Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogy hihetnek még emberek az...

Hogy hihetnek még emberek az olyan kitalációkban minthogy milliárd éves a föld amikor a kreacionista professzorok már rég cáfolták ezeket?

Figyelt kérdés

Tessék nézzétek végig! Dr Kent Hovind a természettudományok doktora és vagy 30 bizonyítékot mutat hogy a tudósok hazudnak!

https://www.youtube.com/watch?v=FVTIORn39UY



2017. okt. 21. 15:32
1 2 3 4 5
 21/48 Pombe ***** válasza:
100%

"Ezek olyan kèrdèsek amik teljesen totálisan lènyegtelenek egy átlag ember èletèben."


Igaz. Pl. egy átlagember dolgozik, eszik, iszik, gyereket gyárt, oszt ennyi. Biztosan ugyanolyan kielégítő számodra ez a színes életforma, mint minden más átlagember számára is.


Engem (mint átlagembert) például csodálkozással töltött el, amikor megtudtam, hogy a legöregebb növény több, mint 10000 éves. És még egy csomó dolgot roppant figyelemfelkeltőnek találtam, amire a tudomány rájött, és azt gondolnám, hogy az átlagember is nagy érdeklődéssel szemléli a tudományos műsorokat, meg számára érdektelen színházi előadásokra jár, érdekes könyveket-, cikkeket olvas, kimegy a természetbe és álmélkodva nézni a hatalmas fenyőket, és elgondolkodik, hogy miképpen... stbstb.


Kissé meglepő arra gondolni, hogy az az átlagember nem gondol a nem átlagemberek során felkutatott eredményekre, amikor használja a mikrót kajamelegítésre, amikor az űrkutatás melléktermékeként kifejlesztett pl. meteorológiai, távközlési, navigációs, erőforráskutató műholdak, ill. az űrbiológia jelentéseire épül a napi rutinja, vagy amikor evolúciós algoritmussal kifejlesztett gyógyszerekkel menti meg a saját-, vagy szerettei életét, ill. a nagyobb termésátlag miatt jut mindennap olcsón kenyérhez...stbstb.


Ellenben a hozzád hasonló átlagembereket érdektelenség jellemzi akkor, amikor egy tudományos vitában valaki hatalmasakat hazudik, és sároz be alaptalanul másokat, de bezzeg a politika rovatban egy hazudozó politikus leleplezésébe napokba mérhető időket fektet és cikkek után kutat (miközben bőszen elítéli a rágalmazásokat, amit csak akkor kell megvetően kezelni szerinted, ha látjuk a közvetlen érintettségünket az ügyben). Pedig valójában kb. ennek is ugyanannyira nincs vagy van köze az életéhez, mint akár az ősrobbanásnak is.


Mindenesetre köszönöm, hogy megtudhattuk tőled, miszerint az átlagember csak annyiban különbözik egy éticsigától, hogy Blues-t hallgat, és röhög mások tudásvágyán, és hogy ezzel a szellemi állapotával roppant elégedett. :D


Már csak egyet mondj meg nekem. Ha ennyire hidegen hagy a dolog, akkor minek vagy te itt? :) - mert gondolom, ha nem lett volna kényszer rajtad, akkor az ált. sulira se lett volna igényed, nem?

2017. okt. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
0%
Minek vagyok itt? :D bennem csak egy kèrdès van. Mi ez az egèsz valójában. Okè, hogy ismerjük a rèszleteit, a rèszletei működèsèt, a rèszletek alkotta rendszereket ès azok működèsèt de ez nekem nem elèg. Valójában mi ez az egèsz? Szemlèlhetjük bárhonnan. Elveszhetünk egy apróságban ès láthatjuk az egèszet az aprósághoz viszonyítva, de igazából bármiben elveszhetünk, hogy az alapján lássunk. Amièrt itt vagyok az pedig az, hogy èlvezzem a jelenlegi állapotot. Nem èrdekel hogyan jutott ebbe a formába a világ. Nem èrdekel milyen formába fog jutni 100 vagy 200 èvvel kèsöbb. Az számít nekem ami most van. Ami velem törtènik, ami az èletem. Amilyen èrzèseim vannak. Amit szeretek csinálni. Ami örömet okoz. A jelen pillanat. Itt ès most. Szándèkosan nem kínzom magam kèpzelgèssel amit gondolkodásnak csúfolnak, a múltról a jövőről, vagy mások èletèről. Szörfölni jöttem. Ennyit akarok. Nem akarok senkinek sem megfelelni.
2017. okt. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
De köszi, hogy kèrded. Te mièrt vagy itt?
2017. okt. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 Pombe ***** válasza:
100%

#22: "Elveszhetünk egy apróságban ès láthatjuk az egèszet az aprósághoz viszonyítva"


Nekem rohadtul nem apróság, ha egy olyan ócska sarlatán, mint Kent Hovind, akinek egy dekányi természettudományos végzettsége nincs, egy semmitevő ripacskodó alak, aki egy kutatólaboratóriumot nem látott még belülről, és aki ráadásul pitiáner adócsaló is, az besározza a tudományban lelkiismeretesen dolgozó embereket, és mellékesen össze-vissza hazudozik is a tudomány eredményeit letagadva, meghamisítva.


