Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mitévő legyek? Mit tanácsoltok...

Mitévő legyek? Mit tanácsoltok? Kezdek összeomlani, lelkileg és fizikailag is.

Figyelt kérdés

Annyira szerencsétlennek érzem magam.

Semmi nem jön össze, ha pedig mégis, szenvedések árán ! Anyagiak szempontjából vagyok megütve a legjobban, és így ezáltal gyakorlatilag mindenben gátolva vagyok. A pocsék szerelmi életemről nem is beszélve.

Esetleg valami szerencsét hozó praktikát tudtok ? Én fiatal nő létemre, éjjel nappal rózsafűzérrel a kezemben maszkálok, és imádkozom, hogy jobb legyek, és igyekszem tenni ellene, de minden kifolyik a kezemből.

Egyszerűen nem értem.



2018. dec. 4. 14:27
1 2
 1/11 kreténpali ***** válasza:
90%
Mondjuk kezdj el önismeretben dolgozni.
2018. dec. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
Szedjél Béres cseppet.
2018. dec. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
15%

"Egyszerűen nem értem" szerintem ez nem baj, a baj az lenne, ha nem is akarnád érteni, hanem valamilyen "praktikával" próbálnád pótolni a gondolkodási módodnak az átalakításának a hiányát.



A gondolkodási módod nagyon "földies" gondolkodásra utal. Olyan emberre, aki a mennyországot akar a földön, és aki nem ismeri sem Jézust sem az Atyát. így aztán nem csoda, ha mindent kudarcnak él meg!

Ide másolok egy idézetet egy könyvből, ahol Jézus gyakorlati "tanácsokat" ad az olyan gondolkodású embereknek, mint amilyen te is vagy.

Szerintem az első "lépés" életed helyes útra terelésében, az, hogy valóban megismerd Jézust. Mit mondott, mit tanított, hogyan cselekedett? Erre a legalkalmasabb a négy evangélium (nem a Biblia, hanem elsősorban a 4evanhélium).

Azután pedig ezen tanultak figyelembe vételével át kell értékelned a sikerről, a boldogulásról, az anyagiakról a gondolkodási módodat, ha boldog szeretnél lenni! :)

Jó tanulást! :)



"Az Én lelkem a KAPCSOLATOK LELKE! Én Jézus bármennyire próbálom megértetni veletek azt, hogy ebben a mulandó életben mindannyitoknak közös feladata a halál előtti élet-elvesztés annak érdekében, hogy már a halál előtt megtaláljátok az életet. Hiába mondom ezt, mivel általában a ti korotokban nagyon nagy baj van a HITTEL. Nagyon rosszul hisztek! Most kicsit sarkítottan fogalmazok:


Ti a mulandóságot örökké tartónak hiszitek, az örök életet nem létezőnek, az örömöt boldogságnak, s a boldogságról pedig, éppen a rossz irányú hit miatt, alig van megtapasztalásotok. Hiába tapasztaljátok, hogy még a legsikeresebb párkapcsolat is több nehézséggel jár, mint békével, ti mégis vállaljátok a délibáb kergetését, mert fantáziátokra jobban rá mertek hagyatkozni, mint Rám Jézusra!


Sajnos egyénileg is, és kollektíve is össze kell roncsolódnotok, hogy felhagyjatok e délibábkergetéssel. Nem tudok segíteni rajtatok, nem tudlak megmenteni benneteket, mert ti nem akartok megmenekülni. Nem is hiszitek el, hogy veszélyben vagytok! Nem is hiszitek el, hogy pusztulás előtt áll világotok. Nem hiszitek el, hogy itt segíteni, a pohárba tiszta vizet önteni már csak egy világkatasztrófa képes. Nem hiszitek el, hogy reménytelen eset vagytok fantáziálásaitokkal, s minden olyan próbálkozásaitokkal, amelyekkel nem Engem, hanem a legkülönbözőbb narkotikumokat akarjátok biztosítani magatoknak, csak helyesen HINNI ne kelljen!


Anyám olyan missziót teljesített az elmúlt száz év alatt közöttetek a földön, hogy ennek még a köveket is meg kellett volna lágyítania. Ti inkább a szirén-hangok irányában nyitottatok. Majd a társadalmi változás!, majd a pénz!, majd az élettárs!, majd a gyerek!, majd az isten..!. Igen, kis ível írt istenben, tehát bálványokban látjátok és bálványoktól várjátok a megoldást, s Engem, akit ti Jézusnak neveztek, s akinek nevét, hatalmát, erejét is bálványimádásra használjátok, Engem nem akartok befogadni szívetekbe. Nem vállaljátok, hogy értetek éljek, mivel tudjátok, hogy Én csak akkor tudok értetek élni, ha ti Értem akartok élni.


