Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan lehet elfogadni hogy...

Hogyan lehet elfogadni hogy semmi sincs a halál után?

Figyelt kérdés

Nem akarom hitegetni magam hogy de jó lesz a halál után egy szép helyre kerülök stb. Nekem nem kellenek ezek a humbukkok. Teljesen egyértelmű hogy a test halálával végleges a megszűnés. Az agyunk hozott létre minket.

De hogy tudnám ezt elfogadni ezt hogy egyszer mindennek vége?



2019. jún. 7. 16:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
40%
Ha ezt hiszed, akkor ezt kell elfogadnod. Lehet, hogy azért nem képes megbírkózni ezzel a gondolattal az elme, mert nincs realitása.
2019. jún. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem semmi félelmetes nincs benne. Szeretem az életem, de nem szeretném, hogy legyen utána bármi is, akkor messze nem tudnám ennyire értékelni azt a rövid időt, amit ezen a bolygón töltök.

A túlvilágban való hit azoknak a gyenge lelkületű embereknek lett kitalálva, akik nem tudnak ezzel megbirkózni, én nem tartozom közéjük.

2019. jún. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
77%
Azt hogy mi lesz a halál után a lelkünkel azt nem tudjuk csak azt tudjuk hogy a testünkel mi lesz . Én ahhoz képest hogy hívő vagyok és szeretnék tényleg a mennybe kerülni ,azért ebben kételkedem vagy régen a mennyország is mást jelentett ezt se lehet tudni. De én hiszem hogy van valami utána ha nem is szemmel látható de érezhető mert a világ bonyolultabb annál hogy így érjen véget . Gondolj bele a világunkba az univerzumtol a mikroorgazmusoktol a legkisebb építőkövig van itt minden.
2019. jún. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
0%
*mikroorganizmusoktól
2019. jún. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
87%
És kajak elírtam xD
2019. jún. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
78%
Nekem már gyerekkoromban meghalt 3 nagyszülőm, úgyhogy talán ezért tekintem halált természetesnek, ezért nem félek tőle. Mindennek vége van egyszer és ez így van jól, ha én befejeztem a földi életemet és hátra kell hagynom itt mindent, akkor én nem is szeretnék valahol “máshol” élni a szeretteim nélkül.
2019. jún. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
57%
Engem kifejezetten megnyugtat, hogy a sok gond és szar után már nem lesz semmi. Se kétség, se szenvedés, se fájdalom, csak a nagy semmi.
2019. jún. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Nekem mindegy hogy mi van a halál után , csak ne a végleges "sötétség" legyen, egyszerűen beleborzongok a gondolatba hogy semmit se csinálhatok már , mintha sose léteztem volna. Így a megszületésem is felesleges volt. Minek kapjuk az életet ha utána végleg elveszítjük?
2019. jún. 7. 17:30
 9/23 anonim ***** válasza:
16%
Azért kapod az életet, hogy élvezd és közben hasznos tagja légy a társadalomnak, legyen majd, aki jó szívvel emlékszik rád.
2019. jún. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Nem lehet élvezni úgy hogy bármikor meghalhatok. Érhet valami baleset is stb.

Sokan haltak meg már tizen huszonévesen is.

Iszonyú idegesítő hogy senki se akar kitalálni semmit hogy az emberek ne haljanak meg. És nem akarok hasznos tagja lenni a társadalomnak, nem akarok eltartani senkit sem.

2019. jún. 7. 17:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!