Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha nektek van lelketek, akkor...

Ha nektek van lelketek, akkor ki az, akinek lelke van?

Figyelt kérdés

"Az én lelkem"


Elég sokszor olvasom ezt a paradoxont.

Ha vagytok ti, aki birtokolja a lelketeket, akkor ti és a lelketek két külön dolog vagy mi? Vagytok ti, és van a lelketek.


2019. júl. 8. 20:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
25%

Én a hajtó vagyok, a tudat. A kocsi a testem, 4 lovam van: "kényszer, érdek, ösztönélet" és belátás. A lelkem az utasom, a térkép a világ. Haza akarok jutni, egy nem evilági királyságba, igazi otthonomba.


Miért kérdezed?

2019. júl. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

#1

Te is önmagadon kívülre helyezed saját magad. Azt mondod, hogy "a lelkem". Az én és a lélek nálad is kettéválik.

2019. júl. 8. 20:31
 3/19 anonim ***** válasza:
62%
Persze! A lelkem egy jó része múlékony, egy másik része örök, egy része változó, tanulásra képes, a másik része meg tök bölcs. Nekem van lelkem, én nem csak lélek vagyok. Vagyok még szellem és test is.
2019. júl. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Ki az, akinek teste, szelleme és lelke van? Hogy lehetnél ezek közül bármelyik is, ha te az vagy, ami helyet ad mind a háromnak?
2019. júl. 8. 20:40
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

A paradoxon az a kérdésed és az iménti kommented.


Te valószínűleg kevered az azonosulást az egységgel.

Miért ne lehetnénk test,szellem és lélek és közben egyik sem?

2019. júl. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
A lélek a víz, a korsó, amiben a víz van, a tested. Minden élőlénynek van lelke, még a fáknak is. Csak mind más-más szinten vagyunk.
2019. júl. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Lélek, test, szellem... Ezek mind csak gondolatok, elképzelések a valódi lényetekben, a tudatotok terében.
2019. júl. 8. 22:39
 8/19 anonim ***** válasza:
76%

Gondolatok nélkül sok minden nem létezne.

Ennél mélyebben nem is érvelnék,mert nem érdemes.

2019. júl. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

A gondolatok 99%-a ismétlődő, kártékony és destruktív.

A maradék 1%, ami kreatív, a csendből születik, ihlet formájában, tehát nem gondolkodás révén.

2019. júl. 9. 00:20
 10/19 anonim ***** válasza:
47%
Csak a lét-tudat valós, amiben minden létforma megszületik és elmúlik. Az emberi álom is valós míg álmodjuk, hisz még az életünket is mentjük álmunkban ha veszélybe kerülünk, mert annyira valósnak éljük meg, egy egész álomvilágot álmodunk és bele álom karaktereket akikkel megélünk egy történetet, de egy éjszaka akár több álomvilágot is álmodunk. Felébredve pedig egy létbizonyosságra ébredünk, hogy emberek vagyunk akik x éve, xy néven élnek már, és egy rakás emlékünk is van erről, ezáltal valakinek érzékeljük magunkat. Hasonlóképen, csak a lét-tudat valós, ami az anyagi és más univerzumokat álmodja (teremti). Az teremtő lét-tudat és az általa teremtett, egységet alkot. Ezt nevezzük életnek és evolúciós folyamatnak, de ebből csak a teremtő lét-tudat a valós, minden más a lét-tudatban létrejövő illuzórikus álomszerű létezés csupán.
2019. júl. 9. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!