Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki olyan dolgoktól...

Ha valaki olyan dolgoktól zuhan a padlóra és panaszkodik rájuk, betegszik bele teljesen fizikailag is, meg lelkileg, amik igazából semmiségek, bajt hoz ha rápirítanak?

Figyelt kérdés

Van pár ismerősöm, akik nagyon hétköznapi dolgoktól képesek a padlóra kerülni - a szomorkodás természetes és olykor szükséges, de ők már a túlzás kategóriában élik meg.


Amikor sírnak nekem és mondják ezeket az elefántra nagyított bolha-problémákat, mindig bennem van a késztetés, hogy ráébresszem őket, mennyire szerencsések, hogy ennyi a bajuk, mert van, aki például halálos beteg.


Viszont, ha ilyen érzélkenyek, lehet ezzel pont azt érném el, hogy elhagytava éreznék magukat vagy még inkább összeomlanának vagy öngyűlöletbe kezdenének? Vagy a verbális pofon segít?



2018. okt. 11. 08:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem engedd el ezt a dolgot, nem fogod tudni őket megváltoztatni. Azt sem fogod tudni elérni, hogy (szerinted) a bolhából elefánttá nagyított problémáikhoz másképp viszonyuljanak.

Lehet mindent mondani, javasolni, de ha az illető belsőleg nem érzi, érti meg, akkor hiába.

2018. okt. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha belebetegedett, akkor NEKI nem volt semmiség. Attól, hogy valaki nem rákos, nem éhezik, még lehetnek problémái. A lelki problémák is problémák és nem "pofonnal" kell ezeket sem megoldani, mint ahogy semmi mást sem érdemes azzal.
2018. okt. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindenkinek a maga problémája a legnagyobb, ettől függetlenül a panaszkodás egy rohadt idegesítő dolog. Ha nem bírod őket elviselni akkor keress más társaságot
2018. okt. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem fog rajta segíteni, ha rápirítasz, max nem fog többet róla beszélni, panaszkodni neked, valszeg még feszengeni is fog a társaságodban, mert lecseszted.


Minden probléma relatív, ha egy mozgássérülthöz, látássérülthöz, csonkavégtaggal rendelkezőhöz viszonyítanánk az emberek boldogságát, akkor elvileg mindenki akinek van 2 lába és 2 keze meg 2 szeme, annak boldognak kellene lennie.

2018. okt. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha ők padlóra kerültek tőle, akkor nyilván máshogy élik meg a problémákat, és érzékenyebbek. Ha rápirítanál, akkor csak az ellenkezőjét érnéd el, csak rontanál a dolgokon. Nálam is volt hasonló, egy ismerősöm szintén lecseszett, hogy álljak fel, nem nagy dolog. Valójában ő nem tudott róla, de súlyos depresszióm volt, és e mellé társult egy kis paranoia is. Én csak szimplán elkönyveltem magamban, hogy ő egyszerüen nem ért ehhez, vagy csak éretlen. Nem tudhatod hogy mi játszódik le egy emberben, és sosem tudhatod hogy pontosan miket élt át (lehet hogy vannak olyan traumái, amiket még neked sem mondott el).

De, a panaszkodást és a folytonos önsajnáltatást nyugodtan felhozhatod. Az rettenetesen irritáló, számomra is.

Érzékeny típus vagyok én is, de sosem sajnáltatom magam, vagy panaszkodom. Feleslegesnek tartom, attól nem fog semmi változni.

2018. okt. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!