Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha egy "gonosz", nárcisztikus...

Ha egy "gonosz", nárcisztikus embert szeretek, mégis a kapcsolat annyira el van mélyülve, hogy mindkettőnk érzelmi igényei teljes mértékben ki vannak elégítve, akkor valójában én is "gonosz", nárcisztikus vagyok?

Figyelt kérdés
Érzem, hogy kapok szeretet, de közben tudom, hogy Ő nem képes szeretetadásra és valójában azt szereti bennem, hogy feltétel nélküli szeretetet kap tőlem. Lehet, hogy valójában én is ezt szeretem őbenne? Csak egyikünk sem tudatosítja ezt magában, sőt, elhisszük az illúziót?

2017. márc. 17. 00:29
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
És azért adom a feltétel nélküli szeretetet, mert én is erre vágyom, így tulajdonképpen kimondatlan szerződés, hogy akármi is van, a másiktól ezt az áhított szeretetet mindig megkapjuk?
2017. márc. 17. 00:32
 2/29 anonim ***** válasza:
97%
Voltam ilyen kapcsolatban, túl sokáig. Nehéz volt elszakadni. Akkor tudtam végre továbblépni, mikor sokadik alkalommal lett volna szükségem a segítségére, támaszra, érzelmi támogatásra, és ugyanolyan közönnyel fogadta, mint bármi mást velem kapcsolatban. Kösz nem. Hidd el, létezik olyan kapcsolat, amiben TÉNYLEG igazi szeretetet kapsz, és nem csak a látszatát.
2017. márc. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

De nem közönyös, próbál érzelmi támogatást nyújtani, csak nincs meg rá nagyon az eszköztára. Nem grandiózus nárcisztikus, hanem a sebezhető, érzékeny fajta, a ragaszkodása az elképesztően vonzó benne. Furcsa, de valahogy azt szeretem benne, hogy tudom, hogy én vagyok az egyetlen fontos ember az életében, értékesnek érzem magamat (nélkülem nem lenne egyben). Csak a saját élete érdekli, illetve én, de tulajdonképpen azért, amit nyújtok számára. És valójában arra kezdek rájönni, azt bontogatom itt, hogy valójában én sem önmaga miatt szeretem őt, hanem a ragaszkodás miatt, amit ad nekem... Ennek így van értelme?

Mert én nagyon boldog vagyok vele és ő is az velem. Elképesztő a kapcsolat, minden, amit teszünk egymásért. Csak nem tudom, hogy emiatt emberileg, erkölcsileg hova tegyem magamat. Mert ha vele vagyok, annak ellenére, hogy nem tartom jó embernek, mégis imádom azt, amit adunk egymásnak (mert tényleg nagyon idilli), az azt jelenti, hogy tulajdonképpen engem is csak a saját életem érdekel, nem? És vajon ilyen vagyok, vagy csak miatta lettem ilyen, alkalmazkodtam a körülményekhez? Mert valljuk be, egy ilyen kapcsolatot elég kényelmes fenntartani.

2017. márc. 17. 00:54
 4/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ egyébként, ment a zöld kéz!
2017. márc. 17. 00:55
 5/29 A kérdező kommentje:

Mostanában rengeteg spirituális anyagban elmerültem, de valami miatt úgy érzem, nem tudok teljesen megszabadulni a gonosz befolyásátol, valami miatt tisztátalannak érzem magamat és nem tudok rájönni, mi miatt van ez. Mi miatt foglalkozom ennyire azzal, hogy ÉN milyen vagyok, miért vagyok képtelen teljesen kifelé fordulni és kapcsolódni a világhoz, másokhoz. És valahogy arra jutottam, hogy lehet, hogy a Vele való kapcsolatom aktiválja ezt a nárcisztikus énemet, mert ha nem kapunk igazi szeretetet, megteremtjük magunknak az illúziót.


De közben meg úgy érzem, hogy nagyon szeretem őt, őszintén. Ezért csak aggályaim az előző válaszomban, illetve a kérdésben kifejtett dolgok.


Ugyanakkor kételkedem is magamban, meg szinte szégyellem magamat az elképzelés miatt, hogy azt gondolom, hogy ő tesz nárcisztikussá. Miért háríthatnám rá a felelősséget? Vagy van a nárcizmusra hajlamom, van nincs. De nem tudom megállapítani, hogy most akkor mi is a helyzet...


Annyi viszont 100%-ig biztos, hogy ő szélsőségesen nárcisztikus. A kérdés az, hogy én az vagyok-e vajon, csak nem látom eléggé, nem látom magamat tisztán?

2017. márc. 17. 01:04
 6/29 anonim ***** válasza:
94%
Talán válasz a kérdésedre ha azt mondom, hogy amit leírtál, amikor jellemezted hogy a ragaszkodását szereted stb, az egy az egyben AZONOS azzal, amit velem csinált. Tök ugyanez. Hogy ő nem tudja elképzelni az életét nélkülem meg ilyenek. Én vagyok a tökéletes. De ez manipuláció. Csak azért mondja, mert tudja hogy ezt szeretnéd hallani. Ugye milyen rossz? Azért imádod ennyire, azért imádjuk a fajtájukat ennyire, mert kiszagolják, hogy mit szeretnél hallani és azt mondják. Nagyon tartós kötődést tudnak ezzel kiváltani. Látod, te is teljesen bele vagy gabalyodva. És én is még szakítás után egy évvel is még néha úgy éreztem, hiányzik.
2017. márc. 17. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

És akkor igazából annyit nyer ezzel a manipulációval, hogy benne maradok az életében, ezért továbbra is élvezheti a "szolgáltatásaimat" minden téren?


