Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Puszta véletlen volt csak?

Puszta véletlen volt csak?

Figyelt kérdés

Fura kérdés következik!

Azt már az elején leszögezném, hogy nem hiszek a jóslásban meg hasonlókban. Mármint a megérzésekben igen, de más távol áll tőlem. Viszont ezt nem tudom hova tenni.

Van egy személy, már jó középkorú. Nagyon jóban vagyunk és kb. minden érdekel vele kapcsolatban. Épp átfutott az agyamon az, hogy ha lenne autója akkor annak a motorjának a számát is tudni szeretném. Persze ez hülyeségnek tűnt, mivel nincs autója, se jogsija és hát úgy tudtam, hogy félne is vezetni. Erre azután, hogy ez a gondolat átfutott az agyamon, kb. egy órára beszéltem az illetővel és mondta, hogy mégis csinálja a sofőrsulit. Minden héten beszélünk legalább egyszer és eddig soha még csak fel sem merült a téma.

Véletlen lett volna, hogy pont akkor gondoltam rá és csak így jött ki a lépés vagy mi volt ez? (hozzátenném, hogy nem igazán hiszek a véletlenekben sem)

bunkó válaszoktól kíméljetek



2016. aug. 1. 22:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Rengetegszer gondol az ember olyasmikre, amik furák lennének, ha valóban megvalósulnának abban a pillanatban. Tehát én pl. most arra gondolok, hogy milyen jó lenne, ha egy szexi travi megjelenne az ajtómnál, bekopogna, és amint ajtót nyitnék, jó aggresszívan lesmárolna. Tegnap meg arra gondoltam, hogy milyen jó lenne, ha megint lenne Törökországban egy puccs, csak ezúttal sikeres lenne, vagy legalább valaki falhoz állítaná azt a tetű féreg Erdogant, mielőtt elbukna.


Eddig megvan? OK, akkor most nyilvánvaló, hogy ezen gondolatok, fantáziák, kívánságok nagy része nem valósul meg - de puszta valószínűség alapján jó eséllyel előfordul, hogy legalább egy-két alkalommal tényleg előfordul az életedben, hogy egy ilyen dolog meg is valósul egyből azután, hogy elgondoltad. De az emberi agy viccesen működik, és csak az ilyen kiugró eseteket jegyzi meg, hogy ezáltal megerősíthesse saját hitét a jóslásban, "megérzésekben" vagy akármilyen hasonló babonákban.


Szóval most te is egy ilyen eset "áldozata" vagy. Gondolom, nem gondolsz bele, hogy a te "megérzéseid" meg fantáziáid mennyiszer nem jönnek be, de ha egyszer igen, akkor annak különleges és túlzott jelentőséget tulajdonítasz. Ennyi a dolog lényege.

2016. aug. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nálam szokott olyan lenni, hogy dúdolok egy zenét és épp akkor adják le a rádióban :D
2016. aug. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!