Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Milyen jó tanácsod van, ha le...

Milyen jó tanácsod van, ha le szeretnék szokni a dohányzásról?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Sokadik próbálkozás lesz, de úgy döntöttem péntektől nem gyújtok rá. Halmozzatok el jó tanáccsal.

2018. aug. 15. 09:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
56%
Ahhoz, hogy le tudj szokni, előszőr meg kell útálnod azt a cselekedetet és mindent ami a dohányzáshoz kapcsolódik, addig míg szereted, addig mindig vissza-vissza fogsz esni, és csak az egész egy bukdácsolás és szenvedés lesz.
2018. aug. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ez rendben. utálom. de a kérdés nem erre vonatkozott.
2018. aug. 15. 09:50
 3/21 anonim ***** válasza:
73%

Én "megköszöntem neki, hogy eddig része volt az életemnek, és amikor szükségem volt rá, abban a percben ott volt és segített. Ettől kezdve köszönöm, megoldom a dolgaimat nélküle is, ezért szép lassan elválnak útjaink."


Ennek módja: amikor rá akarsz gyújtani, nézd meg az órádat, és mondd azt magadnak: "még 5 percet bírjál ki!" Amikor ez már tökéletesen ment, akkor még 10 percet, 15-öt... egyszer csak észreveszed, hogy mire letelt az x idő, el is felejtetted, hogy rá akartál gyújtani.

2018. aug. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
ez aranyos, köszönöm. Ez az első hasznos hozzászólás, remélem kapok még ötleteket!
2018. aug. 15. 10:28
 5/21 Szirty ***** válasza:
68%
Ne gyújts rá többet.
2018. aug. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Ha a dohányzás egy rossz szokás volna csupán, amit könnyedén el lehetne hagyni, csak akarni kell, úgy tűnik, már rég megtetted volna, hiszen már sokszor próbáltad. Persze, a dohányzás ceremóniájával is fel kell hagyni, meg a szituációk által kiváltott rágyújtási reflexet is le kell építeni. De ha csak enyiből állna, sokkal könnyebb volna.

Nem tudom, számolsz-e a nikotin függőséggel? A renszeresen a szervezetbe kerülő nikotin a szervezetet védekezésre készteti - ellenanyagot termel. Ennek az ellenanyagnak a termelődése nem áll le azonnal a dohányzás abbahagyásával. Tehát ha péntektől nem gyújtasz rá, attól még az ellenanyag tovább termelődik, és kínoz téged. Ezzel számolni kell. Az első három nap talán a legkritikusabb. De a további napok sem túl könnyűek, mindaddig, amíg az ellenanyag termelődése elég alacsonyra nem süllyed.

A jelszó: akarat. Nagyon akarnod kell a leszokást! Ne könnyelműsködj, mondván, hogy most nagyon szenvedek, inkább elszívok egyet, majd holnap újra kezdem. Így nem fog menni.

És vannak segédletek: tabletta, tapasz stb. kinek mi válik be - nem egyforma.

Sok sikert!

2018. aug. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Allen Carr Végre nem dohányzom c. könyve ad igazán jó iránymutatást a leszokáshoz, nekem is az segített.

Azonkívül amikor kívántam a cigit, egy mantrát mondtam magamban:

Büdös, nem kell, nem szeretem, meg különben is most dobtam el. Be tudtam csapni az agyamat azzal, hogy most oltottam el az előzőt :)

2018. aug. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:

Például keress valami motivációt, mondjuk kezdj el sportolni hobbi szinten, előbb utóbb jobb teljesítménnyel szeretnél magadnak bizonyítani,és mivel a cigi vissza fogja az ember teljesítőképességet minden téren ezért lesz indokod ,egyébként neki készülni is érdemes [link]

10 tipp a dohányzásról való leszokáshoz

2018. aug. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
30%
Vegyél gyógyító atlantiszi mocsári kristályt és tarstd mindig a párnád alatt. Menj el a helyi sámánhoz és mondass ki vele magadra dohányzásról leszoktató kötést. Esetleg asztrálprojekció során kérd meg a földönkívülieket, hogy ültessenek beléd olyan eszközt, ami kicsi, de fájdalmas áramütéssel büntet, ha a cigarettára gondolsz.
2018. aug. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 leértékelt válasza:
Egyszer az egyik ismerősöm hasmenéssel és hányingerrel szokott le róla. Valami vírust kapott és 2-3 hát alatt leszokott. Amikor rá akarat gyújtani hányingere volt és hetekkel később már nem kívánta a füstöst. :D
2018. aug. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!