Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Folyamatos halálfélelem, mit...

Folyamatos halálfélelem, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú szöveg lesz, de köszönöm aki elolvassa és segít nekem.

Szóval minden 7éves korom körül kezdődhetett (legalábbis én erre jutottam), amikoris meghalt a nagymamám. Sajnos én sosem tudtam beszélgetni a szüleimmel a halálról (és semmi másról),így azóta sem tudom elfogadni magát a halált,félek tőle.Rengeteget gondolkozom azon, hogy mi történhet utána, milyen érzés lesz meghalni, azok akik meghaltak nekik milyen volt, és egyszerűen nemtudom elfogadni hogy ez van.Éjszakákat sirtam át már 7éves koromban is, utána is és most is emiatt..Nemtudom mit tehetnék. Idősek már a szüleim, és a legrosszabb hogy ha véletlen a halálra terelődik a téma, amikor együtt vagyok a szüleimmel, akkor nagyon természetesen közlik velem hogy majd őket nem fogják temetni, hanem égetni meg hasonló dolgok.. Ők természetesen beszélnek róla (tudom az is..) de én ilyenkor síró görcsöt kapok. Amit nem tudnak. A saját halálomtól is nagyon félek..Bármilyen betegségem van a legegyszerűbbektöl kezdve, én folyamatosan rosszra gondolok.16 éves lány vagyok. Pszichológusnak nem tudnék erről beszélni.:( Szüleimmel szívesen beszélnék ha nem kényes témaként kezelnék és nem néznének dilisnek az ilyen gondolataim miatt. Hogyan küzdjem le ezt az egészet magamban?



2017. márc. 3. 03:35
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Jaj elnézést.. De nemtudom hogy került ezotéria kategóriába.. de lehet nagyjából jó helyen van
2017. márc. 3. 03:42
 2/12 anonim válasza:
74%
Nekrofóbiának hívják. Bevallom én is félek a haláltól , mindenki fél a haláltól. Az emberek nem szeretik , hogy ismeretlen dolog elé nézel , az emberek félnek , hogy mi lesz haláluk után , ezért teremtették meg a *mennyországot* és a *poklot* , ami egyértelmű , hogy a jó emberek jó helyre kerülnek , a rosszak pedig az örökké valóságig fognak szenvedni valami féle módon. Ezt is az emberek teremtették , buzdítva az embereket , hogy éljenek jól , másokat nem bántva és cserébe , haláluk után jó helyre kerülnek. Igazán ebbe nem lehet bele törődni, csak elfogadni a tényt , hogy van , A halált nem lehet kijátszani sajnos
2017. márc. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A félelmekkel szembe kell nézni és akkor előjön az igazi gyökere a problémának.
2017. márc. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azthiszem magamtól, illetve egyedül ezt nemfogom leküzdeni..De elolvasok pár könyvet egy privát válaszoló tanácsára, illetve reálisan nézni a dolgokat és elfogadni. De ha nem fog sokáig menni muszáj lesz beszélnem egy szakemberrel mert ha egyedül vagyok és van időm gondolkozni mindig előjönnek bennem ezek az érzések és gondolatok.
2017. márc. 3. 15:03
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ellenefordulsz.
2017. márc. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Missi_Key ***** válasza:
75%

Sehogy. Ez a legtermészetesebb dolog. Senki nem akar meghalni csak sokan bebeszélik maguknak hogy a mennybe jutnak. Én elmondhatom mi lesz a halàlod utàn. Semmi. Öntudatlan feketeség és nemléyezés az örökkévalósàgig. Mint mikor elalszol de nem àlmodsz.

Hogy fàj e az attól függ hogyan halsz.


De javaslok valamit: dolgozz velem az örök életen itt a földön. Nem tudom van e ilyen irànyú kutatàs de kéne. Én még abban is benne lennék hogy vàmpír harapjon meg xD


Egy malomban ôrlünk, és nem mi vagyunk a nem normàlisok.

2017. márc. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

Szia!!

Én is sokat konzolok ra, (halálfélelem) de sajnos ez az élet rendelje, születünk és egy idő után el távozunk. :(

Ez ellen semmit nem tudsz tenni :( de neked meg korai erre gondolni. 42 vagyok régóta gondolok erre, de igyekszem mást csinálni. :)

16 éves vagy előtted az élet, inkább arra törekedjen hogy a jó dolgokat kihasznald, élvezed az életet de nem a rossz dolgokra értettem.

Ugye értesz?

Biztos van fiú barátod , baratnod???

Ted öt boldoga és enged hogy ő is ezt tegye veled, családdal legyél sokat, mert ezeket a gyönyörű dolgokat bepotololni nem lehet.

Én pl.... minden olyan dolgot ( mozdulatot akar egy ölelés, simogatás, szavak pl szeretlek , hianyzol, köszönöm hogy vagy....stb, kimondtam annak kit szeretek és sms a baratnomnek, ezek a percek ha elmúlnak az idő kereket azaz a múltat , visszaforgatni már nem tudod és senkinek nem sikerült meg eddig. :(

Azért mondom hogy a gondolataidat, drága idodet ne használd ilyenekre, mert az élet rövid és az óra ketyeg.

Remelem sikerül neked!!:)

Szia!!

2017. márc. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igyekszem jól kihasználni az időmet :)
2017. márc. 5. 11:30
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj ellene ès èlvezd. Amit èlvezel, örömmè válik az öröm pedig a legnagyobb lendület amivel bármit elèrhetsz.
2017. márc. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ez igaz
2017. márc. 6. 22:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!