Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ki vagy mi a Forrás (mn....

Ki vagy mi a Forrás (mn. Isten)? Állítólag minden és mindenki belőle származik és egy ővele. Hogyan tudnám őt értelmezni?

Figyelt kérdés

Pár szót magamról:

27 éves srác vagyok, akinek az eddigi élete nem mondható éppen túlságosan boldognak (rossz gyerekkor, család, ismerősök, suli, munka, emberek stb) tehát negatív tapasztalások tömkelege, pozitív alig vagy egyáltalán nem. Magyarul nincs sok pozitívum bennem az „életet” illetően.

Mivel "elidegenedtem" a világtól és az emberi környezettől, ezért inkább átmentem külső megfigyelőbe. Nem avatkozom bele soha semmibe, elzárkózom minden és mindenki elől. Olyan vagyok, mint aki egy láthatatlan falat emelt maga köré és azon keresztül szemléli a világot maga körül és próbálja azt értelmezni és elemezni, a saját nézőpontja szerint.


Ez az oka annak, hogy elkezdett érdekelni az emberi természet. Mi motiválhatja az embert? Milyen külső tényezők alakítják az ember személyiségét? A külső tényezőket leszámítva vajon szellemi szinten tényleg egyforma lehet-e minden emberi lény?


Már régóta foglalkoztatnak a vallások. A vallások közül különösen a buddhizmus. Régóta kutatok aziránt, hogy ki vagy mi is az ember tulajdonképp? Miért, milyen célból vagyunk itt? Mi a lélek, a szellem, a "létsíkok" (mn. dimenziók), a "magasabb rezgésszint", mi a Forrás stb? Mit jelent az „Egység” fogalma?


Állítólag van egy mindenható, végtelen, kozmikus entitás, ami minden és mindenek felett áll. Ő a "Nagy Szellem" a "kozmikus tudat" akinek köszönhetően jött létre a Világmindenség, akiből minden élő és élettelen származik. Ő mindennek a "forrása". Minden és mindenki belőle származik, azaz egy ővele, ugyanakkor egyek egymással is. Az egész olyan egy nagy fa, a Forrás a törzs, a gyökérzet és a lombkorona pedig maga a Teremtés (dimenziók, univerzumok, minden élő és élettelen). Minden, ami a teremtésből származik.


Én csupán szeretném megismerni és értelmezni a Forrást, amiből állítólag minden és mindenki származik, és aminek minden és mindenki a részét képezi. Szeretnék olyan emberekkel összeismerkedni és beszélgetni, akik szintén ebbe az irányba orientálódnak, hátha tudnám bővíteni az ismereteimet.


2018. ápr. 14. 12:48
1 2 3 4 5
 1/42 Peter_mota válasza:
Isten maga a helyes szeretet , Azért élünk a világon hogy Istent megismerjük neki szolgáljunk és elérjük az örök életet , irj ha többet szeretnél tudni privátba
2018. ápr. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
39%
Nem vagy túl öreg a srác jelzőhöz? Simán aszociális vagy és túl sok szabadidőd van ezeken agyalni. Válj eggyé az Univerzummal és minden kérdésedre választ találsz. (egy kis spoiler) A válasz mindenre, az életre, a világmindenségre, meg mindent érintő végső kérdésre.: 42! 
2018. ápr. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:

# 2 Bocsánat helyesbítek: 27 éves öregember vagyok.


"Simán aszociális vagy és túl sok szabadidőd van ezeken agyalni."


Lehet vki asszoc, ha születésétől kezdve negatív környezetben nevelkedett. Ezért olyan kép alakult ki benne, hogy az egész világ ilyen, ergó próbál mindent kizárni amik negatívan hatnak rá ill. óvatosan és gyanakvással közelíteni meg a dolgokat.


A szabadidő relatív dolog. Ugyanúgy dolgozó ember vagyok, mint a többiek. Viszont nincs család, gyerek, háziállat stb. ami mondjuk elterelné a gondolataimat másik irányba. Itthon egyedül pedig sokat olvasok, agyalok, elmélkedek, meditálgatok, ilyesmi. Kérdéseket teszek föl magamnak, amikre megpróbálom megtalálni a választ. Most is ezt csinálom.


