Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Óriási félelem jött rám...

Óriási félelem jött rám meditáció közben, mi ez? Kezdő vagyok

Figyelt kérdés
Nemrég óta meditalok, meg total kezdő vagyok. Tegnap este nekiultem, olyan 10 perce csinalhattam, és olyan extra félelem rám jött közben, hogy muszáj volt abbahagyom. Nem bírtam tovább benne maradni, és abbahagyas után pedig így reszkettem, hogy a telefononlm alig tudtam kézben tartani és csak félelmet éreztem. Leírhatatlan, de nagyon egyetlen volt. Ezenkívül megfigyeltem, hogy az izmaim meditáció alatt rangatoznak, mik lehetnek ezek a dolgok?

2018. jan. 13. 10:06
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*kegyetlen
2018. jan. 13. 10:08
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
Elcsábított a sötét oldal. Vigyázz, nehogy a mestered meg próbáljon ölni.
2018. jan. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Anakin???
2018. jan. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Meditáció előtt kevesebb házipálinkát kell bevenni.
2018. jan. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

Milyen technikát választottál? Milyenek voltak a körülmények? Mennyit olvastál előtte? Tudod kontrollálni a gondolataidat?


Az izomremegésnek biológiai okai is vannak. Meditáció elején ha ellazulsz, az izmok kiengedik a feszültséget és valamelyest megnyúlnak. Ha az ehhez szükséges magnézium hiányzik a szervezetedből, akkor jelentkezik az izomremegés.


Javaslom, hogy először egy jó ideig csak relaxációs gyakorlatokat végezz (az is jó, ha belealszol), szedj magnéziumot (gyógyszertárban sokféle kapható) s ha már ezek jól mennek, következhet egy rövid meditáció.

Tartsd be a fokozatosságot, csak akkor lépj tovább, ha biztos vagy magadban.


Ha egyedül nem megy, keress a neten rövid, pár perces útmutatókat, de ezeket egy idő után el is hagyhatod.


Sok sikert!

2018. jan. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A lelegzetemre koncentráltam először, aztán valami olyasmit porbaltam, hogy a csondre figyelek és offolom a gondolataim total. Ekkor valami olyasmi történt, hogy már a testem is alig érzékeltem és kis idő múlva jött az óriási félelem érzés. Egyébként nem sokat olvastam még róla, csak próbálkozom. Három könyvet olvastam el spirituális témában: ekchart tolle a most hatalma, david r hawkins power vs force és a titok. Van minimális tapasztalom pshycdelicumokkal, ha az számít valamit. Ennek hatására kezdett el érdekelni ez az egész spirituális, azelőtt hulyesegnek tartottam az egészet.
2018. jan. 13. 13:25
 7/11 anonim ***** válasza:
43%

A félelem érzet ebben az esetben normális reakció volt (mindent jól csináltál) csak túl hirtelen túl mélyre mentél.


Kb ahhoz tudnám hasonlítani, ha van B kategóriás jogosítványod személyautóra, tíz éve vezetsz balesetmentesen, aztán hirtelen ötlettel beülsz egy 10 tonnás kamionba és minden előzmény nélkül menni akarsz vele. Ha sikerül elindítani, persze hogy megijedsz, bepánikolsz. Természetes reakció. :) Ha váltassz, előbb tanulj elméletet, hogy tudd, mi is fog történni veled,semmi ne legyen meglepetés.


A módszered jó, a kivitelezés is, de mindenképpen lassabban haladj, olvass, keresgélj és élvezd először a kis eredményeket. Ha így teszel, nem lesz rémisztő a komolyabb eredmény sem.

2018. jan. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Halálfélelem, annak a jele, hogy jól csinálod. Először szembesül az egó azzal, hogy meg fog halni. Nyugodtan folytasd a meditációt, szerintem egy jó darabig ennek a mélységnek a közelébe sem fogsz jutni. (Egyébként itt is a pszichedelikumokkal kezdődött) ;)
2018. jan. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ezek tisztulási tünetek is lehetnek, - a félelem érzelmi szintű, az izomremegés pedig levetül testi szintre.


Szerintem mindent jól csinálsz, nem kell aggódnod emiatt! :)

2018. jan. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
43%

Először a belső félelmeiddel, az egóddal szembesülsz, aztán jön a többi.

Szinten vannak, amiken végig kell menned.

Tisztára mosod magad, aztán bekerülsz a fénybe.

Ez hülyén hangozhat, de ez így megy.

Ez egy hosszú folyamat, melyet ha elkezdtél fejezz is be, különben ha 1x is megállsz a spirituális fejlődésben, nem tudsz vissza kerülni, folytatni azt.

Ezt nem tudják sokan!

2018. jan. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!