Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Meditáció? Ki, mikor, hogyan?

Meditáció? Ki, mikor, hogyan?

Figyelt kérdés

Egy projecthez szeretnék adatot gyűjteni, az emberek meditációs szokásairól, mindenkinek köszönöm szépen előre is a segítségét!


Kor?

Nem?

Végzettség?

Otthon? (garzon, lakás, ház, villa, stb)

Kereset?

Körülmények? (csendben, sötétben, zenével, kristályokkal ,kövekkel, társaságban, természetben, stb)

Időtartam?



2017. febr. 21. 13:06
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Ki a túró kérdez rá? -> én

Minek? -> fontos szempont


Ha ennyire nem hagy nyugodni elmondom, nehogy hajnali 3kor felébredve is ezen gyötrődj még :)

Egy infografikát kell készítenem, arról amit a 7-es válaszoló már leírt. (ez a project egyik kis része, felmérés) Annyit még hozzátennék, hogy direkt nem forintra pontosan kértem a keresetet, nem is az lenne a fontos, csak hogy minibálbér, átlag kereset, nincs kereset stb. Bár még mindig nem értem, hogy név nélkül miért olyan fájdalmas válaszolni. Láthatóan ezt rajtad kívül az összes válaszoló meg tudta tenni. Biztos volt olyan is, aki hasonlóan kiakadt, mint te, de ő kilépett a kérdésből és nem érezte szükségesnek, hogy oktalan felháborodásának hangot adjon. Többször.

Továbbá reagálva a második otromba megnyilvánulásodra, ha valaki nem ért valamihez, akkor már nem is kérdezhet? Vagy te arról teszel fel kérdést amivel kapcsolatban tökéletesen tisztában vagy?

Nem értem miért kell rögtön támadni és nekiállni okoskodni, valamint kijelenteni, hogy fogalmam sincs a témáról. Elárulom: van.

Szégyelld magad!

2017. febr. 22. 19:57
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem az volt a kérdés, hogy milyen anyagi helyzettel megáldva léphet valaki a meditáció ösvényére. Egyébként vannak olyan mélyszegény emberek Indiában, akik szinte csak vegetálnak, semmi anyagi vagyonuk nincs, mégis meditálnak. De általában nem ez jellemző a többségre; akik szegényebbek, azok életét jobban átszövi az anyagi létért való mindennapos küzdelem, ezért sem idejük, sem motivációjuk nincs meditálni.
2017. febr. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Abban egyetértek a kérdezővel, hogy minden kutatásnak a része a kor, nem, végzettség, családi állapot, kereset, stb.


Engem nem zavar, hogy megkérdezte.

2017. febr. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 flying whale ***** válasza:
100%

27

Férfi

KözépIskola

Ház

min. bér

Metrón, nagy zajban ahol nem kivehető a beszéd, otthon csendben légzésesre összpontosítva, vagy zenével. Ritkán mantrázva.

10-20-30 perc, ritkán 1 óra.

2017. febr. 23. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

Nem szégyellem magam, de tanultam az esetből :)

A válaszokat végignézve sem értem, hogy mit tudtál meg az egészből :)


Kor? - változó

Nem? - változó

Végzettség? - változó

Otthon? - változó

Kereset? - változó

Körülmények? - csendben, vagy monoton hang mellett

Időtartam? - változó


Természetesen megadom a lehetőséget, tegyük fel, hogy van értelme. De mit tudtál meg ebből? :)

2017. febr. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
A te szabad akaratod, hogy válaszolj. Ha nem szeretnél, akkor hagyd figyelmen kívül. A meditáció lényege az elkülönülés (vairagya). Ez nem azt jelenti hogy utálsz/szeretsz valamit, hanem csak engeded folyni a dolgokat, amolyan szemlélőként, kötekedés/ragaszkodás nélkül.
2017. febr. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

#15-ös, de azért azt te is beismered, hogy ez egy troll válasz volt a sok "változóval". :)


Legjobb, amikor a rendszeresen meditáló emberek idegesek és frusztráltak lesznek, majd megmagyarázzák spirós ezós szöveggel, hogy miért is a másik a fatraktor, miközben ő bennük van a gubanc. Szerintem meditáljatok rá, hogy miért billentett ki titeket a kérdés a lelki békétekből. De tényleg. Mert ha valami zavart okoz, feszültséget, akkor az benned nincs rendben.

2017. febr. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!