Kérdés, hogyan kéne "eggyé válni az Univerzummal"?

2018. ápr. 14. 13:51
 4/42 anonim ***** válasza:
27%

"# 2 Bocsánat helyesbítek: 27 éves öregember vagyok."

Na legalább most már belátod. :D

"Lehet vki asszoc, ha születésétől kezdve negatív környezetben nevelkedett."

Ilyenekből van a legtöbb. Mindenkinek megvan az oka miért lesz az.

"Ezért olyan kép alakult ki benne, hogy az egész világ ilyen, ergó próbál mindent kizárni amik negatívan hatnak rá ill."

Tipikus világnézet az aszociálisok részéről, de közben csak arról van szó, hogy menekülsz, hátat fordítasz a valódi problémáknak.

"A szabadidő relatív dolog."

Ez csak mellébeszélés. Túl sok szabadidőd van ezekre. Nem dolgozol éjt nappallá téve és szabad idődben ezeken agyalsz.

"...Nem avatkozom bele soha semmibe, elzárkózom minden és mindenki elől. Olyan vagyok, mint aki egy láthatatlan falat emelt maga köré és azon keresztül szemléli a világot maga körül és próbálja azt értelmezni és elemezni, a saját nézőpontja szerint."

Bármelyik pszichológushoz vagy pszichiáterhez mész ugyanazt fogja neked mondani. Ezek a aszociálisok főjellemzői.

Most is ezt csinálom.

"Kérdés, hogyan kéne "eggyé válni az Univerzummal"?"

Meditálj, amíg el nem éred azt a tudatállapot. :D

2018. ápr. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:

666-os Kaszás:


Mondtad hogy te 42 vagy, igaz? Irigyellek. Te hamarabb fogsz meghalni, mint én. Szívesen cserélnék veled életkort. Ennyi idősen már tényleg elmondhatnám magamról, hogy sem reményeim, se esélyeim nincsenek, ergó jöhet a halál, a kövi élet vagy a az örök semmi (nem tudom hogy mi követi az elmúlást a test rothadásán kívül, csak találgatni tudok).


"Túl sok szabadidőd van ezekre. Nem dolgozol éjt nappallá téve és szabad idődben ezeken agyalsz."


0-24-ben melózok, ugyanis csak egy kis szaros biztonsági őr vagyok. Viszont vannak szabadnapok is, amit pl. nem emberekkel töltök, hanem egyedül. De attól még senki nem mondhassa hogy ingyenélő, segélyleső lusta tróger vagyok. Igenis rendesen dolgozó proli vagyok, mint a többiek.


"Bármelyik pszichológushoz vagy pszichiáterhez mész ugyanazt fogja neked mondani. "


Semmit nem érnek az égadta egy világon. Rájöttem hogy magamon csakis én tudok segíteni.


Én azt vallom, hogy próbáljon meg mindenki egy kicsit nyitottabb lenni, ne egyből a gyűlölettől fűtve, az EGÓtól vezérelve cselekedjen. Ne foglalkozzunk semmilyen külső befolyásoló tényezővel, ébredjünk rá a saját "belső énünkre". Ne a gyűlölet és az önzés vezérelje a cselekedeteinket. Gondoljunk arra, hogy mindannyian Isten (azaz a Forrás) részei vagyunk, mindannyiunk szelleme azonos, egy tőről fakad, azaz mindannyian egyek vagyunk. Ha másoknak ártani akarunk, akkor azzal tulajdonképp saját magunknak ártunk. Ha másokat gyűlölünk, akkor saját magunkat gyűlöljük.


A lényeg, hogy megszabaduljunk minden negatív gondolatunktól, negatív érzelmeinktől és átadjuk magunkat a felsőbb tudatosságunknak (tudatban eggyé válni a Forrással) azaz képesek legyünk befogadni az "isteni fényt" és "szeretetet" magunkba mert csakis így válhatunk IGAZI EMBERI LÉNYEKKÉ.


