Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Mások is gondolják úgy, hogy...

Mások is gondolják úgy, hogy az idő nem egyszerre telik?

Figyelt kérdés
Én azt gondolom, hogy az idő több síkon telik egyszerre. Amit mi érzékelünk, az csak egy része, mert egyszerre történik a múlt a jelen és a jövő. A jövőt csak néha lehet látni, és akkor sem biztos, hogy tényleg azt láttuk. Ezért lehetséges jósolni. Vagyis az idő egy vonalon nem úgy halad, mint egy pillanatnyi pont, hanem mint egy szakasz.
2012. márc. 19. 11:28
 1/6 aligrebeka válasza:

Igen, elvileg akik magasabban élnek(pl 15.emelet) elvileg gyorsabban tellik az idő, mint akik a földszinten.

link:

[link]

2012. márc. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az atomfizika ismeri ezt a gondolatot, ld. első válaszoló mit linkelt ide. :)

Csak a mérések szerint nagyon elenyésző a különbség.


Egyébként a különböző idősíkokból továbbgondolható párhuzamos világok léte hm... megmarad elméletben. Megcáfolni vagy kizárni (még) nem tudjuk, de ellene sem szól semmi. :D

2012. márc. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Van benne valami. Azt hiszem atomórával mérték be, hogy pl. tengerszinten nem úgy halad az idő, mint jóval magasabb ponton, de ez nagyon kicsi eltérés, valami 0.001 mp kb. tudom, hogy kicsi eltérés, de mégis bizonyíték lehet a kérdésedre. Talán az univerzum végtelen távlatában magasabb eltéréseket is mérhetnének.
2012. márc. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem értem. Oké, hogy egy szerkezet gyorsabban mér egy megfoghatatlan valamit, amit az ember időnek nevezett el. Ami valójában egy fizikai mankó csak.
2012. márc. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagy gravitációs erő hatására(bolygók, csillagok) vagy nagy sebesség közelében lassabban telik az idő, pár méter viszont annyira elhanyagolható, hogy több időt pocsékolunk el ennek a témának a megbeszélésével mint amennyivel ténylegesen kevesebbet élünk.

Az idő nagyon érdekes és bonyolult dolog, ha érdekel inkább kronológia könyvet olvass, ne jóslást-.-

2012. márc. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Na b*zd, le kell költöznöm a kilencről.... diszkrimináció. Nekem még az idő sem kedvez...
2012. márc. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!