Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogy hihetnek még emberek az...

Hogy hihetnek még emberek az olyan kitalációkban minthogy milliárd éves a föld amikor a kreacionista professzorok már rég cáfolták ezeket?

Figyelt kérdés

Tessék nézzétek végig! Dr Kent Hovind a természettudományok doktora és vagy 30 bizonyítékot mutat hogy a tudósok hazudnak!

https://www.youtube.com/watch?v=FVTIORn39UY



2017. okt. 21. 15:32
1 2 3 4 5
 31/48 Mojjo ***** válasza:
100%

Amúgy csak érdekességképpen, Pombe, a #20-as és #22-es válasz írója, tudod, a blúz májsztró itt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..


konkrétan saját "kutatásairól" zagyvál, méghozzá kvantumfizika témakörben :D Ez a kemény, nem a kád széle :D (#51-es hsz)

2017. okt. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 Pombe ***** válasza:

És ez az ember írta ezt a #22-ben???: "Az számít nekem ami most van. Ami velem törtènik, ami az èletem...Ami örömet okoz"


El tudom képzelni, hogy a Nagy Bummal, vagy az aminosavak kialakulásával szemben a kvantumfizika mennyivel mélyebben és élesebben vág bele barátunk napi életritmusába, pl. porszívózáskor, vagy kerti grillezéskor. Hiszen kit ne hozna lázba a kvantumfizika, amikor hegedül, vagy ikeás bútort szerel össze? :D


Azután bárki igazolhatja, hogy a kvantumfizikával való foglalkozás élvezeti faktora olykor minden határon túlmutat, ahogy ezt megerősíti sok pártában maradt búskomor fotomodell is.


Mellesleg a tudósok között a könyvelő és a villanyszerelő a nem átlagember, és most akkor a tudósok jogosan fogják mondani, hogy ne nyissanak vitaforumot a könyvelésről, villanyszereléésről, mert őket az nem érdekli és nem vág bele a napi rutinjukba, és mert fingjuk sincs ezekről?


:D


https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..

Mojjo, amúgy én egy szót se értek abból az #51-ből (kétszer futottam neki), de hát én nem fizikus vagyok... :)

2017. okt. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
0%
Ajjajj. A saját kèpzeletetek csapdájába estetek. Csak a saját filozófiámat írtam le. Ennyi. Ez alapján èlek. Teszik vagy nem.
2017. okt. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
100%

"kreacionista professzorok" LOL

"kreacionista" vagy "professzor" egyet választhatsz. :D


Figyu, most anélkül, hogy bámelyik felhozott "tudományos" érven el kellene gondolkoznod, erre gondolj:

1. "Dr" Kent Hovind-nak mocskos anyagi érdeke fűződik ostobaságának terjesztéséhez: könyveket, mindenféle bizbaszt árul, meghívott előadó az összes ostobasági konferencián. Érted, ebből él!!!

2. A természettudósoknak k.vára mindegy, hogy evolúció volt-e, vagy teremtés, mert ha történetesen a biblia mese lenne igaz, akkor azt tanulmányoznák, és abból írnának publikációkat.


Nyilván annyit sem értesz a biológiához, mint egy negyedikes, de a fenti gondolatmenethez erre nincs is szükség. Remélem segíthettem.

2017. okt. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 Pombe ***** válasza:
100%

#33: "Csak a saját filozófiámat írtam le. Ennyi. Ez alapján èlek. Teszik vagy nem."


Nem'tom megmondani hogy tetszik-e nekem, vagy sem, ha azt se tudom, hogy miről van szó.


Először kiröhögtél mindenki olyat, aki mer néha NEM a hétköznapi élet adott problémáival/örömeivel foglalkozni.


Később rajzoltál magad köré valami személyre szabott carpe diem szemlélet, ami engem a gyilkossági helyszínen az áldozat poziciójának kontúrozására emlékeztetett inkább. Tudod, a carpe diem nem egyszerűen annyit jelent, hogy "élj a mának", hanem igazándiból ilyesmit: használd ki a nap adta lehetőségeket. És ez utóbbi valahogy kissé már más, és több is, mint egyszerűen csak "élj a mának".


Azután kiderült rólad, hogy a kvantumfizika rovatokba írsz, és még saját kísérleteid is vannak, magyarán az átlagember átlagember marad szerinted, ha a kvantumfizikát vizsgálgatja, de abban a pillanatban, ahogy az érdeklődése a Nagy Bumm, vagy az evolúció felé fordul, onnantól kezdve már nevetségessé válik, hiszen azok nem az átlagember problémáinak és örömeinek a forrásait képezik.


Nézd csak mit írnak a #34-ben: "2. A természettudósoknak k.vára mindegy, hogy evolúció volt-e, vagy teremtés, mert ha történetesen a biblia mese lenne igaz, akkor azt tanulmányoznák, és abból írnának publikációkat."


