Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Halálkor, Az agyunk dönt úgy...

Halálkor, Az agyunk dönt úgy hogy vége vagy a szív?

Figyelt kérdés
Pl.: akinek műszíve van az is meghal?

2019. júl. 8. 00:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%
Semmi sem dönt. Egyszerűen ha valamely létfontosságú szerved már nem bírja tovább, akkor ez magával vonja a többi károsodását és végül leállását is, pl elégtelen oxigénellátottságon keresztül.
2019. júl. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Fish1 ***** válasza:
63%
A lélek.
2019. júl. 8. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
36%

A lélek.


Egyébként nemrég fedezték fel az u.n. "halálgént" a szervezetünkben, amikor az bekapcsol, működésbe lép, attól kezdve a szervezet fokozatosan kezd leépülni, elgyengülni.

Állítólag ennek a génnek a működésbe lépése, annak időpontja már születésünkkor be van kódolva, de hogy a működésbe lépéstől számítva hány év van még hátra az életből, egyáltalán ki lehet-e számolni, stb. stb. ezeket még nem tudják, keresik a választ.

2019. júl. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
44%

Tudományos szempontból nem létezik lélek.

Semmiféle merhető, vizsgálható jelenség nincs az agyunk bonyolult neurális hálózatán kívül.


#3, Ezt a halálgént hol olvastad? Forrás? Gyanítom egy bulvár magazin megint félrefordított egy tanulmányt ...

2019. júl. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
77%
Egyik se , és mindkettő. Pl. ott az agyhalál állspota. A tudatod már elszállt , de a szívedet képesek “ életben” tartani. Illetve ha a szív leáll, leáll minden. De erről nem a szív TEHET ,hanem tőle sokszor független körülmények.
2019. júl. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
54%

Tévedsz, nem olvasok magazinokat. Vannak tv-csatornák, amelyek az új felfedezésekkel, kísérletek eredményeivel, ásatási, történelmi eredményekkel foglalkoznak.

Azért mert te még nem hallottál róla, attól az még létezik, létezhet. Hiszen a bennünk levő gének funkciójának jó ha a feléről tudja a mai tudomány, hogy mire is használja a szervezet.

Attól hogy lenulláztok, attól még az igaz lehet.

2019. júl. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
23%

Ne érts félre, csak egy TV műsor nem számít hivatalos publikációnak. Rengeteg áltudományos műsor is van, ami elferdítve közli a tényeket.


Ezért kértem a forrását, cikkekkel alátámasztva.


Több keresés után sem találtam erről konkrétan publikációt, és mivel az agy és a genetika is az egyik szakterületem, valószínűleg olvastam volna már.

Persze könnyen lehet, nem... mivel elég sok új publikáció jelenik meg, ezért is nyugodtan leírhatod melyik részben láttad. Kíváncsi vagyok.

2019. júl. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
63%

Van ennek már vagy 2-3 éve, már azt sem tudom, hogy a Sprektum, vagy NGC-n volt-e valamelyik sorozat része. Az biztos, hogy nem írott forrás, hanem TV-músor.

Hasonló sorozat volt, mint ami most megy a Hystorin, és a sorozat címe: Út az ismeretlenbe, vagy a másik: Ősi idegenek. Ezzel a címmel pl. éppen a tegnap esti részben mutatták, hogy igenis az amerikai kormánynak külön programja van az idegen civilizációk kutatására, igenis a K51. a valóban létezik, és igenis, begyűjtöttek már jónéhány földre zuhant repülő csészealjat... persze ezek a műsorok nem "esti mese" időpontban mennek, kb. valamikor éjfél körül szokták adni...

2019. júl. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%

Na igen, pont a History channelre gondoltam :)


Annyi áltudományos baromság megy ott, hogy csak fogom a fejemet. Nevetni jókat lehet rajta, csak sajnos egy laikus ember nem tudja megkülönböztetni a komoly ismeretterjesztést a bullshittől.

2019. júl. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
41%

Mert szerinted amit te nem láttál, amiről te nem tudsz, amit te nem hiszel, akkor az vagy nem is létezik, vagy nem is lehet igaz. A te dolgod, mennyire vagy elszállva saját tudásod nagyságától, a te dolgod, hogy melyik adót, melyik műsort hova sorolod.

Volt egy kérdés, te is válaszoltál rá, én is válaszoltam rá, és majd a kérdező eldönti, hogy egyiket, másikat, vagy éppen egy harmadikat fogad el igaznak, valósnak.

Én nem fogok vitázni veled, meglehet, hogy igazad van, de én legalább azt mondom egy-egy új infóra: még igaz is lehet. Hogy te hogyan vélekedsz az újdonságokra, az + a te dolgod.

2019. júl. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!