Mutass már be nekem bármi olyat, ahol a részletek felderítése nélkül bármire is jutottunk volna? Te azt hiszed, hogy rájössz a világegyetem értelmére, ha Blues-zal tömöd tele a füledet, mert túl zajosnak tartod a világot? Pl. nem érdekelnek majd a részletek a beteg hozzátartozód esetében se? Tudod, én ilyenkor nagy ívben tojok az univerzum értelmére, meg a hozzád hasonló Blues-t hallgató álfilozófusokra, hanem az után kezdek kutatni, hogy miképpen lehet a betegséget meggyógyítani. Ráadásul ezzel rajtad is segítve, aki szarik rám is, meg a részletekre.


#22: "Az számít nekem ami most van. Ami velem törtènik, ami az èletem."


Tudod, amíg te a fellegekben jársz, addig a gyerekedet az ilyen Kent Hovind félék meghülyítik, a tudományos haladást ellehetetlenítik, és közben alaposan ki is zsebelnek. Úgy látszik képtelen vagy az értő olvasásra. Ha a tudomány eredményeit használod, akkor hiába füllented azt, hogy ezek téged nem érdekelnek, mert csak bohócot csinálsz magadból, és áldozatot úgy, hogy észre se veszed.


#22: "Ami örömet okoz. A jelen pillanat."


Hülyeségeket hordasz össze. Ebből milyen hasznod van?: "Blues-t hallgatok"


Semmi. Valakinek az okoz örömöt, ha megismeri a Föld kialakulásának történetét, vagy a Nagy Bummról szerez be ismeretet. Ha neked a Blues hallgatás örömöt okoz, akkor mit nem tudsz azon elképzelni, hogy másnak meg a kutatómunka okoz örömöt? Az ismeretszerzés? Te tényleg ennyire ostoba vagy, vagy csak tetteted magad?


Figyuszka! Ez a húúú de laza vagyok forma, és a 'tojok mindenre' ócska máz rajtad eddig se a haverjaidnál, se a csajoknál nem jött be soha. Akkor minek erőlteted még mindig? Mit akarsz itt elérni ezzel? Dobáljam le a könyvespolcomról a természettudományos könyveket, felejtsem el a tudásom, és helyette menjek át abba a rózsaszín felhőbe, amibe te? Ki fog akkor neked számítógépet csinálni, amivel megjelenítheted itt a sületlenségeidet?


#22: "A jelen pillanat. Itt ès most. Szándèkosan nem kínzom magam kèpzelgèssel"


Figyuszka! Jól van. Megértettük, hogy eldöntötted, hogy szánalmasan szürke, unalmas, lusta, tudatlan alak akarsz maradni. Szíved joga. De most ezzel a témával akarod itt értelmetlenül elárasztani a topikot? Ha összejönnek a haverok, akkor ott is ezt a rinyálást nyomod?

2017. okt. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 Pombe ***** válasza:
100%

"De köszi, hogy kèrded. Te mièrt vagy itt?"


A topik kérdésével foglalkozom, mert ez a téma érdekel. A Blues is érdekel, meg az is, amikor a lányon feszül a blúz, meg még sok minden más is, de itt most a Föld kialakulása/kora a téma, és ha nem ahhoz szólsz hozzá, akkor javaslom, hogy húzd vissza a nyakad a blúzodba, a saját kis introvertált világodba, ahol senkit se érdekelnek a részletek, és mindenki csodálattal lóg a lezser 'mindenen felülemelkedek' nézeteden.

2017. okt. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 Tom Benko ***** válasza:
100%
Ne arra mutasson, hogy a tudósok hazudnak! A saját állítására mutasson bizonyítékot, és magyarázza meg mindazt, amit a milliárd éves elmélet is megtesz, valamint magyarázza meg, hogy a milliárd éves Föld miért magyarázza ezeket. Tegye mindezt kísérleti alapon, megfigyelésekre támaszkodva.
2017. okt. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 Pombe ***** válasza:
100%

@Kérdező:


Az általad vitatott állítás: "Gondolom Miller kísérletével még az életben nem találkozott, ami elég látványosan bizonyította, hogy a megfelelő körülmények között a szerves anyagok spontán képesek szerveződni."


Erre a válaszod: "Amit már szintén rág cáfoltak?"

[link]

Tanulj egy kicsit!"


Koma! Az nyilvánvaló, hogy alapvető ismereteid sincsenek biológiából, ezért olyan marhaságokat szopsz be, amit csak be akarnak veled etetni, de te nem tudsz olvasni se?


A cikked ezt írja: "Miller tényleg életet állított elő? A hír nem igaz."


Valóban nem igaz, mert ezt az állító se írta soha, és senki nem állította soha. Az élet alapvető építőkövei könnyedén előállítódnak maguktól. Márpedig ez pont olyan, mintha reggel szépen kifésült rendezett frizurával ébrednénk - üzenem Kent Hovindnak.


