Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Halálkor, Az agyunk dönt úgy...

Halálkor, Az agyunk dönt úgy hogy vége vagy a szív?

Figyelt kérdés
Pl.: akinek műszíve van az is meghal?

2019. júl. 8. 00:20
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
26%

20-nak: Én nem gondolok semmire. A műsornak nem ez volt az elsődleges témája, hogy mi okozza a halált, ez a mondat, amit ide írtam a műsorban így hangzott el, és csak mint érdekességként jegyeztem meg.

Az a stílus, amit az előző hozzászóló, hogy amiről ő nem tud, akkor az nem is létezik, hát egy kicsit meghökkentett. Ha már valaki annyira érdeklődik bármi iránt is, akkor lehetne nyitottabb is a tudomány egyre gyorsuló fejlődése, eredményei irányába.

Részemről ez az egész nem ér annyit, hogy órákon, napokon át bizonygassam, hogy a tv-ben valóban így mondták. Nem tudom miért ragaszkodik annyira az írásos dokumentumhoz, hiszen az sem szentírás!!

Lásd: a föld lapos... vagy hogy a nap kering a föld körül, vagy hogy más bolygókon nem léteznek értelmes lények, vagy hogy "halálgén" nincs... és ha mégis?? :))

2019. júl. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
69%

"Az a stílus, amit az előző hozzászóló, hogy amiről ő nem tud, akkor az nem is létezik, hát egy kicsit meghökkentett"

Egyrészt nem ezt írta. Másrészt laikusoknak hihetetlennek tűnhet, de ha valaki tényleg otthon van egy tudományos szakterületen, akkor elég valószínűtlen hogy létezne a témában olyan kutatás vagy kísérlet, amiről ha mást nem, legalább érintőlegesen ne hallott volna. Ezek ugyanis összefüggenek egymással, sokszor egymásra épülnek, azaz szinte kizárt hogy ha létezne ilyen gén, akkor ne kellett volna szinte mindenki halljon róla, aki naprakész a genetikai ismeretekkel kapcsolatban.


"Nem tudom miért ragaszkodik annyira az írásos dokumentumhoz, hiszen az sem szentírás!!"

Viszont könnyedén ellenőrizhető a hitelessége. Ellentétben egy ismeretlen akárki állításával a tv-ből, aki nem ad forrásokat, kereszthivatkozásokat, stb.

2019. júl. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
55%

#21, Nem ragaszkodok hozzá, hanem ez az egyetlen hivatalos módja egy eredmény közlésének.


Egy TV műsorban bármilyen hülyeséget el lehet mondani (lásd Ősi idegenek), senkit nem érdekel, mert kereskedelmi szórakoztató műsor. Akkor is ha az félrevezeti az embereket.


Ellenben egy Nature vagy Science folyóiratban megjelenő eredményt nagyon szigorúan ellenőriznek. Eleve ha nincs elég bizonyíték, akkor visszadobják. Ha van is, akkor nagyon magas követelményeknek kell megfelelnie, és sokszor ellenőrzik az adatokat, méréseket. Megismételhetően. Ha ott kamuzol, fotosoppolsz akkor véged egy életre tudósként. A folyóirat pedig brutális presztízsvesztésen megy át.


A tudományban pedig NINCS szentírás. Nincsenek tények, csak a tudomány jelenlegi állása szerint bizonyított, ellenőrizhető megfigyelések.


Ez a baj pont, hogy egy TV műsorban bárki bármit összezagyválhat, nem tudjuk az igazságtartalmát. Nem ellenőrzi senki a hitelességét.


Márpedig egy ilyen jellegű "halálgén" konkrétan a legnagyobb ellenőrzött folyóiratban jelent volna meg. Ehhez hasonló több téma is van telomerekről, periodikus óragénekről, halál után aktiválódó génekről.


Ezért érdemes pontosítani a dolgot, utánanézni amit látsz és hallasz... mert akkor lehet érdemben beszélni egy új jelenségről.

2019. júl. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
55%

#21 Egyébként bocs, nem letámadni akartalak meg okoskodni... 10 éve engem sem érdekelt ilyen téren a tudomány.

...de ha benne dolgozol huzamosabb ideig, akkor agyfolyást kapnál te is a sok áltudományos, tévhitterjesztő, vagy torzító dologtól. Ami tényleg teljesen megkülönböztethetetlen egy laikus számára, aki nem ezzel foglalkozik.


Ezért érdemes utánajárni a hátterének a dolgoknak. Lehet nem olyan izgalmas és misztikus a realitás... de cserébe közelebb visz minket a valódi igazságokhoz.

2019. júl. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!