Földi boldogság! Drága Gyermek! Ha tudnád, hogy micsoda üres, felfújt luftballon e szó! Ha tudnád, mennyire értelmetlen hazugság! Mennyire tápszer nélküli üres étel!


Hidd el, hogy nincs ilyen, meg olyan boldogság. Egyetlen boldogság van, s minden más bódultság, menekülés attól a feladattól, amely elől hiába menekültök, mert egy nagy vargabetűvel ismét előttetek áll, s mindaddig így lesz, míg meg nem oldjátok. Egy kis, gyenge hasonlattal élve olyan ez, mint amikor valakinek autó-jogosítványt KELL szereznie, de mindig megbukik a vizsgán. Bár tudja, hogy addig kell vizsgáznia, míg meg nem tanulja azt, amit ennek érdekében meg kell tanulnia. Ha csak egy kis esze van, akkor mielőbb át akar menni a vizsgán, hogy vezetni tudjon. Ez áll rátok is. Mindaddig, míg valaki saját testében újjá nem születik, újra és újra meg kell születnie, borzalmasnál borzalmasabb szenvedéseket kell vállalnia, mert a boldogság országa csak az ugyanabban a testben újjászületetteké! Csak annak, aki saját testében már újjászületett, van némi megtapasztalása abból, hogy mi is a boldogság.


Ne gyermekedért, hanem magadért érezz nagyobb felelősséget! Gyermeked számára te az ő karmájának része lehetsz csupán. A karma, mint sorsvonal, nem vezet sehová. E sorsvonalon hozott döntések azok, amelyeket gyermekednek kell meghoznia, függetlenül attól, hogy te saját sorsvonaladon milyen döntésekkel haladsz előre."

Jézus; A HANG - könyv 576

2018. dec. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Fish1 ***** válasza:
37%
A sikertelenségedet a sok önkorlátozó hiedelmed okozza. Ezek nagyrészt gyerekkorból származó dolgok. Szerencsét hozó praktikával nem fogod tudni kigyomlálni ezeket, de pszichológiai és anyagi jólét eléréséről szóló könyvek, előadások segíthetnek. Persze csak akkor, ha a dolgokat a gyakorlatban is alkalmazod. Ez hosszú folyamat, de végül mindig megéri.
2018. dec. 5. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

terápia, csoportterápia, önismereti foglalkozás, esetleg mindfulness alapú terápia.


de mindez abból nő ki hogy felelősséget vállalsz önmagadért és a gyógyulásodért, fejlődésedért.

2018. dec. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Na jó, ez mind használhatatlan válasz, olyan emberektől, akik nem hisznek az ezotériában. Merthogy ez nem a családi kapcsolatokhoz és az emberek kategóriában lett kiírva, hanem az EZOTÉRIÁHOZ !

Nagyon kérek mindenkit, aki nem hisz valamiben vagy nem szimpatizál egy kérdéssel, ne szóljon hozzá !🙏🏻


Köszönöm ! Minden jót !

2018. dec. 5. 19:42
 7/11 anonim ***** válasza:
Valószínűtlen, hogy ez kifejezetten az ezotéria asztala lesz. Szerinted mik lehetnek a tényleges okok a szenvedéseid mögött? Talán itt tudunk holisztikusabban válaszolni, mint definiáltabb témakörökben feltett kérdések alatt.
2018. dec. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Na jó, ez mind használhatatlan válasz, olyan emberektől, akik nem hisznek az ezotériában. Merthogy ez nem a családi kapcsolatokhoz és az emberek kategóriában lett kiírva, hanem az EZOTÉRIÁHOZ !"



Ez természetesen nincs így! Ha figyelmesebben elolvastad volna az idézett szöveget, akkor láthattad volna, hogy Jézus és az ezotéria nem ellentétes fogalmak, de ide linkelem a szerző értekezését erről.


https://www.youtube.com/watch?v=gKwN8hcPCyM

2018. dec. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%
Szilvásbuktát, mert azt szereted.
2018. dec. 7. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azt nem értem, hogy miért nem teszed fel magadnak a kérdést, hogy miért nem műkönek ezek a dolgok és mit lehetne bennük jobban csinálni? Szerinted mi az oka ennek?
2018. dec. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!