Kezdőoldal » Ezotéria » Feng-shui » Jing és Jang. Tér és antitér....

Jing és Jang. Tér és antitér. Ha a tér változik, akkor az antitér változatlan?

Figyelt kérdés
Azonban mivel mi töltjük ki a teret, ezért mi vagyunk az antitér. Eként megközelítve: az antitér az változó/változik, tehát a tér az változatlan. Amennyiben elfogadjuk a jing és jang-ot, úgy a térre vetítve be kell lássuk hogy az ősrobbanás elmélete anyag szempontjából ha igaz, akkor el kell vetnünk a táguló világegyetem táguló tér elméletét. Főleg hogy gyorsulva tágulásról halandzsáznak. Neked erről mi a véleményed, tér/antitér, a fent vázolt aspektusból közelítve.

2012. aug. 28. 19:58
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
70%

El vagy tévedve kérdező.

Nem nekünk van alacsony IQ-nk,hanem te vagy túlságosan homályos ahhoz hogy végre megértsd,hogy mekkora hülyeségeket írtál.Innentől kezdve bárki is ír ide,biztosan nagyobb intellektussal fog rendelkezni mint te,nem kell várni a 200-as emberkékre(akik ugyebár nem léteznek.a zsenik is 160-170-es IQ-val rendelkeznek).

2012. aug. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
35%
Nem biztos hogy volt ősrobbanás, ez csak egy elmélet.
2012. aug. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
57%
22! Az állításod egy mai tudással rendelkező számára megegyezik azzal, mintha azt mondtad volna: Nem biztos, hogy létezik gravitáció.
2012. aug. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

Hogy megmozgassam a magas IQ-val rendelkezők agyát:

A lélek, nem akar anyagi világban élni.Mégis anyagi világban élünk.

Az anyagi világ a változó, ez az antitér. Amikor az emberiség felismeri a fenti állítást, és ennek tükrében cselekszik, akkor fog egy új dimenzió megnyílni előtte. Olyan lehetőségek és élet, ami ennek előtte az emberiségnek soha nem adatott meg. De addig egészen egyszerűen az emberiség alkalmatlan a dimenzióközi utazásokra, nem csak technikailag de főként spirituálisan is. Spirituális szintlépés nélkül lehetetlen a csillagközi utazás. Ezért érezzük magunkat a világegyetemben még mindig magunkra hagyatva, vagy pedig megfigyelés alatt. Tehát amikor ez a változó anyag kollektív tudatfejlődésen megy keresztül, spirituálisan megnyílnak előtte az újabb és újabb dimenziók, melyek újabb és újabb tudományos teljesítményre sarkallnak, miközben a léleknek már nem anyagi világban kell élnie. Ez a felismerés csak egy kicsinyke része az egésznek. De ez is már beavatott tudás.

Aki beavatott, az már ennyiből is sok mindent le tud vezetni a jövőre vonatkoztatva. És a fizikális részét sem kell újra elmagyaráznom a tér és antitér kapcsán, mert így már világos kell hogy legyen minden, csak utána kell gondolni egy picit.

2012. szept. 1. 03:52
 25/34 anonim ***** válasza:
75%
Téged valaki csúnyán megvezetett és most azt hiszed ettől beavatott lettél,több mint más! El kell keserítselek,ez csak illuzió,de majd te is rá jössz!
2012. szept. 1. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

Én szerintem nyitott elmével járok, mintha lenne benne valami igazság, de az egod nem felemelkedett lényre, hanem ahogy írtad max. beavatottra utal. Én se nem vagyok felemelkedett, se nem vagyok beavatott, erre az a legszebb bizonyíték, hogy úgymond leszóltalak az egód miatt.

Az antitér rész mintha érthetőnek tűnne, az első hozzászólásod után, de ha egy valami és egy antivalami találkozik, akkor azok elméletileg ki kell, hogy oltsák egymást, vagy nem? Erre légyszíves válaszolj, mert érdekel a véleményed ezzel kapcsolatban.


Az ősrobbanásról most nem nyilatkoznék, de az anyag és az energia (ami szvsz hullám) nem elválaszthatóak egymástól, illetve az anyag nincs meg energianélkül, fordítva azonban lehetséges.


Attól, hogy a tér változik, változhat az antitér is, éppenúgy, hogy mindenponton az ellenkezője legyen a térnek. Vegyük a teret csak anyagnak (ami nem lehet az előbbi kijelentésem miatt, de vegyük így), és az antiteret energiának. Tehát az antitérben annyi energiának kell lennie, amenyi anyag van a térben. Ez esetben mindegy, hogy a tér menniyt változik, az anyag mennyiségge változatlan (hacsak nem vesszük ide egy időutazással kapcsolatos elméletem, amibe itt nem mennék bele). akkor az energia mennyisége is változatlan. ettől függetlenül az anyag annyit változik idő alatt amenyit akar, míg az energia változatlan marad, hisz a tiszta energiának nincs értelme változnia és itt színtiszta energiáról beszélek.


Tehát a válaszom igen. Ha a tér változik az antitér változatlan.



@valamelyik random kérdező: De igen van 200-as IQ ponti számnál magasabb IQ ponttal rendelkező személy a földön.