De nem elég ezt vallani. Akkor érek célt, ha sikerülne ezeket teljes mértékben a magamévá tegyem. Én egy ilyen mentalitású proli vagyok. :)

2018. ápr. 14. 14:44
 6/42 A kérdező kommentje:

Sajnos nálam perpill. az EGÓ dominál. Sajnos hadilábon állok saját magammal. Egyszerre gyűlölöm és imádom magamat.

Viszont ez a kettősség jelen van nálam az élet minden területén:

Egyszerre gyűlölök és szeretek élni, egyszerre gyűlölöm és szeretem az embereket, akár magát az egész világot. Valamikor a gyűlölet, valamikor a "szeretés" dominál. Többnyire az előbbi. Viszont az egy dolog, hogy én érzek vmi olyasmit, amit "szeretet" néven emlegetnek. Tudni szeretném, hogy milyen az, amikor őszintén, önzetlenül (nem a pénz vagy egyéb érdek által vezérelve) éreztetik ezt az „érzést” énvelem.


Szeretném mentesíteni magamat minden haragtól, gyűlölettől és más egyéb negatív érzelmektől.


Szeretném megérteni és értelmezni a "szeretet" fogalmát, amit soha nem kaptam meg senkitől az életben, ergo nem tudom mi az. Viszont az egyik fő mozgatórugója az egész mindenségnek, magának Istennek az „esszenciája”.


Tudom mit kéne tenni, de juszt se azt teszem. Saját magammal állok a legnagyobb hadilábon.


Ezért szeretnék minél többet olyan emberekkel érintkezni, akik tudják hogy mi is az a "Forrás" és "isteni szeretet", és képesek volnának engem is megismertetni ezekkel a dolgokkal.


Nekem nem a pénz, az anyagiasság, a hatalom, a presztízs vagy bármilyen „világi dolog” számít. Hanem az emberség, a "szeretet" fogalmának - azaz Istennek a megismerése és megtapasztalása. Lehetne enyém a világ összes vagyona, úgy hiszem semmit nem érne ehhez viszonyítva. Úgy tartom, hogy nincs az a pénz és vagyon, ami ezt képes volna ezt überelni.

Ha pedig valami ekkora nagy, felbecsülhetetlen értéket képvisel, miért ne akarná az ember megtapasztalni ennek az élvezetét? :)

2018. ápr. 14. 15:08
 7/42 anonim ***** válasza:
27%

"Mondtad hogy te 42 vagy, igaz?"

Honnan veszed? Mikor mondtam? :D

"Irigyellek. Te hamarabb fogsz meghalni, mint én. "

Pedig azt terveztem, hogy mindenkit túlélek erre meg... Franc!

"0-24-ben melózok, ugyanis csak egy kis szaros biztonsági őr vagyok."

Azigen! Aludni sem szoktál, ha 0-tól 24-ig vagy fent? :O

"Semmit nem érnek az égadta egy világon. Rájöttem hogy magamon csakis én tudok segíteni"

Tipikus egoizmus...

"Én azt vallom, hogy próbáljon meg mindenki egy kicsit nyitottabb lenni, ne egyből a gyűlölettől fűtve, az EGÓtól vezérelve cselekedjen."

Hogy várhatod el, hogy mindenki próbáljon nyitottabb lenni, amikor te is magadba zárkodsz?

"Ne foglalkozzunk semmilyen külső befolyásoló tényezővel, ébredjünk rá a saját "belső énünkre"."

Pedig neked is többet kéne azzal foglalkozni. Kíváncsi lennék milyen világ volna már az, melyben mindenki figyelmen kívül hagyja a külső tényezőket: szeretteit, családját, élettársát, mindent, ami körül veszi és csak a saját belső énjére koncentrál. Az egód nem más, mint te vagy, olyan ez, mint a mérleg egyensúlyban kell tartani.

"Gondoljunk arra, hogy mindannyian Isten (azaz a Forrás) részei vagyunk, mindannyiunk szelleme azonos, egy tőről fakad, azaz mindannyian egyek vagyunk."

Már megbocsáss, de én úgy akarok magamra gondolni, mint egy önálló identitásra. Isten és én két különböző személyiségek vagyunk, a több milliárd ember is így van ezzel.

" Ha másoknak ártani akarunk, akkor azzal tulajdonképp saját magunknak ártunk."

