Kezdőoldal » Ezotéria » Feng-shui » Minek ide Feng Shui témakör,...

Minek ide Feng Shui témakör, ha nincs, aki itt normális választ tudna adni?

Figyelt kérdés
Természetesen előfordulhat, de a lottó telitalálatosnak szerintem nagyobb az esélye.
2010. jún. 17. 13:53
 1/8 BlackSword ***** válasza:
63%
Nalátod ez egy jó kérdés... rá is tapintottál a lényegre...
2010. jún. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A Google tényleg hűségesebb barát, mint az a témakör :D Talán azért, mert akit nem érdekel, eleve értelmetlennek gondolja, akit pedig érdekel, azt szeretik ilyesmivel húzni, rosszabb esetben hülyének beállítani, hiszen mi más kell a magyarok zúzájának? xD
2010. jún. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 BlackSword ***** válasza:
39%

Első vagyok... A feng sui is változott az utóbbi időkben, és sajnos a kárára, mert sokat üzletet csináltak belőle... Én, mint építész hallgató, és magasépítő technikus tudom, hogy amikor házat tervezek, akár csak egy feladat tervelméletből, vagy akár pályázat, akkor a szívemet, leélemet bele is adom a tervezésbe, de pl a feng sui szabályait nem szoktam figyelembe venni... Éppen elég ekőírás, szabályzatot kell figyelembe venni ahhoz, hogy az ember a végére közel álljon a cél el nem éréséhez... Én úgy oldom meg, hogy minden ilyen munkámat úgy csinálom, mintha a sajátomat tervezném, és ez ösztönöz, hogy a lehető legjobbat alkossam meg...


Ezt valamikor 2009 tavaszán meg is fogalmaztam egy versben is:


Építsünk házat!


Lássunk hozzá!

Itt a papír,

itt a toll,

és itt a papír,

van vonalzó

minden féle,

csak férjünk bele

a költségvetésbe.


Legyen alap,

vastag, kemény,

legyen tető,

legyen kémény.

Legyen fal is

erős, tartós,

legyen födém,

de ne lehajlós.


Legyen ajtó,

legyen ablak,

legyen tó

a terasz alatt,

legyen pázsit

előkerttel,

legyen tele

szeretettel.

2010. jún. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Gratulálok a vershez! A legfontosabb benne van!! :)

Minden helységet szerintem nem is lehet úgy, ahogy a Feng shuiban van, nem beszélve a hálószobákban az ágy helyéről, szóval 100 %-ban nem lehet mindent betartani szerintem, plusz még az előírásokat is. De nem is ez a cél, jó, ha pár lényeges dolog stimmel.


Egy (sajnos már megszűnt) fórumon kapcsolatba kerültem 2 feng shui szakértővel, mégpedig 2 ellentétes irányzatot képviselővel. Azt szűrtem le, hogy a lényeg az ott lakók jó érzései, és nem kell túlbonyolítani.

Pl.: A berendezkedés legjobb fokozatosan, pl. új házat először minimálisan, és először csak 1-1 tárgyat, eszközt a feng shuiból, ízlelgetni napokig-hetekig, jó érzést ad-e oda, és ha nem, áthelyezni máshová, ott figyelni, milyen érzést vált ki...stb. 1-1 sarokban vagy csak a színekre, vagy csak a formákra kell figyelni. Nem a szimbólumokon van a hangsúly, ezekből elég 1-1 dolog, nem túlszimbólumozni. (Pl. aki munkát keres, erre kirakni valamit, ami jó érzést is kelt, vagy aki gyereket akar, erre, szerintem elég ez az egy.) És szerintem ezek helyettesíthetők mással, tekintve, hogy a FS a kínai vallásból és szokásokból vet dolgokat, a mi gyökereink pedig a keresztény kultúrához kapcsolhatók. (Úgy tudom, a tudatalattinkra a kutatások szerint is valóban hatnak szimbólumok.) Kb ennyi az ismeretem, amivel remélem, most másoknak is segítettem,

Tehát szerintem ez a lényeg, viszont semmi konkrétum, így ha valami felmerül, majd máshol utánajárok.

2010. jún. 21. 12:54
 5/8 anonim ***** válasza:
26%
Miért, aki hisz a Fing Shuiban, az normális?
2010. jún. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 BlackSword ***** válasza:
Én ha tervezek, akkor a kamra konyha, étkező, lehetőleg utcafront, és a kamra a ház leginkább északnyugati sarka... Mivel az északi félgömbön ez az épületek leghűvösebb pontja... Ezzel átellenben egy tágas, jól megnyitott nappali... A pályázatomban, melyhez a fenti verset is írtam, egy 2,40 es teraszajtón lehetett kimenni a teraszra, amit egy medence követett, a nyugati falon pedig 90/270-es ablakok... Egy telepített fűves udvarra... A keleti oldalra pedig raktam egy kandallót... Annyira tetszett a zsűrinek, hogy sacc 95 nm-ből, tetőteresen megcsináltam, hogy különdíjat adtak érte...
2010. jún. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Gratulálok, ügyes vagy! :)

Az én házamban jobbnak találom mégis középre a kandallót. Gyakorlati szempontból, hogy a kandalló kicsit átmelegíti a környező falakat, ne menjen kárba a fűtött energia. Persze nem az éléskamrával szomszédosan. Úgy tudom, a kandalló a feng shui szerint is a ház közepe felé jobb, és a régi népek házaiban is középen volt a tűzhely, pl. a jurták közepén volt a tűzrakás.

Az étkezőt jobban szeretném, ha onnan ki lehetne menni a teraszra, ezért nem utcafrontra, szeretnék majd itt hangulatos reggeliket a természettől körülvéve, nézni a fák mozgását, hallgatni a madarakat...stb. (Talán keleti terasz?)

Ha jól gondolom, a nagy ablakok vannak délre is a terveden, és erre lehet a nappali.

A Feng shuiban azt olvastam, déli hálóban lehet jól aludni, szerintem inkább hűvösebb-ben. Sok dologban figyelembe venném mégis a feng shuit, pl. a színek kiválasztásában, hátha... :)

2010. jún. 30. 12:05
 8/8 anonim ***** válasza:
18%

Magyar parasztnak ott a magyar paraszt fengsutyi :)

Nyáron hűvös, télen meleg 100 % bio, úgy hívják, hogy vályogház.

2010. júl. 20. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!