Mivel a kvantumfizikát nem tartod veszélyesnek a hitre, így azt képzeled, hogy az egy szép és rendes tudományág, de a Nagy Bumm, meg az evolúció csak azért van, hogy kapaszkodója legyen az ateistáknak?


Nem! A tudomány csak megvizsgálta a tényeket, amik a Föld és a fajok keletkezéséről regélnek, pont ugyanúgy, ahogy ezt tette a részecskék viselkedése esetén is, és úgy találta, hogy ezek a tények nem egyeznek meg azzal, ahogy a kreacionisták a Biblia alapján magyarázzák a világ alakulását. Senkinek semmi baja nem lenne a kreacionista magyarázattal, ha a tények alátámasztanák, de nem azt teszik, és kész.


Ez nem világnézeti harc, ahogy te hiszed. Egyszerűen a Nagy Bumm és az evolúció ugyanolyan tanítható és tanítandó tudományos tézis, mint amilyen a kvantumfizika-, vagy akár a másodfokú egyenlet megoldóképlete is. A tudomány számára ezek között nincs rangsorolás, egyenértékűek. Fontossági sorrendet csak a kreacionisták tesznek közöttük, és sérthetetlen eszmeként tekintenek a fajok közvetlen megteremtésére, míg pl. ha kiderül a másodfokú egyenlet megoldóképletéről, hogy rossz, akkor áldásukat adják rá, ki nem szarik rá alapon. Hát a tudományban pl. az evolúció esetén is ugyanez a helyzet. Ha kiderül, hogy rossz eszme, akkor majd lesz helyette egy jobb, ugyanúgy ki nem szarik rá alapon. De nincs jobb helyette, és ugyanolyan biztosan gondolhatjuk azt, hogy nem is lesz soha jobb nála, mint ahogy ezt jogosan gondolhatjuk a másodfokú egyenlet megoldóképletéről is.

2017. okt. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
0%

Senkit sem nevettem ki úgy ahogy gondolod. Tudom, hogy a tudomány nèlkül most más lenne az èlet. Nem tartom haszontalannak. Vannak viszont elfogadott elmèletek amik nem teszik lehetővè további elvi ès gyakorlati utak járását. A jelensègcsoport megfigyelhető de elmèletben nem elfogadott a lètezèse mert a lètezèse tènyèt zárják ki korábbi elfogadott elmèletek. Ha az említett elmèletek nem is hivatalosak mèg alárendelt a gondolkodásunk mindnek ideig óráig.

__

Pèldák:

Èrzès (Az érzelem olyan szubjektív állapot, amely a környezetünk fontos változására adott reakcióként fogható fel, ami a további viselkedéstmeghatározza)


Determinizmus (E felfogás szerint minden – természeti, társadalmi, pszichikus– jelenség korábbi történések által meghatározott.)


Materializmus: (filozófiai irányzat, amely a filozófia alapkérdésében abból indul ki, hogy az anyag, a természeti-társadalmi objektív lét, a létező valóság az elsődleges. A tudatot, a gondolkodást az anyag, az anyagi folyamatok által meghatározottnak tartja. )

---


Az anyagi valóság kizárólagosságának hite egy csapda. Egy hatalmas fal amibe a fejlődès egy pontján bele fogunk ütközni.


Mit mondanak az agyról ?


Chris KING az Aucklandi Egyetem professzora több publikációjában, többek között a Journal of Mind and Behavior és a Physics Essays c. folyóiratokban kifejtette, hogy szerinte az agy alapvetően kvantumfizikai elven működik, és sok kérdésre a kvantumelmélet, a káosz- és fraktálelmélet, valamint a kvantum-kozmológiai elméletek kombinációja adhat választ.[2] Az agy alapvetően kommunikáló/ társalgó sejtek halmaza, amelyek elsősorban szinaptikus, illetve parakrin, endokrin (hormonális) úton tartanak fenn egymással kapcsolatot.


Bioelektromosság


Az élő szervezetben termelődő bioenergia egyik megjelenési formája, élőlényen vagy annak egyes részein kimutatható elektromos potenciálkülönbség, illetve áram.[1]Több vonatkozásban hasonlít az élettelen villamosenergiához, néhány vonatkozásban azonban döntően különbözik is attól. Például az utóbbihoz hasonlóan műszerekkel mérhető a feszültsége és az áramerőssége. Lényeges különbség azonban az, hogy a bioelektromosságot csak élő szervezet képes előállítani, s ez egyben az egyik legfontosabb életjelenség. )


Èrzelem (Az érzelem szó a legtöbb indoeurópai nyelvben a latin emovere szóból ered, amely az e- (kifelé, ki-) és movere (mozog) szó összetétele.)