Erről nem engem kéne meggyőznöd, hanem azokat a bűnözőket, akik leütéses rablást követnek el.

"A lényeg, hogy megszabaduljunk minden negatív gondolatunktól, negatív érzelmeinktől és átadjuk magunkat a felsőbb tudatosságunknak"

Nonszensz! Nem létezik ilyesmi... Vagy mégis? NPC-knek hívják őket és nem a tudatosság hívei. Nem léteznek önzetlen emberek, mindenkinek van valamilyen hátsó szándéka, aki mást mond önmagának hazudik. Az álszenteskedés senkin nem segít. Valójában arról van szó, hogy mivel a saját szociális problémáidat nem tudod megoldani, másra vetíted ki, hogy a valódi problémákat szőnyeg alá söpörd. (És általában ez a többi aszociálisra is igaz.) Sokan vannak, akik meg akarják váltani a világot vagy valami nagyot mondanak, de valójában ők csak a saját problémáikat szőnyeg alá söpörik és mások/más felett mondanak ítéletet. Ők tudják hogy lenne jobb csak tenni nem tesznek semmit!

2018. ápr. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

"Azigen! Aludni sem szoktál, ha 0-tól 24-ig vagy fent? :O"


Pontosan. Amikor szolgálatban vagyok. De miért is baj, hogy én nem a Maunika, Győzike, Valóvilág meg hasonló degenerált szarságokkal foglalkozom?

Miért baj az, hogy többre tartok egy jó könyvet, mint az egész, agymosó tömegmédiát?

Miért baj az, hogy nem követem az átlag "proli trendet"? Azaz melózni, enni, aludni (esetleg inni, kölyköt nevelni, adósággot fizetni). Közben gyűlölködni, utálkozni, köpködni mindenre és mindenkire?


"Már megbocsáss, de én úgy akarok magamra gondolni, mint egy önálló identitásra. Isten és én két különböző személyiségek vagyunk, a több milliárd ember is így van ezzel."


Igen, te így gondolod. Viszont ez maga az EGÓ megtestesülése.

Igen, én is egoista vagyok valamilyen szinten és én is szeretek gyakran másokat okolni. De én nem akarok ezen a szinten megrekedni. Hiszen az élet arról szól, hogy az ember fejlődjön.


Nekem az a célom, hogy le tudjam vetni az egót magamról. A "belső én" megismerése nem feltétlenül jelent egoizmust.

Minél jobban megismerem saját magamat, annál jobban fogok tudni a világhoz igazodni és megtalálni benne a helyemet.


" Ha másoknak ártani akarunk, akkor azzal tulajdonképp saját magunknak ártunk."

Erről nem engem kéne meggyőznöd, hanem azokat a bűnözőket, akik leütéses rablást követnek el.


Mindenkinek megvan a maga helye és szerepe a világban. Nem akarok erről sokat beszélni, mert soha nem lenne vége. A lényeg hogy a rossz azért van, mert ahhoz képest létezik a jó. Én tudom magamról hogy nem vagyok olyan, mint azok a bűnözők. Ezért én már tudom hogy mi az az irány, amit nem szabad követni.


"A lényeg, hogy megszabaduljunk minden negatív gondolatunktól, negatív érzelmeinktől és átadjuk magunkat a felsőbb tudatosságunknak"

Nonszensz! Nem létezik ilyesmi... Vagy mégis?


Miért, vajon lehetne más értelme az ember életének? Mire jó az állandó haragvás és gyűlölködés? Az ember csakis saját magát mérgezi ezekkel a negatív érzésekkel. Én is pontosan ezért szeretnék ezektől megszabadulni.


Nem vagyok hegyi bölcs, de annyit tudok, hogy a világ olyan, mint amilyennek mi megalkotjuk. Ha gyűlöljük az embereket, a világot ridegnek, sötétnek és idegennek látjuk, akkor mi magunk is egy gyűlöletes, rideg és sötét világban fogunk élni.

2018. ápr. 14. 17:19
 9/42 anonim ***** válasza:
27%

"De miért is baj, hogy én nem a Maunika, Győzike, Valóvilág meg hasonló degenerált szarságokkal foglalkozom?"

