Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Hogy lehet hinni az ilyenekben...

Hogy lehet hinni az ilyenekben, mint a jóslás?

Figyelt kérdés
Komolyan elhiszi valaki, hogy meg tudják mondani a jövőt és még fizetnek is érte? A jósoknak nincs lelkiismeret furdalása, hogy átvágják a hiszékeny embereket? Ne gyertek azzal, hogy ne az ezo tévésekből induljak ki, mert mind egyforma, mindegyik csaló. Azt is kár megkérdezni, hogy voltam e a világ összes jósánál, ha így tudom, hogy mindegyik csal. A válaszom: igen, voltam.

2012. szept. 29. 23:49
 1/9 Antimod ***** válasza:
8%

Nézd, az idő, mint olyan, illúzió. Csak számunkra telik, egyébként egy időben létezik minden, ez az örökkévalóság. Így ami számunkra a jövőben lesz, az is egy "időben" létezik azzal, ami 150 éve történt. Az igazi jósok (merthogy provokatív kérdésed ellenére is van ilyen) nem a jövőt mondják meg, hanem ennek az egységnek valamely részletét, legyen az múlt, jelen vagy jövő.


Azt pedig nem tudhatod, hogy mindegyik csal-e. Senki sem tudhatja.

2012. szept. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy az időt az ember találta ki, de hogy minden egyszerre létezik, az egy oltári nagy hülyeség és ezt te is tudod.
2012. szept. 30. 00:27
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Soha nem fordult elő, hogy egy jós (vagy bármilyen ezós) képességeit tudományosan bizonyították volna. Soha. Nem lenne nehéz pedig, egyszerűen elmondja, mire képes, és megnézik például hogy 10 vagy 100 esetből hányszor van igaza. Egyetlen ilyen ellenőrzött kísérlet alkalmas lenne arra, hogy a tudomány egyszer és mindenkorra elismerje a jóslást, ami nekik is érdekük lenne.


Vajon miért nem történt ez soha meg?


Az ezósok azt hiszik, a tudomány csak azért nem foglalkozik velük, mert konzervatív, szűk látókörű, és nem tudná megmagyarázni azt amivel ők foglalkoznak. Ez nem igaz. A tudomány már számtalanszor megújította önmagát. Azért nem foglalkozik az ezotériával, mert annak nincs alapja. Ha pedig lenne is valami, azt a tudomány felismerné, megvizsgálná, és 10-20 év alatt elérné azt az eredményt, amit az ezósok évezredek alatt.


Szerintem kétféle jós van: a szélhámos, aki csak magát akarja fenntartani (ez a jósok 99%-a), és a nehézelméjű, aki már maga is elhiszi hogy látnoki, természetfeletti képességekkel bír. Ennek az ellenkezőjét csak akkor hiszem el, ha magam látom. Nem youtube-on.

2012. szept. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Szívemből szóltál, kedves kérdező!
2012. szept. 30. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Volt már ilyen kérdés, és akkor én megjósoltam, hogy lesz is még. Úgyhogy pl. én tudok jósolni apafejek.
2012. szept. 30. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

Hát figyelj, nekem nincs lelkiismeret furdallásom. Aki olyan hülye, hogy bedöl a jóslásnak és fizet is érte, az meg is érdemli.


Üdv,

Dr. Abraca Amanda - TV, telefon jós és állatorvos.

2012. szept. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én jóslataim mindig jók,és beváltak,szinte már túl jók


Elemér jósnő

2012. szept. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A csalón és a téveszmésen kívül van még egy típus: az éleslátásáról híres. Csak annak tanácsadó a neve, és többe kerül. Kliensei akár a jóséi: emberek, akik nincsenek maguknál.


Ha egy fura lepelbe öltözött mester mint éleslátó besegít neked, akkor csak annyit mond, hogy mit csinálj, vagy mit inkább ne. És ezt nem pénzért, sem már önérdek miatt. Csak segít és kész. Ennyit a sarki jósda lelki és szellemi érettségéről.

2012. okt. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*más
2012. okt. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!