Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan harcoljunk a gonosz...

Hogyan harcoljunk a gonosz ellen, hogy mégis tiszták maradjunk? Hogyan szálljunk szembe? (ezotérikus értelemben)

Figyelt kérdés

Gondolok itt például gonosz erőkre. Ha te jónak tartod magad, úgy gondolod a fényhez tartozol. Mégis van egy bizonyos határ, ahol szembe kell szállnod a gonosz ellen, fel kell lépned erővel azért, hogy az ártatlanokat, vagy épp magadat megvédd. Ez nem egyfajta bemocskolódás? Valóban szükséges a harc?


Mondok konkrét példákat. Az egyik ilyen egyszerű példa mondjuk az, hogy tegyük fel egy ismerősödet valaki kicsúfolja az utcán. (ezt csak most kitalálom)


Ez jelenthet egy negatív energialöketet ami az egyén fusztrációjából ered, de ártó szándékú, ha nem "vered vissza" a barátod elnyeli a negatív energiát és kárt okoz benne.

Ha neked "szólnak be" te "nyeled el"

Manapság nagyon sok ilyen negatív energialövedékek szállnak mindenütt, vannak valóságos aknamezők, amire rálépve az egész életedet megkeresíthetik, vagy az őrületbe kergethetnek.


Nehéz eldönteni hogy ez valóban ártó szándékú energia-e, mert egyébként nagyon gyakran az ártó emberek mögött is látom a tiszta szemeket, de a civilizációs keretük, pozicionális kis "birodalmuk" megakadályozza őket abban, hogy szeressenek.


Egy ismerősöm azt mondja, hogy a "démonokat" vagy itt értsük úgy démoni viselkedésű embereket is szeretni kell, mivel egykor angyalok voltak és újra angyallá változhatnak.

De például ha valaki kínozni, ölni készül, vagy megerőszakolni nagyon nehéz szeretetet és figyelmet sugározni felé.


Tehát a kérdéseim:

Kell-e az ilyen démoni energiák ellen harcolni, ha igen hogyan?

Fel lehet-e szólalni azért, hogy saját magadat megvédd, vagy ezzel csak felerősíted a negatív energiát?

Mi a megoldás ezeknek a negatív energialövedékeknek, vagy fáradhatatlanul gyűlölködő, agresszív embereknek a lecsitítására. Nagyon gyakran találkozom egyébként a jelenséggel és sajnos mint egy domináns kutya úgy ugrom rá, próbálom magam visszafogni.


A békét is őrizni kell valahogy, és ehhez talán pozíció kell, nem tudom mi ilyenkor az "angyalok" vagy a fényt és békét, igazságot védők dolga.


Légyszi aki nem ezoterikus értelemben válaszol, ne is írjon, mert tiszta válaszokat szeretnék hallani.


2016. nov. 26. 05:30
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

sokkal jobb érzés lenne mondjuk úgy dobálni a 20 ezreseket a gonoszkodó tanáraim után, mint a wall street farkasában a csávó a rendőröknek. Az tényleg ütős pozíció lenne ha én lennék a sikeres, és annyira, hogy nem is kéne foglalkoznom az alpári kis pletykáikkal. Mert afféle Ellon Musk figura lennék és hirtelen kénytelenek lennének elismerni. Rájöttem, hogy az ilyen emberek olyanok mint a víz. Ha gyenge vagy épp és kisebb a sűrűséged feloldanak, eláztatnak, ha viszont megerősödsz, szétrebbennek, utat engednek szó nélkül.


Szóval inkább magamat próbálom erősíteni, mert egy gyenge pozícióban az ombudsmant használni fegyverként olyan erőltetett dolognak hat.

2016. nov. 27. 13:57
 22/22 Noblesse Oblige ***** válasza:

Szerintem most pont hogy hagyod, hogy lehúzzanak... én igazából ezt a technikát nem támogatom. Volt egy lány aki a közelemben élt és ő is hasonló gondokkal küszködött mint te. Egyszer ő is elmesélte a történetét, bár ott személyesen tudtam őt támogatni, és együtt mentünk az ombudsmanhoz. Nehéz volt, kemény volt, de végül elismerték az ügyét. És átszervezték a felettesei egységét. Közben kiderült, hogy egy csomó sértett volt az ügyben, tehát nemcsak ő.


És szerintem ez a baj velünk magyarokkal, hogy olyan kis beletörődöek vagyunk az életükbe. Ok a jogrendszerűnk nem a legjobb, a jogérvényesítés is egy külön procedúra, de azért is van ilyen sok hézag, mert az emberek beletörődnek, hogy ez van. Senki nem veszi a fáradságot és veri ki a balhét. Szerinted miért van az, hogy ebben az országban az emberek 47%-a elfogadottnak tartja ha nőkkel olykor akaratuk ellenére közösülnek? Miért kell egy nőnek még pluszban bocsánatot kérnie, ha őt megerőszakolják? Mert csak 1-2 esett derül ki, és mivel nincs igazán minta, nincs ennek gyakorlata, inkább megy az áldozathibáztatás. 1-2 bukószázalékot elbír a rendszer. Pedig nagyobb az ügy súlya, mint amennyi napvilágra kerül.


Szóval tipikusan magyar a hozzáállásod (ezt most minden negatív értelem nélkül kell érteni, tény és nem becsmérlés). Én sajnálom, hogy ebből nem lesz ügy, mert változtatni csak így lehet. Lehet te 1 ember vagy a tömegből, de vannak még hozzád hasonlók és lesznek is. És akik utánad jönnek ugyanúgy átmennek ezen. Azért is ellenszenvesek azok a nők akik pl. tudják, hogy egy férfi mire képes (bántalmazás, nemi erőszak) de amikor lehet akkor inkább elszenvedik és hallgatnak. Mert a rendszer nem igazságos. De abban nem gondolnak bele, hogy az illetőnek utána is lesz nője, és őt talán majd nem bántja?


De legyen elfogadom a döntésed, ne húzd le magad. Értékeld át az életed és keress egy olyan szakot és olyan egyetemet, ahol újra tudod kezdeni. Ezt meg hagyd a levesbe. A lényeg, hogy neked jó legyen.

2016. nov. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!