Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi lehet a Dyatlov rejtély...

Mi lehet a Dyatlov rejtély magyarázata?

Figyelt kérdés
2019. jún. 23. 23:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én is annyifajta magyarázatot hallottam már, hogy elveszek a bőség zavarában. Mint már írták, sok elmélet van, ami már majdhogynem kielégítő magyarázatot ad, de egy-két részlet sosem stimmel. És az még zavaróbb, hogy nem tudhatjuk, az ügyről elterjedt infók menyire helytállók, mert még a máig élő, a helyszínen járt és az esetet feltárt személyek is máshogy emlékeznek bizonyos részletekre. Ezen kívül egy halom ál-infó meg félreértelmezés van a neten.

Az érdekes, hogy két, a témáról könyvet írt kutató, nevezetesen Keith McCloskey és az orosz anyanyelvű Svetlana Oss is afelé hajlik, hogy emberek állhatnak a háttérben. McCloskey szerint egy eltussolt szovjet katonai kísérlet "szövődménye" a dolog, de bevallja, hogy nem az átvizsgált tények, hanem az orosz katonai fegyverek iránti szeretete miatt vonzódik ehhez az elmélethez. Oss szerint pedig az esetről szóló angol nyelvű írásokban sok a félreértelmezés és -fordítás, és szerinte igenis a helyi manysi lakosok támadtak rá a hegymászókra, kivezényelték őket a sátorból, majd eltüntették a nyomaikat. Pedig ezt az elméletet a legtöbben egyből elvetik épp amiatt, hogy eleve a manysik segítettek feltárni a helyszínt.

A BBC pár hónapja adott ki egy riportot, amiben a manysikat és az áldozatok élő rokonait kérdezték ki. Szerintük is a szovjet hatalom keze van a dologban, és ők is azzal vádolják az angol könyveket és cikkeket, hogy túl szenzációhajhászok és félrefordításokra hagyatkoznak. Ugyanabban a riportban persze a felkeresett orosz szervezetek abszolút hülyeségnek tartották a szovjet hatalom elleni vádakat. Megint csak arra jutunk, hogy annyi különféle infó és elmélet kering a sztori körül, hogy gyakorlatilag bárki megvádolhat bárkit, és éppúgy lesznek a vád mellett szóló tények, mint ellene szólók.

Én egy ideig a fent említett LEMMiNO-s videóban bemutatott kályhás balesetet tartottam az eddigi legösszefüggőbb magyarázatnak, de más források szerint a kályha össze sem volt rakva az eset alatt. Nemrég két svéd kutató, Richard Holmgren és Andreas Liljegren vetettek fel egy többnyire meggyőzőnek mondható elméletet, abból kiindulva, hogy a '70-es években egy szinte ugyanilyen baleset történt Svédországban, csak ott volt egy túlélő. Szerintük a katabatikus szelek okozták a tragédiát, és levezetik az összes túrázó halálát lépésről lépésre (összefoglaló ebben a videóban: https://www.youtube.com/watch?v=3NsAVMd8Hek ). Ez az elmélet sok mindent megmagyaráz, csak kérdés, hogyan maradtak meg a túrázók lábnyomai és hogy nem repült el a sátruk, ha orkán erejű szelek fújtak? Ismét ott vagyunk, hogy nem tudtuk a rejtély minden részét kipipálni.

2019. szept. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem elég hülyeség , hogy valami katonai bázis miatt történt.

Ez sem magyaráz meg mindent.

Amúgy nem voltunk ott, nem tudtuk mi történt.

De én inkább az ufókat tartom a legmeggyőzöbbeknek.

Őket nem ismerjük , nem tudjuk mit tehetnek. Vagy felőlem a Sátàn is elmehetett arra a helyre de nem fogjuk megtudni.


De nagyon jó lenne ha ezt és az Amityville ház sztorit is megfejtenék mielőtt meghalok.

Mert tényleg érdekel a dolog. :/

2022. okt. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, már lényegében megfejtették, legalábbis felállítottak egy olyan hipotézist, ami ésszerű magyarázattal szolgál. Az egész incidens legtitokzatosabb része, hogy miért hagyták el a sátrat, a többi "furcsaság" pedig egyáltalán nem olyan furcsa, mint amilyennek sokan beállítják. Számítógépes hószimulációk szerint sima hócsuszamlás lehetett a rejtély kulcsa, amit a sátruk által fellazított hóréteg és esetleg a heves szélfúvás idézett elő.

Ez a lavinával ellentétben kevés nyomot hagy, emellett megmagyarázza, hogy az áldozatok miért hagyták el a sátrukat. Innentől a rejtély többi része semmi extrém magyarázatot nem igényel. Megijedtek a sátorra tolódó hótól, mert lavinának hitték, kiszaladtak a fagyba, halálra fagytak.

Az elsőként felfedezett áldozatok testén lévő sérülések egy részét okozhatta az, hogy a sötétben elestek, leesetek egy fáról (erre bizonyítékok a leszakadt faágak és a fakérgen talált bőrdarabok), esetleg a szél által felvert vagy a dombról legördülő jégdarabok és kövek is eltalálhatták őket.

A később, egy mély folyómederben felfedezett holttestek sérüléseire pedig az a legegyszerűbb magyarázat, hogy beestek a mederbe és összezúzták magukat, ezután a folyóvíz és a benne lévő élőlények lebontották a könnyen elérhető lágy szövetjeiket. Ezért hiányzott legalább két áldozat szeme.

Volt az áldozatok közt olyan, aki egy atomerőműben dolgozott, ami megmagyarázza, hogy miért fedezték fel sugárzás nyomait a ruháin. A bőrelszíneződésüket pedig egyszerűen az okozta, hogy hetekig-hónapokig a szabadban aszalódott a testük.

2022. okt. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!