni?

2016. nov. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

szerintem nem kell félni az a kulcs. főleg attól nem, hogy mások gondoltai árthatnak neked. a gyógyítás is működhet úgy, hogy magába engedi a rosszat, aki gyógyít és a jó szándékain át az értelmét veszti.


a védekezés meg gyakran agresszió. ekkor meg ettől nem kell félni. szóval akkor úgy kell valahogy megcsinálni, hogy minél egyszerűbb legyen. mint ahogy lecsapsz egy legyet. de szerintem sok esetben nincs szükség erre. pl a kicsúfolós példánál lehet valami humor feloldhatja az egészet az összes résztvevőben.


ha meg akarnak erőszakolni, akkor is meg is védheted magad fizikailag, de ha nem bírod megállítani ezt, akkor is az kulcs, ahogy ezt kezeled lelkileg. hogy ezt ártóként értelmezed e. abból a szempontból jó ez a példa, hogy egy nemi erőszak esetében testileg szinte semmi bajod nem lesz. egy más szinten zajlik az egész, ami miatt valaki sérül ebben.


asszem minél erősebb valaki annál kevésbé kell védekeznie.

2016. nov. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Elmennek a pi...ba?? meg a többi kommentedből is a gyűlölet süt, kérdező :(
2016. nov. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Azzal szivatnak, hogy a művészet teljesen relatív. És észrevettem, hogy az alapján osztályoznak, hogy ki mennyire befolyásos. Ugye mindenki nem lehet ötös de apuci anyuci puszis fiának lányának mindenképp annak kell lennie, akkor hát kell kettes meg hármas is és kit tegyenek ebbe a szerepbe ha nem azt, aki kevésbé befolyásos. Korruptak.


Akkor, annak ellenére, hogy én lenyeltem a rossz osztályzatokat továbbra is a sikerre törekedtem és próbáltak korlátozni, olyanokat mondtak, hogy én "Ki akarom használni az egyetem erőforrásait meg a saját előnyömre akarom faragni a rendszerüket" nyilván azért mert azért megyek el egy egyetemre, hogy tanuljak és fejlődjek, nem pedig azért, hogy bolondot csináljon belőlem pár hülye művésztanár.

De hát fűbe haraptam. Megbuktattak, kitiltottak a műhelyből, és azóta csak halasztgatom az éveket, már a másodikat.


Az a baj, hogy nem vagyok egyedül, sok embberel csinálják, ráadásul úgy próbálják megakadályozni, hogy a sztorim terjedjen, hogy beégetnek mindenki előtt mindenféle sztorikkal. Például azzal, hogy én megkérdeztem a felvételin, hogy sikerülni fog-e (interjú) pedig általában mindenki megkérdezi. Meg hogy velem nem érdemes szóba állni mert borzalmas méltatlan alak vagyok. Sokan le is tiltanak. Ráadásul mindenki tudja, hogy baj van az egyetemmel de senki nem akar tudni erről, ezért mint valami negatív sugárzó erőt vagy szánalmas próbálkozó kis senkit mindenki eltávolít maga körül, letiltanak, stb.


Pedig én nem vagyok senki. Maximum pontszámmal vettek fel és mindent megtettem azért, hogy sikeres és elismert legyek. Keményen dolgoztam, nem ezt érdemlem. És ilyenkor van az, hogy szeretnék erre a már elég durva dologra valahogy visszavágni. Bemenni és megmondani a frankót de nem tudom hogyan lehetne mert olyan ördögi módszerekkel járattak le, hogy ha másban nem is ebben tényleg zseniálisak.

2016. nov. 26. 12:13
 16/22 anonim ***** válasza:
Te már nem vagy tiszta, sőt egy fekete lyuk vagy.
2016. nov. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Noblesse Oblige ***** válasza:

"Kell-e az ilyen démoni energiák ellen harcolni, ha igen hogyan?"


Sajnálom, egy nagyon földhözragadt, de eredményes tanácsot fogsz kapni: ombudsman. Ő a felelős azért, hogy az alapvető emberi jogok ne legyenek sértve. A lejárató kampányod etiktlátlan dolog és méltóságodban sértenek meg.

Ha elindítod az eljárást, arra fel kell készülnöd, hogy bizonyítékot gyűjts és csatolj. Ez lehet hangfelvétel, vagy egy vallomás arról, hogy rólad, hogy vélekednek. Illetve ha valóban a gazdag szülők gyerekei a csókosok, akkor azt majd ombudsam bizonyítja is.

Az sem árt ha több sértettet tudsz összegyűjteni, hogy minél inkább komolyan vegyenek. A bejelentést megteheted honlapjukon keresztül is, és ingyenes az eljárás.


Szóval bizonyíték gyűjtés, és hozzád hasonló sértettek összegyűjtése. Ha ez megvan, akkor okozol kellemetlen és jogerős perceket a kedves egyetemi professzoroknak. Továbbá lehet változásokat fogsz előidézni.


Sok sikert!

2016. nov. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs elég bizonyítékom. Voltak dolgok, de ma már mindenki letagadná, például a portást egyszer felvettem amikor közölte, hogy ki vagyok tiltva a műhelyből, de végül letöröltem. Én nem szeretek a negatív energiákon lovagolni. Bíztam abban, hogy jobb lesz és elengedtem.

De nem lett jobb és már bánom.


De semmi, semmiféle bizonyítékom nincs és mindenkit ellenem fordítottak aki kedvelt. Szóval tanúskodni sem fognak. A sértetteket meg nagyon nehéz lesz felkutatni. Nem tudom mit tehetnék. Szerintem veszett ügy.

2016. nov. 27. 13:50
 19/22 A kérdező kommentje:
De köszi a tanácsot napirendre vettem. Lehet, hogy lesz belőle valami.
2016. nov. 27. 13:51
 20/22 A kérdező kommentje:
Meg a másik hogy nem szivesen lovagolok meg ilyen negatív energiaáramlásokat. Amennyi energiát ez a helyzet felemésztene. (és valószínűleg semmivel sem kerülnék jobb sem anyagi, sem pedig erkölcsi helyzetbe) annyi energiával akár egy kisebb céget is megalapíthatnék.
2016. nov. 27. 13:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!