És van értelme benne maradni úgy, hogy tudom, hogy én igazából tényleg pontosan csak azokra a dolgokra vágyom, amit mond nekem, amit éreztet velem? Meg egyébként a manipuláció, amit művel, az tudatos, vagy számára is csak egy tudattalan érzelmi mechanizmus, mert képtelen az önálló életre?


És én nárcisztikus vagyok-e attól, ha benne maradok a kapcsolatban, mert pont azt kapom, amire vágyom? Lehet, hogy ez így egy ilyen dinamikus egyensúlyi állapot?


Sajnálom, ha fájdalmas volt, ami veled történt, lehet egyébként, hogy csak visszanézve lehet teljesen tiszta fejjel értékelni a dolgokat. Ha ilyen volt, mint ami köztünk van, megértem, ha néha még mindig hiányzik. Hogy sikerült kilépned és pontosan mi vitt arra, hogy kilépj, ha megkérdezhetem? Köszönöm a segítséget!

2017. márc. 17. 01:15
 8/29 anonim ***** válasza:
95%

>És akkor igazából annyit nyer ezzel a manipulációval, hogy benne maradok az életében, ezért továbbra is élvezheti a "szolgáltatásaimat" minden téren?


Pontosan. Neki ez így kényelmes. Veled már nincs "dolga". Már olyan vagy, amilyen neki megfelel. Nagy meló lenne egy másik ilyen manipulálható embert találnia, aztán azt az ő kedvére formálnia. Mikor már szakítottunk, még olyanokat is mondott, hogy hiába vagyunk huszas éveinkben, ő el tudja képzelni, hogy egész életünket együtt éljük le. Mert tudta, hogy ezt szívesen hallanám. De sajnos már lehullt a lepel, már tudtam, hogy ez sajnos csak szép édes ígéret, kamu.


>És van értelme benne maradni úgy, hogy tudom, hogy én igazából tényleg pontosan csak azokra a dolgokra vágyom, amit mond nekem, amit éreztet velem?


Ijesztő amúgy, hogy mennyire hasonló az esetünk. Én is úgyanígy éreztem. Hogy nekem ez teljesen jó. Hiába tudom, hogy igazából mi folyik a háttérben. De nekem ez jó, tudatosan választom ezt. Igazából nem volt jó... De annyira szép volt, annyira akartam, hogy elnyomtam az igényeimet, mert akkora örömöt okozott, hogy a kedvében járhattam.



A manipuláció az én esetemben 100% tudatos volt. Pár év után sikerült végre őszintén beszélnie velem. Onnantól kezdve volt ez a tudatos dolog amit az előbb írtam. Hiába tudtam, hogy direkt mond olyanokat amiket hallani szeretnék, elnyomtam magamban.



Nárcisztikus ember általában nem foglalkozik ilyen kérdésekkel. A te szavaidból süt az empátia, a szeretetéhség és a szeretet feltétel nélküli adása. Ezzel tart sakkban.



Őszintén megmondom neked, szerintem ha nem ismerkedem meg valaki mással akinek köszönhetően megláttam a fájdalmas valóságot, akkor még most is vele lennék. Simán. Még most is kedvelem őt. A személyisége hiányzik. Amiket ígért, hiányzik. Erőt az adott, mikor nagy szükségem lett volna rá és lesz*rta, mert neki nem lett volna haszna belőle. Viszont a másik személy, aki alig ismert, és nagyon nagy áldozat volt tőle, szó nélkül a segítségemre volt. Elképesztő volt ezt tapasztalni. Kinyitotta a szemem. Onnantól kezdve elvesztette a majdnem mágikus erejét felettem az exem. De az eszemmel végre tudtam, hogy ez nem élet. Megtapasztaltam, hogy létezik rendes SZERETET. Haszon nélküli. Ha ez a másik személy nem lépett volna az életembe, nem tudom mi lenne velem. Remélem Te vagy olyan erős, hogy elszakadj tőle önmagadtól is.

2017. márc. 17. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Hú, köszönöm a segítséget, most adtál egy kis gondolkodnivalót! Főleg ez a sorod döbbentett le kicsit:


"Mikor már szakítottunk, még olyanokat is mondott, hogy hiába vagyunk huszas éveinkben, ő el tudja képzelni, hogy egész életünket együtt éljük le."


Éppen húszéves vagyok, 2 éve tart a kapcsolat, mégis olyanokat mond, hogy velem szeretne megöregedni. Ami persze, hogy nagyon jól esik az embernek, még ha elrugaszkodott és irracionális is.

Pont emiatt tépelődöm egyébként, mert ha rajta múlik, tényleg fennmaradna a kapcsolatunk egész életünkben, mellettem igazából elég könnyű stabilnak maradni. Megijeszt, hogy igazából még nagyon fiatal vagyok, tapasztalatot kellene még gyűjtenem, mégis most fejben eléggé el vagyok köteleződve őmellette... És ha belegondolok, a kapcsolatunk két éve tökéletesen ugyanolyan, és valószínűleg ilyen is maradna hosszútávon. Éveket vesztegetnék el vele?


Örülök, hogy ez a másik személy bekerült az életedbe és felnyitotta a szemedet! Tényleg nagyon nehéz kizökkenni ebből az álomszerű állapotból. Valahogy az egészet különlegesnek érzed, de közben csak kettőtök között létezik és a nárcizmus miatt a külvilág kicsit kizáródik. Kívánom, hogy a rendes SZERETET mindig jelen legyen az életedben!

2017. márc. 17. 01:54
 10/29 anonim ***** válasza:

Most nekem nagyon aktuális ez a téma, köszi szépen, hogy megnyitottad ezt a topicot.:)

Hány évesek vagytok?

2017. márc. 17. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!