Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Hogy kell használni az Ouija...

Hogy kell használni az Ouija táblát?

Figyelt kérdés
Nem igazán találtam értelmes leírást a tábláról.. pl hogy mit jelentenek a betűk,számok az igen-nem.. azt értem hogy kérdezni kell de az után? Hogy kell használni, elkezdeni a "beszélgetést" és befejezni? Illetve mit jelentenek a számok,betűk stb..

2019. aug. 26. 19:09
 1/4 Bill Is Dead ***** válasza:
83%

Az alábbiakban horror filmeken alapuló megszakértés olvasható.


Ha játékboltban veszed (nem tudom, miért árulnának ilyet játékboltban, de ne kérdőjelezzük meg Hollywood hozzáértését), akkor a doboz tartozéka egy kis görgős falap, aminek lyuk (prémium termék esetében nagyítólencse) van a közepén, csak hogy egyértelmű legyen, melyik betű fölött áll meg a szerkezet. Házi készítésű tábláknál a kreativitás szab határt, a fatáblácska helyettesíthető többek között átlátszó üvegpohárral és pénzérmével. Na szóval a falapra (vagy bármilyen helyettesítőre) ráteszik a praclijukat a résztvevők. Ők adják a humán erőforrást.

A táblán elvileg van egy kijelölt kezdőpont, mindig onnan kell indítani a beszélgetést, illetve a továbbiakban minden új kérdést. Elvileg az idézésnek szokott lenni egy vezetője, aki jó erősen rákoncentrál a megidézni kívánt megboldogult pajtásra. Ez azért fontos, mert amikor kaput nyitsz a túlvilágra, elvileg mindenféle nem kívánatos lény is átjöhet, akik azzal szórakoznak, hogy megpróbálnak megölni. Ezek a jófej srácok a démonok, és viszonylag kevés háztartásban látják őket szívesen. Úgyhogy mindig egyértelművé kell tenni, hogy kivel is kívánsz társalogni, hogy szegény kecskedémonnak ne kelljen már a semmiért átgaloppoznia a fél poklon, amikor te nem is rá vagy kíváncsi. A nyilván teljesen hiteles horror filmek szerint a kommunikációt mindig köszönéssel kell nyitni, aztán szépen lehet kezdeni kérdésekkel bombázni a delikvenst, aki ha híres sokatbeszélő családból származik, majd szépen vezeti a résztvevők kezeit a táblán, és kibetűzi a választ. Az igen, a nem és a számok arra kellenek, hogy megkönnyítsék a kommunikációt. Mondjuk ha proli módon meg akarod kérdezni a szellemedtől, hogy mikor halt meg, egyszerűbb, ha azt válaszolja, 1951-ben, mintha le kéne betűznie, hogy ezerkilencszázötvenegyben. Gondolom egyszerűbb eldöntendő kérdéseket feltenni, úgyhogy az igen és a nem is elég hasznos lehet. Mondjuk ha rajtam múlna, én biztos hozzáadnék egy "nemtom" opciót is, hogy megkönnyítsem a 21. században fiatalon elhunyt szellemek dolgát. Miután elmondattad az egész élettörténetét csóró, túlvilágról visszarángatott szellemmel, el kell köszönni. Egyrészt, mert így illik, másrészt, mert ezzel lezárod a megnyitogatott kaput, remélhetőleg persze csak azt követően, hogy a mi világunkban vakációzó túlvilágiak visszatértek a helyükre.


Minden tisztességes, témába vágó horror film végén elhangzik, hogy az Ouija táblával nem jó ötlet ökörködni, úgyhogy zárszónak én is itt hagyom neked ezt a népi bölcsességet.

2019. aug. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
45%
Sehogy kamu az egész
2019. aug. 27. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
25%
Miért akasrsz te Ouija táblát használni?! Ne csináld! Veszélyes!!!! Nem éri meg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2019. aug. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
65%

Most találtam egy közösségi oldalon egy ottani felhasználó sztoriát. Azt remélem, hogy ha te is elolvasod elmegy a kedved ettől az őrültségtől.

Hát íme:

"HElló!

Ez a történet igaz egy nyári délután pár haver és az unoka tesom kitaláltuk hogy szellemet idézünk.

Úgy éreztem hogy nem lesz ennek jó vége de persze a haverok rábeszéltek.

Egy nagy kört alkotunk. az egyik lány haverom Dóri elkezdet nagyon mély hangon beszélni:

- Segítsetek nagyon fázom!

Elöször nagyon kiröhöktük mert azt hitük hogy csak szívat minket. de sajnos nem!!! Egyszer csak le estet az ágyrol és el kezdett fuldokolni nem tutuk mi baja van. Azzonal hívtuk anyuékat hogy hívják a mentösöket.

Épp hogy kiértek a mentősök!

Azóta nem idézünk Dóri ( a barát nőm)azt mondta hogy látott egy kislányt aki sápadt volt és nagyon fázott probált neki segíteni de nem tudott neki segíteni mert valami elkezdte fojtogatni.

Azóta is az a kislány abba a szobába fagyoskodik.

Azóta az a szoba le van zárva sennki se be se ki!! szóval ha szelemet idéznél soha de soha ne tedd úgy hogy nincs jelen egy profi mert bármi megtörténhet!"

2019. aug. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!