Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Sosem imátkoztam eddig. Ma...

Sosem imátkoztam eddig. Ma reggel viszont mégis, erre furcsa dolog történt. Mi ez? (többi lent)

Figyelt kérdés

Szóval van egy dolog amit nagyon szeretnék. Sosem imátkozok ám ma reggel valami rávett erte a dologra. Igazából nemtudom kihez (milyen Istenhez). A lényeg ahogy elkezdtem az ágyam mellett. Ekkor hirtelen meghallottam az asztalomon heverő(régóta nem járó) karórám jellegzetes kattogását. Ekkor meglepődtem, de nem annyira mint mikor végeztem ezzel az "imával/fohásszal" és az óra megállt. Ezt hallva ti mire gondoltok? Véletlen lenne? Vagy mitől lehet? Mit jelenthet?

Köszönöm. Az értetlenkedők/kötekedők kíméljék meg az ujjukat a kopástól.


2018. ápr. 17. 23:19
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
32%

Én úgy gondolom, hogy mielőtt esetleg túlmisztifikálnánk a dolgot, légy következetes.

Csinálj rendszerességet az imádkozásból / fohászkodásból!

Ha valóban odaátról van reagálás, akkor az valamilyen módon ismétlődni fog és van jelentősége. Ez esetben további - itt most még érdektelen kérdések vetődhetnek fel.

Tanácsolom, hogy imád ne kívánságműsor / kéregetés legyen a magad számára, hanem inkább jószándékú, nemes célok megvalósításához bölcsességbeli, lelki és testi erő TÁMOGATÁS kérése.

Mert az életet nekünk kell megélni, megcselekedni, de nem mindegy hogyan döntünk, hogyan nyilvánulunk meg.

És még egy: Az én Isten - fogalmam nem a mesebeli típusú, hanem az abszolút tudás, az abszolút pozitívum (nem fizikai, ill. matematikai, hanem erkölcsi, etikai), és az teljes igazság forrásának tekintem.

Kicsit olyasmi, mint az Internet világában az összes szoftvert 1 személy írna meg .... :)

Remélem segíthettem.

Üdv.: EsztI

2018. ápr. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2018. ápr. 18. 06:13
 3/23 anonim ***** válasza:
65%

A misztikus események pont azért misztikusak, mert fogalmad sincs, mi volt az. Megtörtént, és te láttad. De sosem tudhatod, véletlen volt-e vagy valami más.


Ezek néha egészen furcsa formát öltenek. Egyszer, réges-régen egy akkori barátnőmmel mentünk az utcán. A csaj nagyon maga alatt volt személyes okokból, depressziós, kétségbeesett, minden. Feltett nekem egy kérdést, hogy most akkor hogy lesz ez meg az. Épp válaszolni készültem, amikor szembejött egy talajrészeg csöves. Biztos, hogy nem hallotta a kérdést, messze volt még, amikor elhangzott, és ha hallotta volna, sem értheti, miről volt szó. Ennek ellenére teljesen váratlan módon odaszólt nekünk, látszólag összefüggéstelenül nyögve pár szót, majd továbbment. Eddig semmi fura... csakhogy az a pár szó tökéletesen és maradéktalanul megválaszolta a barátnőm kérdését, szó szerint mintha egy isteni beavatkozás lett volna.


Vajon az volt, vagy csak egy részeg csöves motyogott valamit összefüggéstelenül, ami véletlenül értelmet nyert? Bizonyítsd be, melyik az igaz...

2018. ápr. 18. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
54%
Isten és a belső szíved a lelked mindig igaz útra talál ha imádkozol rendszeresen de az nem kérésként hanem jó szándékból akkor megkapod a kívánt célod. Legyenek terveid , céljaid amit végrehajtasz belelendülsz rajtad múlik, fejedbe múlik, a szó erején és azon mennyire akarod és miért! Üdv és áldás neked 19F
2018. ápr. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
33%
Milyen anyagot szívtál előtte? ;)
2018. ápr. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes hozzászólásokat. Azthiszem kezdek megkattanni. Ma reggel ismét megtörtén, kíváncsiságból ismét elkezdtem imádkozni... Azthiszem félek...
2018. ápr. 18. 07:20
 7/23 anonim ***** válasza:
52%

Kérdező és a 3: - Jung ír erről, szinkronicitás, amelynek véletlenszerűsége ellenére van egy kollektív tudattalannal összefüggő misztikus része. A világ egy egész - minden mindenhez kapcsolódik. Mindenkivel történnek ilyenek néha - csak nem mindenki érzékeny rá, rávág egy üres frázist és elfelejti.

A jeleket ugyanis olvasni is kell.


"Az Úr, akié a jóshely Delphoiban, nem mond ki semmit, nem rejt el semmit, hanem jelez.

Hérakleitosz, Töredékek/ 93


Az alább szöveg jó:

[link]

2018. ápr. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:
Nézz utána a ho'oponoponak. Ez egy hawaii tisztító ima.
2018. ápr. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Nem érzek fenyegetést ezzel a dologgal kapcsolatban. Nem szeretnék minden mágiák istent és egyéb dolgot belekeverni. Csak fura és meagyarázhatatlan.
2018. ápr. 18. 08:45
 10/23 A kérdező kommentje:
Egyébként ha számít valamit 22f
2018. ápr. 18. 08:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!