Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ti szoktatok gondolkodni...

Ti szoktatok gondolkodni ilyen végtelenségeken, hogy pl a világűr térben meddig tart? Meg az idő is ilyen, mikor volt a legeleje? És az előtt mi volt? Meddig lesz?

Figyelt kérdés
Szerintem nagyon érdekesek ezek a dolgok

2019. máj. 10. 12:45
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:
A 27-esnek van igaza. Én így gondolom más máshogy gondolja. De tényleg értelmetlen rajta vitatkozni. Nekem mondjuk nem is az volt az eredeti célom.
2019. máj. 11. 06:31
 32/44 anonim ***** válasza:
44%
A tudományokban az a jó hogy nem hinni kell hanem utána olvasni és megérteni. Ha valaki még az internet korában (ahol minden kattintásra van tőled) is kételkedik a kutatások eredményeiben utána olvasás és a megértés igénye nélkül, az bizony kemény User Error... Ajánlom feliratkozásra a PBS Spacetime csatornát a youtubeon. Igen, nem magyar nyelvű....
2019. máj. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
47%

"Az Univerzumon kívüli részre mindenki csak találgat,senki sem tudja biztosra..."


Tudod mi az az univerzum? Leírod esetleg a definícióját?


"Hozzateszem,még mindig több a sötét anyag alkotja az Univerzumat,mint a megfigyelhető égitestek..."


Igen, és ennél több a sötét energia. Az előbb rosszul írtad amikor azt állítottad sötét anyagból van a legtöbb.


"Szeretem,amikor olyan emberek magyaraznak,akik életüben nem néztek végig egy dokumentumfilmet😂"


És mivan ha valaki mondjuk nem dokumentumfilmekből szerzi ismereteit, hanem egyetemen tanulja? Mint pl én?



"Ha az elmélet igaz,akkor miért ne lehetne feltételezni azt,hogy esetleg kívül is megtalálható a sötét energia a sötét anyaggal együtt"


*sóhaj ... Mert nem úgy van definiálva a világegyetem

2019. máj. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
47%

"A 27-esnek van igaza. Én így gondolom más máshogy gondolja. De tényleg értelmetlen rajta vitatkozni. Nekem mondjuk nem is az volt az eredeti célom"


Szóval te kimondod hogy kinek van igaza, az alapján hogy neked mi a szimpatikus?

Igen, értelmetlen rajta vitatkozni, annyit kell tenni hogy elolvasod a Wikipédia világegyetem szócikkének bevezető sorait...

2019. máj. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
100%

Na, valaki az egyetemi fizika szakot szidja, valaki a dokumentumfilmeket, valaki pedig egy jútúbcsatornát ajánl.

Szerintem ezek közül mindegyik felhasznál tudományos forrásokat. A dokumentumfilm is, különben sci-fi-nek hívnák, nem dokumentumfilmnek.

2019. máj. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
76%
Nyilván felhasznál tudományos forrásokat hisz pont az a cél hogy azt adja tovább.
2019. máj. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
69%

kétségtelenül, csak sajnos vannak hozzá nem értők által csinált videók youtubeon pl, ahol random hülyeségeket mondanak. Ez hogy "sötét anyag az univerzumon kívul" pont ilyennek hangzik...


és nem a fizikásokat szidom, magam is az vagyok; viszont ha valaki olyanokat állít mint az az illető, akk vagy nagyon szar egyetemre jár, vagy mindjárt megbukik, vagy hazudik, nem is oda jár, vagy téved, mert a pszichiátrián van. vagy troll..

2019. máj. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
47%

"The Universe is all of space and time and their contents, including planets, stars, galaxies, and all other forms of matter and energy"


"A világegyetem (latinosan univerzum) csillagászati fogalom, minden létező összességét jelenti."


definció szerint nem lehet semmi az univerzumon kívül.

2019. máj. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy "az univerzumon kívül". Az univerzum minden ami van, a téridő teljes egésze. A "valahol" a tér egy pontja, de mivel az univerzum a teljes tér, nincs olyan, hogy azon kívül.

A megfigyelhető univerzum más kérdés. Az univerzum tágulása miatt van olyan része az univerzumnak, ahonnan soha nem fog fény elérni hozzánk. Ahonnan elérhet, az a megfigyelhető univerzum. Hogy mi van a megfigyelhető univerzumon kívül (de még mindig az univerzumon belül), azt soha nem fogjuk tudni megfigyelni.

Mivel jelenlegi tudásunk szerint nincs kitüntetett helyünk az univerzumban, valószínűleg nincs semmi különös a megfigyelhető univerzumon kívül.

2019. máj. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
A fizika nem úgy működik, hogy "én így gondolom, más máshogy"... Attól, hogy van egy ötleted, az még nem lesz helyes.
2019. máj. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!