Amonisavak tök könnyedén keletkeznek és mindenféle. Már meteoritban is megtalálták nem a legegyszerűbbeket, hanem az élethez szükséges 20 féléből 19-et (mellette még nagyon sok mindenféle mást is). A Miller-Urey féle kísérleteket továbbfejlesztették, és gyakorlatilag mindenféle szükséges aminosav előállt. Te azt hiszed, hogy Miller-Urey kísérlettel megállt az élet? Azóta semmire se jutottunk? Pl. a Halley-üstökös fejből áramló porszemcsék elemzése kiderítette, hogy nem kevesebb, mint egyharmada szerves anyag. Észleltek közönséges anyagokat, például benzolt, metanolt és etánsavat, valamint a nukleinsavak egynémely építőelemét is. Azután:


[link]


Továbbá elárulom neked, hogy a a természetes cukrok szinte kivétel nélkül a D enantiomer sorozatba tartoznak. Azaz ezek a biomolekulák "jobbkezesek", nem balosak. Vannak még jobbos kivételek az élővilágban. Hülyeség, hogy az élet csak "jobbkezes" formában működőképes, hanem azzal CSAK jobban működőképes. Nem igaz az sem, hogy az élet működéséhez kizárólag 20 aminosav kell, mert elég pl. 4-6 darab is. Az evolúció során az u.n. enantioszelektív folyamatok lassan kiszűrték a jobbos molekulákat a balosok előnyére.


Baromság, hogy az aminosav lebomlik könnyedén oxigénben.


[link]


Először is jóval több aminosavat állított elő, mint a cikked említette négyet, valamint több évtizedig voltak az aminosavak egy lombikban, és az égvilágon semmi bajuk nem történt, és most sincs semmi bajuk. Az összes ilyen lebontós ellenérve a cikkednek ujjból szopott kreacionista baromság.


A kátrány nem minden körülmények között mérgező anyag, hiszen a mai napig léteznek olyan lények, amik vígan bontják le az olajszármazékokat. Nem hogy méreg az az élet számára, hanem remek energiaforrás, főleg a keletkezésekor.


RNS szintézis pedig egyáltalán nem lehetetlen

[link]

[link]


Egyszerű vegyületekből létrejön az RNS építőköve, vagyis ribonukleotid keletkezett spontán olyan körülmények között, amelyek az ősi Földön is uralkodtak.


Ez a beszúrt cikked ( [link] ) semmi másra nem bizonyíték, mint arra, hogy a kreacionizmus képviselői között nincs szakember, nem hogy professzor, de ezen cikkeknek írói olykor még az általános iskolai szintű ismeretekkel is hadilábon állnak, ráadásul a rosszindulatú hazudozás mintapéldányai.


Mit is cáfolt ez a teremtéstudományos oldal? Semmit, csak ismét pofára esik a szigorú tények tükrében, mint mindig.


De ha gondolod, akkor egyenként végigvehetjük ezt a tömény ostobasághegyet.

2017. okt. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 Pombe ***** válasza:
100%

@Kérdező!


Ha egyenként ki akarod vesézni az áltudományos teremtésoldalad hülyeségeit, akkor még az alábbiakat is olvasd el. Ezek valódi szakemberek írásai, nem a piacról szalasztott halaskofák "értekezései", mint a tied. Itt sok olyanra lelhetsz, ami konkrét cáfolata a cikkedben szereplő állításoknak. Ha valóban valós ismereteket akarsz beszerezni, és nem akarsz értelmetlenül lefárasztani engem, akkor csak olyanokra kérdezz rá a teremtés"tudományos" cikkedből, amikre az alábbiakból (ill. előzőekből) nem találtál választ.


[link]

[link]


Pl. már az gyanús lehetett volna neked, hogy a cikked íróinak semmi nevük nincs. Nincsenek tudományos hivatkozások se. Egy szimpla házmesteri falfirka az egész.


Egyetlen név szerepel szerzőféleként, Dr. Farkas Ferenc-é, aki fizikus (volt), és hullára semmi köze se a biokémiához, se az evolúcióbiológiához, genetikához..., és semmi olyasmihez, amihez ebben a témában kellett volna értenie.


Elképesztő hamisítások is előfordulnak a cikkedben, amikor idézeteket társítanak egyes tudósok neveihez is, ill. teljesen félreértelmezve tálalják azokat.


Szennyiromány az egész, úgy ahogy van.

2017. okt. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 Mojjo ***** válasza:

@28:

"Ha valóban valós ismereteket akarsz beszerezni"


Azért valljuk be, te sem gondolod komolyan, hogy ilyesmi egyáltalán felmerülhet :)

2017. okt. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 Pombe ***** válasza:

Nem.. :DDD


Én sem... csak megpróbáltam magamra valamiféle udvariasságot erőltetni. Hát, sikerült, ahogy sikerült. :)

2017. okt. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!