Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért hiszik azt, hogy szellem...

Miért hiszik azt, hogy szellemek jellemzően öreg házakban vannak?

Figyelt kérdés

Én inkább szkeptikus vagyok ebben a témában, bár mindig azt mondom, amiről nem tudok az nem biztos, hogy nem létezik. A kérdés egy korábbi kérdésről jutott eszembe, amire azt írta egy válaszoló a kérdezőnek, idézem:

"Nagyon sok helyen megrekednek a lelkek. Főleg az öregebb házaknál szokott lenni ilyen. Az ilyen 150 éves (vályog) házaknál pedig biztos hogy van."

Sokan félnek az ilyen öreg házaktól, de mi logika van abban a hitben, hogy az öreg házban biztos vannak? És addig hol voltak azok az itt rekedt szellemek?

Én egy kb. 60 éves házban élek, innen is haltak már ki emberek. Most ha még várok pár évtizedet, akkor engem is meglátogatnak?


2019. jan. 29. 06:52
 1/7 anonim ***** válasza:
59%

Pont én írtam ezt!


Az öreg(ebb) házaknál sokkal nagyobb az esély holy hal/haltak meg emberek, így sokkal nagyobb annak is a valószínűsége, hogy rekedt már meg itt lélek/lelkek és ebből kifolyólag a szellemek jelenléte is sokkal valószínübb.


Hogy hol voltak eddig az itt rekedt szellemek?

Azt én nem tudom, de szerintem azért jöttek elő, hogy az ott kakó(ja)t elüldözzék, mert a szellemek, azt a házat még az ő tulajdonú ák tekintik.

2019. jan. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%

Szóval a szellem csak ott szellemkedik ahol meghalt?

Hány méterre tud eltávolodni a halála pontos helyszínétől?

2019. jan. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%

Nem az a lényeg, hogy hány méterre TUD eltávolodni, hanem hogy hány méterre AKAR!

.

Furcsa lenne, ha újonan épült háznak/lakásnak lenne 'hazajáró' lelke!

Kit fűz oda emlék, amitől nem tud szabadulni, olyan házban, ahol eddig nem lakott senki?

Elvétve előfordulhat, hogy új házban is legyen emlékkel teli szellem, de csak akkor, ha valaki építés közben ott szenvedett üzemi balesetet és ott helyben meg is halt.

2019. jan. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

3:

Attól, hogy új a ház, még állhatott ott korábban másik ház. Másrészt nem mindenki a lakhelyéhez kötődik elsősorban.

2019. jan. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem a régi épületekben nem feltétlenül szellemeket érzékelnek,hanem elsősorban energiàkat.A tàrgyak,épületek is őrízhetnek emlékeket az előző tulajdonosok àltal.De még egy új épületnek is van egyfajta sajàtsàgos energiatere.Vannak,akik ezeket valahogyan érzékelik.Viszont nem mindegyikük képes elkülöníteni,hogy most valóban szellemet érzékel-e vagy csak a hàz zavaró "emlékeit".

Új èpületben is lehet szellemjàràs.A poltergeist jelenség példàul bàrhol felbukkanhat vàratlanul és làtszólag ok nélkül is.

2019. jan. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tegyük fel, hogy léteznek. Mint ahogy már leírtátok, más okból más helyen is lehet szellem, mint pl. új házakban.

Sok éve történt, hogy befizettünk a párommal egy társasházi lakásra, ami még csak akkor kezdett épülni. Egyszer leállt az építkezés pár napra, mert alapásás közben csontokat találtak a földben, és meg kellett vizsgáltatni. Állítólag végül állati eredetű csontok voltak. Nem is foglalkoztunk tovább ezzel a kérdéssel, és el is felejtettük mire végre beköltözhettünk. Még is, abban a házban furán éreztem magam, napi szinten voltak háborúval kapcsolatos álmaim, és rendszeresen volt alvási paralízisem. Mi azóta már rég elköltöztünk onnan, de van egy ismerősöm aki most ugyanazon a környéken lakik panelban (ami ugye nem lehet túl régi) és ő is mesélt borzalmas háborús álomról.

2019. jan. 29. 08:00
 7/7 anonim ***** válasza:
14%

#6

"Ha te éreztél olyat, akkor én is fogok, (vagy legalább azt mondom) már csak azért is, hogy bizonyítsam: én sem vagyok kevesebb nálad!" szindróma.

2019. jan. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!