Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha nektek van lelketek, akkor...

Ha nektek van lelketek, akkor ki az, akinek lelke van?

Figyelt kérdés

"Az én lelkem"


Elég sokszor olvasom ezt a paradoxont.

Ha vagytok ti, aki birtokolja a lelketeket, akkor ti és a lelketek két külön dolog vagy mi? Vagytok ti, és van a lelketek.


2019. júl. 8. 20:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
A lelkem is s minden más valóm, aminek van lelke. Rosszul értelmezed. Attól még, hogy meg van nevezve, nem tekintendő rajtad kívül állónak. Ezek rétegek.
2019. júl. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

#11

Nincs semmilyen más "valód" önmagad végső természetén kívül, ami nem meghatározható, behatárolható. Amint címkét raksz rá és beazonosítottad, már meg is hamisítottad.

Mindent az egós elme rak hozzá.

2019. júl. 9. 11:27
 13/19 anonim ***** válasza:
25%

Túlságosan szűk látókörű vagy, és zárkózott. Nem tudsz több tudást elsajátítani, csak hallasz valamit és azt ismétled újra és újra, rögeszmés leszel, csak a saját dolgaidban hiszel, saját értelmezési rendszert állítasz elő ami hibás, de képtelen vagy belőle kimozdulni.


"A gondolatok 99%-a ismétlődő, kártékony és destruktív.


A maradék 1%, ami kreatív, a csendből születik, ihlet formájában, tehát nem gondolkodás révén."

Ennek sincs semmi értelme. Bárki gondolhat bármilyet, nem létezik olyan hogy a gondolatok 99% a destruktív.

Olyan létezik, hogy egy ember gondolatainak a 99%-a destruktív.


Echkart Tolle pedig közel sincs a felvilágosodáshoz, és nagyon alacsony szintű apróságokat mond, amelyekkel nem lehet lényegesen előre jutni, csak megérteni az egót.


Nem érdemes neked bármilyen más választ írni azon kívül, hogy vedd észre magad, mert mindent elutasítasz, és csak a saját rögeszméd ismétled. Red Vixen a legértelmesebb ember akit ismerek, és aki leginkább érti az "Én"-t, te mégsem tudtad értelmezni sem amit írt és hadartad tovább a mondandód.

2019. júl. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Az a rögeszem, ha valaki tudni, ismerni véli az ÉN-t.
2019. júl. 9. 14:10
 15/19 anonim ***** válasza:
48%

"A gondolatok 99%-a ismétlődő, kártékony és destruktív."


Max a te gondolataidnak :D


Melyik mesteredtől hallottad ezt a butaságot? Tolle?

Ő szokott ilyesmiket mondogatni.


Közben ott ülnek előtte vagy százan, és hallgatják a gondolatait :DDD

2019. júl. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Az én gondolataim tényleg rendkívül destruktívak voltak, de már nincsenek. Vagyis vannak, de a figyelmem olyan intenzíven a jelenbe koncentrálódik, hogy észre sem veszem őket, és olyan, mintha nem lennének. Csak akkor gondolkodok, ha szükségem van a gondolatokra. Ez napjában kb 2-3x fordul elő. Az elmém egy eszköz, nem identitás.
2019. júl. 9. 16:55
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
Ez az egész sem más, mint az elméd háborgása! (még hogy nincsenek gondolataid!) bűzöske!
2019. júl. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Na figyuzz! Én vagyok az Isten. (Még mielőtt akár ki is kötekedne olvason bibliát. Ott van benne hogy Isten beletette magát a formába és a forma szeméből Isten fénye ragyogott fel. Istenből vagyok tehát Isten vagyok!)

Na most jön a lényeg! Ahhoz hogy te itt meg tudj nyilvánulni és tapasztalatokat tudj gyűjteni oda 3 ruha kell. Kell egy szellem amibe a tiszta tudás van. Annak kell egy információ gyűjtő a lélek. Biztos hallottál már a lélek ruhárol ami egyenlő az auráddal ami körbe veszi a tested mit víz a szivacsot. De ez még mindig nem egy anyagi dolog. Ehhez kell a test hogy meg tudj nyilvánulni. :)

Remélem érthetően mondtam el! :)

2019. júl. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

#18

Akkor te nem is lélek vagy, a lélek csak a ruhád? Ki vagy mi az, ami a ruhákat hordja? Csak nem a valódi lényed?

2019. júl. 11. 10:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!