Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi okozza számodra a legnagyob...

Mi okozza számodra a legnagyobb szenvedést spirituális értelemben?

Figyelt kérdés
Minden meglátás érdekel.
2019. jan. 12. 12:07
1 2 3 4 5 6
 31/59 A kérdező kommentje:

Kedves 24-es!


"Egy nagyon erős hajlam, egy vágy ami arról szól, hogy mindent megértsek, főként azt ami megérthetetlen." A megértés az intellektus vágya. Az intellektuális megértés csak egy lehetőség arra, hogy kiigazodjunk a világban és vmifajta tudásra tegyünk szert. Magam -gyakorlati ember lévén- a tapasztalásra is nagy súlyt helyezek.


"Így mindig paradoxonokba ütközök, de nagyon nehéz leállnom mert túl nagy lendülete van a folytonos elvont filozofálásnak, így csak vergődök folyamatosan ugyanazokban a gondolathurkokban kikötve." Igen, az intellektus csak önkörében képes mozogni, ami a megértésen túl van, annak felderítésére és megélésére nem igazán alkalmas. És a határain túlról származó információkkal először bizalmatlanul bánik :) aztán hozzájuk szokik.


"Röviden és tömören összefoglalva a spirituális egóm okozza számomra a legnagyobb szenvedést" Megítélésem szerint ne a spirituális egód a baj (az még odébb van). Azt látom a te esetedben felülvizsgálandónak, hogy megfelelő mennyiségű és minőségű információval eteted-e az intellektusod? Ha új információra van szükséged, ami a loopoktól megóvna, javaslom a tapasztalást.


És köszi a hozzászólásod.

2019. jan. 12. 14:52
 32/59 A kérdező kommentje:

14:15-ös válaszomban a 14:10-kor feltett kérdést választoltam meg.


Bocs.

2019. jan. 12. 14:53
 33/59 anonim ***** válasza:
41%
Ezt a sok értelmetlen hülyeséget
2019. jan. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 A kérdező kommentje:
Kedves 33-as válasz adója, a gyaki használatának az nem feltétele, hogy te is megértsd. Mi megtettük a magunk részét: magyarul írtunk.
2019. jan. 12. 15:13
 35/59 anonim ***** válasza:

Számomra a családom miatt volt egy nagy szenvedés amíg otthon laktam.De sajnos hosszú lenne leírni hogy érthető legyen.

Bár úgyse kíváncsi rá senki.

2019. jan. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
Nekem már semmi nem okoz szenvedést. 400+ év után újra összejöttem az egykori feleségemmel, de 2 év után kiderült, hogy ebben az életben se tudunk együtt élni, mert tűz és víz vagyunk. Arra még nem jöttem rá, hogy milyen közös feladatunk van, de remélhetőleg egy-kétezer év alatt kiderül. Türelmesen várok.
2019. jan. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 A kérdező kommentje:

Köszi.


És még?

2019. jan. 12. 16:30
 38/59 anonim ***** válasza:

Ti ezt most komolyan írtátok,vagy valaki csak viccel?

Különösen,hogy valaki azt írta,hogy a felesége aki 400 éve a felesége meg ilyenek.

2019. jan. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 A kérdező kommentje:
Kedves 38-as, lendülj túl a lényegtelen részleteken.
2019. jan. 12. 18:48
 40/59 anonim ***** válasza:

Sosem tapasztaltam negatív dolgot, vagy ha igen azt én okoztam. Túl sokat várok el önmagamtól, és túl nagy dolgokat akarok elérni, ami természetesen az én jelenlegi szintemen nem elérhető, csak komoly energia és erő befektetéssel.

Ha nem vagyok képes elérni valamit akkor csalódott leszek, és másodjára már másképp állok hozzá ugyanahhoz a feladathoz és magamban már elkönyvelem a kudarcot. Ami szintén egy hibás gondolkodásra utal.

Ahogy magamon megfigyeltem csak akkor tudok spirituálisan fejlődni, tanulni ha a fizikai síkon is rendben van az életem és az engem körülvevő dolgok. Ha káosz van itt, akkor mindenhol káosz van. De ez fordítva is igaz.

Önmagában a spiritualitás egy végtelenül csodálatos dolog, a szenvedést saját magamnak okozom minden esetben.

2019. jan. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!