Az én (latinul: ego) szó elnevezés – egy a megkülönböztetett személyek közül. Mindaz, amit egy ember saját magával azonosít, magára vonatkozóan tudatában megél, beleértve testének (olykor megnövelt) határait is. Az ego kívülről nézve ezzel (ti. az ember saját énképével) nem esik egybe, tartalmáról, határairól, méretéről stb. az egyén viselkedéséből lehet következtetni.


Az éntudat és a tudat közti különbség – tanult különbség, vagyis az ego-t az ember élete során alakítja a környezettel folytatott dialógusban (interakcióban). Fejlődése során*** először önmagáról, mint külső dologról beszél (a baba), majd magát és az anyját választja szét, illetve kialakítja én-védő mechanizmusait, amelyek segítenek neki az életbenmaradásban. Az én erősítése énmegerősítő vagy más szóval asszertív technikák segítségével történik.


Az én objektív meghatározása, másoktól való megkülönböztetése a személyazonosság segítségével történik. A személyek azonosítása korábban a nevükkel, ma egyre inkább a személyek nem változó biológiai jellemzőivel történik. Az én önmagát leginkább érzelmei révén azonosítja, azzal tartja magát azonosnak, amivel azonosul, vagyis olyan értékekkel, tulajdonságokkal és „képpel”, amely rendszerint pozitív tartalmakat takar. A negatív énkép az ember önmaga elleni agressziójához vezethet, ezért nem számít egészséges vagy kívánatos állapotnak.


Egy másik értelmezés szerint a személyiség különböző testi és lelki tulajdonságok dinamikus és egységes egésze, mely az embert megismételhetetlenné teszi, megkülönbözteti, meghatározza viselkedését és gondolkodását.[2] Az ember különböző szinteken kölcsönhatásba lép környezetével.[3]. ****(baba)---> Mai értelmezések szerint az ember rendelkezik egy bioprogrammal, az univerzális grammatikával, aminek a segítségével a környezet jelenségeiben nyelvtani szabályokat fedez fel, így lehetővé teszi bármely emberi nyelv elsajátítását. Ez humánspecifikus képesség, amellyel más fajok nem rendelkeznek. A nyelvtan segíti a dolgok és események egymáshoz viszonyított elhelyezését a viszonylatok gondolati térképén. A viszonyulások az analógiák összehasonlításában is előfordulnak, tehát a nyelvtani viszonyszavak növelik az intelligenciát. (Itt fontos megemlíteni, hogy a gondolkodás nem egyenlő az intelligenciával.)


A világot az elme vezeti,

Az elme nem látja önmagát,

A jó és rossz tett oka az elme.

Mint egy tűzkerék, forog,

Mint a hullámok, mozog,

Mint az erdőtűz, éget,

Mint egy nagy folyó, szétterjed -Buddha

2017. okt. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 Mojjo ***** válasza:
100%

@36: tl,dr


De ameddig eljutottam, az alapján két apróság:

A tudomány nem tette le a voksát a determinizmus mellett és a tudomány nem materialista. Az anyagi világ kizárólagosságának hite sem jellemző rá.


Tudod, volt valami Newton pacák évszázadokkal ezelőtt, aki mindenféle láthatatlan, anyagtalan erőkről beszélt, ami a bolygókat a pályájukon tartja, vagy épp minket a Föld felszínén. Nem tudom, hogy vagy vele, de nem igazán tűnik nekem az "anyagi világ kizárólagos hitének". Fura, hogy ezt a "kutatásaid" során nem fedezted fel. Mondjuk mások már általános iskolás tanulmányaik során találkoznak vele, de nem gond. A tudomány azóta is hasonlóan gondolkodik, lsd téridő görbületei, ami szintén nem épp anyag.


Annyi igaz, hogy az anyagi világra hatnia kell annak a jelenségnek, amit a tudomány képes vizsgálni. Méghozzá olyan drámai okokból, hogy mi is, meg a műszerein is - most kapaszkodj meg! - anyagból vannak. Gondolom a kutatásaiddal nem jutottál el még eddig...

2017. okt. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
Nem lebecsülni szeretnèm a tudományt, csak rávilágítani, hogy a valóság rèsze a megfigyelő is. Valamint, hogy a tudatnak az állapota határozza meg a lehetősègeit, a test bioelektromosságának mennyisègèt ès programozását.
2017. okt. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 Mojjo ***** válasza:

@38: A tudomány tisztában van vele, hogy a valóság része a megfigyelő is, ennek megfelelően dolgozik. A hozzászólásod többi részét nem tudom értelmezni, és alighanem így járok jobban.


Amúgy mi történt, a másik regisztrációdat kitiltották? :D

2017. okt. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
Meguntam.
2017. okt. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!