Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az embereknek teljesít Isten...

Az embereknek teljesít Isten kívánságot?

Figyelt kérdés

Ha igen akkor hogyan kell megkérni Isten-t rá?

Ha már valaki tapasztalta akkor írja le!

én pl. így szoktam, de nem teljesül :(

Kérlek Uram, .....(kívánság)


2010. máj. 25. 07:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%

No de miket szoktál tőle kívánni?

Isten egyébként nem a mikulás vagy a húsvéti nyúl, nem illik zavarni apróságokkal, mikor sok dolga van :\

2010. máj. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Az isten nem teljesíti a kívánságot, az ember tudja elérni, hogy teljesüljön. Néha viszont van olyan kívánság, ami sosem teljesülhet.
2010. máj. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Segíts magadon, isten is megsegít. Így kell.
2010. máj. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
5%
Hát segithetne mert nekem most nagyon kéne sz.rni :) Amugy aranyos hogy hiszel ilyen badarságokba :)
2010. máj. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
100%

Előző válaszoló, ez a válasz felér egy szegénységi bizonyítvánnyal:((

a kérdezőnek:Isten ennél bonyolultabban működik, nem is igazán lehet elmagyarázni, inkább tapasztalat kérdése a dolog, azt hiszem.

2010. máj. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

badarságokbanxD

Gondolj bele más bolygókon lehet h egy szent majomfejhez imádkoznak és milyen furának tűnik nekünk de az az istenes dolog ugyan olyan butaság...

2010. máj. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
85%

Csatlakozom az egyik előttem szólóhoz: "badarság" - Ez valóban felér egy szegénységi bizonyítvánnyal. Nem tanították meg neked, kedves Válaszoló, hogy más vallását illik tiszteletben tartani?? Úgy látszik, ez kimaradt a neveltetésedből, szomorú...


Mikor régen hittanos voltam, azt mondta a tanárnőnk, hogy szépen kell kérni és meg kell köszönni, hogy meghallgatott, illetve előre azt is, hogy amit kérünk teljesült, meg persze utólag is.

Nem vagyok valami nagy hívő, de azért remélem, tudtam valamit segíteni.

2010. máj. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyszer eszembe jutott,hogy valójában milyen szerencsés ember vagyok,hogy egy csomó rossz dolog még NEM történt meg velem,például nem raboltak el,nem égett le a lakásunk mindennel együtt,senkim nem halt még meg...Rögtön elmondtam Istennek,hogy mennyire hálás vagyok ezekért a dolgokért :) És aztán kb 1 héten keresztül folyton csak szerencse ért úton-útfélen,meg mindenféle jó dolgok történtek velem :) Lehet rá mondani,hogy véletlen,de szerintem nem az! Isten megjutalmazott amiért észrevettem,hogy nem csak annak lehet örülni,ami van,hanem annak is,ami nincs (és nagyon rossz lenne,ha lenne) :)
2010. máj. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
2 éve iszonyatos fájdalmakkal éltem meg egy gerinc lumbágót. Imátkoztam Istenhez, hogy szabadítson meg a fájdalmaimtól. A hit sokat segít, mert amiben és akiben hiszünk az pozitív energiákat vonz be. De ha csaklegyintünk, úgysem hiszek benne, úgysem valósul meg, az úgy is lesz.
2010. máj. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszerűen csak nem vagyok hajlandó kizárni azt az eshetőséget, hogy ekkora komplexitás és szépség mögött igencsak áll egy elképzelhetetlen, tökéletes teljesség, akit nyugodtan meg is személyesíthetünk, hiszen egyértelműen beazonosítható és igencsak intelligens :)


Amióta ilyenné rendeződött a viszonyom Istennel, azóta érdekesképp csak nagyritkán ártom magam az ügyeibe, és akkor se a saját kis napi gondjaim miatt, hanem olyasmivel szólítom meg, ami tudomásom szerint egybecseng a szándékaival. Gyanítom, hogy nem csak belülről jön az a megfoghatatlan élmény, ami átjár, amikor biztosítod arról, hogy számíthat rád.


A kívánságokról: én még nem hallottam bibliaverset vagy akármilyen más szentkönyvből származó idézetet, ami pozitív dologként jelölné meg az emberi kívánalmakat (nem a prüd önkorlátozásra gondolok), hasznosnak nevezné a vágyakozást. A tapasztalat is ezt erősíti: a kívánság belső feszültséget teremt, ami a vágyott, nem létező, és a valós, létező közt feszül. Azért ez eszi az energiát rendesen, és előfordul nem is ritkán, hogy kissé kényszeresen ugyanoda terelődnek a gondolatok, és nincs ki észrevegye, mennyire terméketlen szokás ez. Ezzel szemben az unalmas tárgyilagosság (cél, tervek, mérlegelés, döntéshozás) pont a szükséges mértékben terhel és a megoldásokon tartja a fókuszt. Egyenesen pihentető a "Bárcsak..." műsorhoz képest :)

2010. máj. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!