2012. szept. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
50%
Bármit mondanak, nem biztos hogy volt ősrobbanás ! Nincsen rá semmi bizonyíték sem.
2012. szept. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

26-os válaszoló, neked írom: Válaszomat ott kezdeném hogy a feltett kérdésem igenlő válaszára írtad le a logikai alátámasztást. Valami ilyesmit vártam,igen. Pont ennek okán írtam meg saját meglátásomat, ami a tiédnek pont az ellenkezője, és amit a 6-os válaszomban ki is fejtettem: Hogy a tér állandó, és az antitér (az anyag,energia) a változó. Olvasd el újra és utána a válaszod, akkor megérted miért írom a következőket:

De menjünk sorba a válaszodon:

"de ha egy valami és egy antivalami találkozik, akkor azok elméletileg ki kell, hogy oltsák egymást, vagy nem?" - a jin és jang sem oltja ki egymást, hanem együtt része az egésznek. A tűz és víz látszólag kioltja egymást, de valójában párává és energiává alakulnak. Azt hogy két valami kioltja egymást azt felejtsd el mert az nem igaz. Éppen ezért az anyag és antianyag sem oltja ki egymást,de szerintem Cernben erre már régen rájöttek.

"az anyag nincs meg energianélkül, fordítva azonban lehetséges"- tehát ha az energia meg lehet anyag nélkül akkor honnan az energia? Mivel az nem vész el csak át alakul. Kvázi energia sem lehetne meg anyag nélkül, de ez egy külön felvonás amibe most ne bonyolódjunk bele.

"Attól, hogy a tér változik, változhat az antitér is.."- Nem. A tér nem változik. A téren egyszerre belül és kívül helyezkedik el az antitér (mert a tér befelé és kifelé is a végtelenhez közelít), amely antitér az állandó térnek csak egy változékony (vagy nem állandó)része. Megint csak a 6-os válaszomra utalnék vissza.

" Tehát az antitérben annyi energiának kell lennie, amenyi anyag van a térben. "- Az én állításomból nézve ugyan ez a szöveg így hangzik: Tehát a térben annyi anyagnak kell lennie, mint amennyi energia van együtt a térben és az antitérben. A logikai levezetésmegközelítésed jónak mondható,csak ne keverd össze a dolgokat és akkor jó úton jársz. "Ez esetben mindegy, hogy a tér mennyit változik, az anyag mennyiségge változatlan "- Inkább ezt mondanám: Ez esetben mindegy hogy a tér állandó-e vagy állandóan exponenciálisan változik, mert az anyag mennyisége (is) változik (csak úgy mint bármely összetevője). Kvázi a tér és antitér része az egy egésznek: az időnek. És mivel ebben az egyenletben az egyik konstans változó, így az idő is változó, az idő sem állandó. Ezt már bebizonyították más módon a fizikában a fénysebesség terjedésével különböző közegekben. Az idő, tér és antitér a kozmikus szentháromság.

"..ettől függetlenül az anyag annyit változik idő alatt amenyit akar, míg az energia változatlan marad, hisz a tiszta energiának nincs értelme változnia és itt színtiszta energiáról beszélek."- nagyjából,de pontosítanék: Ettől függetlenül az antitér (az anyag) annyit változik, amennyit a változatlan (vagy éppen változó) energia enged egységnyi idő alatt.

Tehát a válaszom most már érted, hogy miért az anyag (az antitér) változik, és miért a tér változatlan, és miért nem fordítva.

"Attól, hogy a tér változik, változhat az antitér is, éppen úgy, hogy minden ponton az ellenkezője legyen a térnek." - a tér nem változik és az antitér nem a tér klasszikus értelemben vett negatívja, inkább valamiféle szimbiózisban állhatnak egymással. És teljesen figyelmen kívül hagytad a dipólusú világképet. A folytatásban pedig: "Vegyük a teret csak anyagnak (ami nem lehet az előbbi kijelentésem miatt, de vegyük így), és az antiteret energiának." - Ha nem lehet akkor nem érdemes ezen a logikai úton elindulni mert csak tévútra visz. A tér az nem anyag. Az anyag az meg az antitér. És ezen a módon vehetnénk akár energiának is az antiteret, ha nem állapítottam volna meg fentebb hogy az energia az a térnek is része melynek mennyiségét a kvázi ugyancsak változó egységnyi idő alatt mérhetnénk le, tehát az anyagot nem vehetjük csak annyi energiának, mint amennyi anyagnyi energia van az antitérben. Mert ugye a térben létezik energia anyag nélkül (elektromágneses hullámok)amennyiben egy adott térrészt vizsgálunk,mert amúgy ezek az energiák nem létezhetnének az anyag nélkül. Ez is a jin és jang szép példája.

2012. szept. 2. 01:05
 29/34 anonim ***** válasza:

Most már, hogy értem mit nevezzünk antitérnek, így már sokkal világosabb.

Erre azonban rákérdeznék, mert ez nem teljesen tiszta:


"A tér nem változik. A téren egyszerre belül és kívül helyezkedik el az antitér (mert a tér befelé és kifelé is a végtelenhez közelít), amely antitér az állandó térnek csak egy változékony (vagy nem állandó)része."


Illetve konkrétan ezt a részt: "mert a tér befelé és kifelé is a végtelenhez közelít", akkor ezt most úgy kéne elképzelnem, mint egy önmagába visszaforduló gömböt? Persze ezt már lehet nem lehet három dimenzióból elképzelni.



"26-os"

2012. szept. 2. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
Igen,pontosan. Gyakorlati példát említsek: tórusz. Ami kvázi egy önmagába visszaforduló gömb némi hiányossággal. Természetben számtalan példa van rá, kezdve a gyümölcsök (pl.alma,narancs,etc) formáitól, a(fejből írom de azt hiszem) dedokaéder 4.dimenziós vetületéig amit az élet virága formációként is ismerünk. Ezt a mintát számtalan gabonakörben is megtaláljuk. A dimenzió váltáshoz vagy térugráshoz vezető út kulcsa, az azt hiszem pont a tórusznak a fentebb említett hiányos része lesz (az önmagába visszaforduló gömbéhez képest).
2012. szept. 2. 02:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!