Most komolyan neked a média jelenti azt, hogy közösségben élsz, részt veszel benne, nem zárkozol el a külvilágtól? Titokban nem zaklatsz másokat? Itt van példának egy részlet a kérdésedből.: "Mivel "elidegenedtem" a világtól és az emberi környezettől, ezért inkább átmentem külső megfigyelőbe." Gyanúsan hangzik. Egy 27 éves éjjeli őr, aki titokban megfigyel másokat, plusz valószínűleg fegyvere is van. xD

" Miért baj az, hogy többre tartok egy jó könyvet, mint az egész, agymosó tömegmédiát?"

Miért lenne baj? Nekem mindegy.

" Miért baj az, hogy nem követem az átlag "proli trendet"? Azaz melózni, enni, aludni (esetleg inni, kölyköt nevelni, adósággot fizetni). Közben gyűlölködni, utálkozni, köpködni mindenre és mindenkire?"

Vicces, hogy egy lapon veszed a gyereknevelést és az adósságot, plusz gyűlölködést. Számodra ezt jelenti közösségben élni? Mindenhol csak a gyűlölködést látod, mint egy giccses mozifilm szereplő, aki éppen arra készül, hogy elpusztítja a világot, mert neki nem volt gyerekszobája (az utolsó pár sort nem rád értettem. xD)

"Igen, én is egoista vagyok valamilyen szinten és én is szeretek gyakran másokat okolni. De én nem akarok ezen a szinten megrekedni. Hiszen az élet arról szól, hogy az ember fejlődjön."

Akkor először hagyj fel az aszociális hozzáállásoddal, máskülönben ezen a szinten fogsz megrekedni.

"Minél jobban megismerem saját magamat, annál jobban fogok tudni a világhoz igazodni és megtalálni benne a helyemet."

De ezért nem kell felhagynod mindennel, felcsapnod szerzetesnek. Nem fogsz alkalmazkodni a világhoz, ha csak a belső éneddel foglalkozol és a külsődet meg hanyagolod. :D

" A lényeg hogy a rossz azért van, mert ahhoz képest létezik a jó. Én tudom magamról hogy nem vagyok olyan, mint azok a bűnözők. Ezért én már tudom hogy mi az az irány, amit nem szabad követni."

Akkor elmondom neked, hogy a "jó" meg "rossz" fogalmakat az emberek alkották és a szocializmus alapjai. Hogy a belső éned mennyire foglalkozik ezekkel nem tudom.

"Ha gyűlöljük az embereket, a világot ridegnek, sötétnek és idegennek látjuk, akkor mi magunk is egy gyűlöletes, rideg és sötét világban fogunk élni."

Te már úgy látod. Neked ez a mániád, a gyűlölködés. Az írásaid alapján benned is van rengeteg gyűlölet, az előbb is valahol a halálomat kívántad, mivel "szerinted" 42 éves vagyok és hamarabb fogok meghalni, mint te. :D

2018. ápr. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 Angelo84 ***** válasza:
90%

Szervusz.


Nem áll szándékomban papolni. Egy dolgot teszek, leírom ide két könyv címét, ami valójában egy könyv, csak két kötet. Ha van rá hajlandóságod, akkor figyelmesen elolvasod őket, elvileg van rá időd. Ha minden jól megy, találsz választ a kérdéseidre és rájössz a módszerre, hogy hogyan "válj eggyé a mindenséggel". Előre szólok, elég mély irodalom, tényleg megköveteli a figyelmességet és nem mellékesen az elfogulatlan hozzáállást.


Paul Brunton : A jóga titkos tanításai

Paul Brunton : Az Önvaló bölcsessége


megj.: Lehet ez az egész úgy hangzik, hogy most itt jött egy ember és ajánlgatja itt a könyveket, minek is foglalkozz vele...Nem vagy köteles utánajárni, így azt javaslom figyelj a megérzésedre, és ha úgy érzed, kezdj neki az olvasásnak...nyilván egy könyv elolvasása nem hoz megvilágosodást, de mint említettem, talán választ kapsz a kérdéseidre, amely válaszok egyébként már ott vannak benned.


üdv és sok sikert.

2018. ápr. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!