Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Tarokk kártya lapjainak...

Tarokk kártya lapjainak összeolvasása, értelmezése, kirakása hogyan?

Figyelt kérdés
A kérdésem azokhoz szól, akik ismerik a tarokk kártyát, és esetleg részt vettek valamelyik tarokk kártya jóstanfolyamon. Most kezdtem el tarokkal foglalkozni, mert nagyon érdekel, de nem láttam könyvet sem, ami kizárólag vele foglalkozna, és a keresőkben sem találtam róla szinte semmit sem. A Csíki Ildikó-féle kártyajós könyv van meg nekem, abban ír a tarokk kártya lapjainak jelentéséről, de viszont egy lapnak több jelentése is van, és nem ismerem az összeolvasásukat, kirakási módokat és úgy általában (azért próbálkozom, és van, ami egyértelmű). De mégis hogyha valaki tudna nekem segíteni a lapokról, összeolvasásukról vagy tapasztalatról a tarokkal kapcsolatban, azt megköszönném. :)
2012. okt. 11. 11:22
 1/8 anonim válasza:
Nem inkább Tarot?
2012. okt. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem. A kártya neve tarokk.

[link]

És nekem a francia tarokk van meg.

2012. okt. 11. 12:10
 3/8 anonim ***** válasza:

A tarokk kártyával általában játszani szoktak.

Jósolni inkább a tarot kártyából:

[link]

2012. okt. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Itt a tarot jóslás:

[link]

2012. okt. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ismerem a Tarot kártyát, de engem kifejezetten a tarokk kártya érdekel.
2012. okt. 11. 13:40
 6/8 anonim ***** válasza:

Tarokkból nem szokás jósolni, paraszt. Ennyiből már lejöhetett volna.


Monolit

2012. okt. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jósolni, úgy gondolom bármilyen kártyából lehet, nemcsak a sokféle jóskártyából.

Lehet jósolni magyar kártyából, francia kártyából, fekete péterből, meg miért ne lehetne tarokk kártyából is.

De legjobb, ha a szabályokat Te magad állítod fel tetszésed szerint és annak alapján jósolsz. Ugyanolyan hatásos és valós lesz, mint bármilyen mástól átvett módszerek alapján. Nekem elhiheted!

2012. okt. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Maseratiii válasza:

De, van aki jósol tarokkbol.

Elvileg az a legkonkretabb joseszköz, nincs annyi marha belemagyarázás, mint a tarotba (ugye ma minden második jostehetseg nagy tarotmester) ezért nem is születik belőle annyi felreertelmezes.

A Csiky Ildikó felé könyvet pedig tedd el jó melyre, mert mind a magyar, mind a tarokk kártya jelentése teljesen rossz benne!

(lásd a tarokkban egy lapnak egy jelentése se van, a könyvben pedig kettő szerepel, de van ahol egyik magyarázat sem fedi a valóságot! A tarot an meg számít hogy éppen fejjel lefelé van a kártya, vagy sem)

2019. jún. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!