Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Halálunk után a lelkünk...

Szunyo37 kérdése:

Halálunk után a lelkünk tovább létezik?

Figyelt kérdés

Utóbbi időben nagyon foglalkoztat a kérdés.

Olvastam a Kvantumfizika felvetéseit, és érdekesnek találtam. Eltudom képzelni a párhuzamos világokat, és azt is, hogy a tér és idő nem létezik, valamint azt, hogy a tudatunk formálja az univerzumot, és nem fordítva. Továbbá annyira tökéletes a világunk, hogy az nem lehet véletlenszerű. Belegondolunk, hogy a föld pont azon a helyen van, ahol az élet fent marad. Ha közelebb lenne a naphoz, akkor elégne minden, ha messzebb, akkor megfagyna. A föld röppályája is tökéletes, ha más lenne, akkor nem 24 óra lenne egy nap. Vannak még furcsaságok, amik magyarázatra várnak, de azt, hogy ennyire kiszámított pontossággal működjön a föld, ahhoz szerintem külső behatásnak is kell hogy legyen.

Ez a világ egy a sok közül.



2019. máj. 6. 07:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%
És ebben mi a meglepő? Ha a sokmilliárd év alatt nem a foldon alakul ki élet, hanem egy másik naprendszerben, akkor azon a bolygón csodálkoznál rá, hogy ez a bolygó épp tökéletes az életre. Ennek kb annyi értelme van, mint amikor rácsodálkozol, hogy minden felmenőd nagy túlélő volt, mert szaporodni tudott, vagy amikor rájössz, hogy a hűtőszekrény egy hatalmas csoda, mert mindig akkor van benne fény, amikor belenézel. Csoda.
2019. máj. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Én nem csodáról beszélek. Arról, hogy mennyire klappol minden, ami nem lehet véletlenszerű.
2019. máj. 6. 07:37
 3/17 anonim válasza:
Hát igen, erről láttam egy filmet én is, de az univerzummal kapcsolatban. A tudósok kutatásaik során rájöttek arra, hogy ha a fitikai állandók értéke egy kicsit is különbözne, akkor az egész univerzum nem létezne, ezért kialakították a multiverzum elméletet, ami analóg az előző hozzászóló észrevételével a Földdel kapcsolatban. Tehát, hogy csak azért tudjuk szemlélni a világegyetemet, mert a végtelen számú univerzum közül abban élünk, amelyben a fizikai állandók pont olyanok, hogy lehet egyáltalán valami a semmi helyett.
2019. máj. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igen, de a semmit, hogy definiálnád?
2019. máj. 6. 08:17
 5/17 Miss Endzsi ***** válasza:
0%
A medveállatkának a láva is tökéletes.
2019. máj. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ne keverjük a szezont a fazonnal.
2019. máj. 6. 08:21
 7/17 A kérdező kommentje:
Az állatoknak is van lelkük, de nem az agyukat használják, hanem az ösztönüket. Ez különböztet meg tőlük minket embereket.
2019. máj. 6. 08:25
 8/17 anonim ***** válasza:

Tudományos alapokon álló tudós nem állít olyat, hogy "a tudatunk formálja az univerzumot, és nem fordítva". Ez a tényleges eredmények szenzációhajhász tudósok által félreértelmezése.


"Továbbá annyira tökéletes a világunk, hogy az nem lehet véletlenszerű."


Már miért ne lehetne?

Ha a Föld közelebb lenne a naphoz, kialakult volna másfajta élet. Ha nem 24 óra lenne egy nap, kialakult volna másfajta élet.

Az, hogy valami kiszámított pontosságnak tűnik, még egyáltalán nem biztos, hogy az.


Iszonyatos mennyiségű bolygó van a világegyetemben, ahol nem alakult ki élet. Az, hogy miénken kialakult, a matematikai véletlen esélyébe bőven belefér.

2019. máj. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Persze lehetnek véletlenek is benne. de szerintem sok dolog kiszámított. Tudatosság van benne.
2019. máj. 6. 08:39
 10/17 anonim ***** válasza:

Aki nem érti a számítógép működését, az is állíthatná azt, hogy tudatosság van benne, pedig nincs. A feleségem például sokszor azt mondja (persze csak viccesen), hogy szerinte a processzorban apró manók dolgoznak. Én meg informatikus vagyok, tudom, hogyan működik, és tudom, hogy nincs benne semmiféle tudatosság. Ez csak látszat.


Másrészt ez olyan dolog, mint a "semmi" kérdése. Az emberi agy nem képes elképzelni a semmit, pontosan azért, mert az emberi agy a "valamire" van specializálódva. A tárgyak közti _tudatos_ különbségtétel az ember egyik sajátossága; az emberen kívül csak néhány emberszabású nézegeti, vizsgálgatja a tárgyakat, az állatok nem.

Szóval az agyunk a "valamire" van specializálódva, de ettől a "semmi" még létező dolog, és matematikailag leírható.


Összességében azt akarom mondani, hogy az, hogy valamit "hiszünk" vagy "sejtünk", vagy valami valamilyennek tűnik, még egyáltalán nem biztos, hogy az úgy is van. Persze, sok sejtés beigazolódott már, de ugyanúgy sokról kiderült, hogy semmi alapja sincs. A sejtésekkel csak a sötétben tapogatózunk, de semmilyen valós kapaszkodót nem nyújtanak.

2019. máj. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!