Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Naponta 1 órát meditálok pár...

Naponta 1 órát meditálok pár napja. Erre ma csindarattával kiesett egy ismerősöm az életemből. Másnak hogyan estek ki amikor emelkedtetek?

Figyelt kérdés
Nyilván emelkedik az energiám a meditálással. Többször is tartottam már egy pár hétig tartó meditációs turnust. Ilyenkor mindig az volt, hogy vagy megjelentek olyanok akik megpróbáltak lehúzni tisztátalan dolgokkal vagy összevesztünk nagy csindarattával intettünk búcsút. Nem bánom hogy kiestek. Csakhogy nekem mindig veszekedéssel esnek ki pár napra rá ahogy meditálásba kezdek. És megfigyeltem már hogy idegbeteg lesz a környezetem is. Apám és anyám is rögvest támadólag viselkedik velem.
2019. szept. 7. 23:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
31%
Bocsanat, lehet nem fog tetszeni, amit irok, de keress csak ra, milyen artalmas a meditacio. A tobbi a te dontesed!
2019. szept. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Tudod, nekem is egyre kevesebb ismerősöm lett miután elkezdtem gyakorolni. Ennek leginkább az volt az oka, hogy ők nem értették, hogy pontosan mit és miért csinálok, nyilván volt valamiféle elképzelésük a buddhizmusról és azt rám húzták. Egyébként nem ők morzsolódtak le, sokkal inkább én váltottam irányt. Hasonlóképp az akkor újonnan született spirituális egóm, megmagyarázta, hogy ők alacsony rezgésűek, meg nem akarják, hogy megvilágosodjak meg ilyen egyén dolgok... Ezek egyike sem volt igaz, minthogy az sem, hogy akkor én bármit is fejlődtem volna, más tudatállapotokat tapasztaltam meg, ennyi, aztán hétköznap maradtam ugyanaz az egoista barom aki voltam, csak már egy fura egoista barom... Most is meditálok, de nem foglalkoztatnak rezgések, harmadik szem mesék, reinkarnáció meg egyebek. Egyszerűen csak beveszem a szenvedés elleni gyógyszert, ez a meditáció.

De kétségkívül másképp viselkedett velem a környezetem amikor ez kezdődött, viszont az legyen egy tükör számodra és ezt te saját magad állapítsd meg, hogy megértően elengeded őket, vagy egy történet középpontjába helyezed magad, ahol mindenki téged támad. Én ezen a ponton csúnyán hittem a "felsőbbrendűség gondolatoknak".

2019. szept. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Hát én nem mondom hogy most felsőbbrendű az aki fejlődik. Ez nagyon egoista de hogy letisztultabb energiája van olyannak aki meditál, odafigyel a gondolataira,szavaira, viselkedésére ,energiáira mint aki iszik,cigizik,káromkodik az biztos. A rezgése egyértelműen magasabb. Persze van visszafejlődés is. Meg aki most lent van hozzám képest energetikailag az egy nap lehet magasabban is. Egyikünk se különb mindannyian képesek vagyunk fejlődni meg visszafejlődni. De ettől még van fent és lent, jó és rossz. Ellentétek. Így nyílván van aki fentebb van energetikailag van aki lentebb. Megnézheted itt is hányan támadólag viselkedtek rögvest. Pedig általában le se tojják a véleményem.
2019. szept. 9. 09:53
 14/22 r.sentinel ***** válasza:
24%
Ha megerted a meditalas lenyeget akkor tudatosul is a kornyeyeti hatas. Sokaknak fogalmuk se nincs mennyire pozitiv hatassal van onmagara a meditacio. Nos ezen folyamataban megemelkedik a rezgesszinted, igy az eddigi kornyezetedben ha nincs csak 1 rezgesszintu kulombseg, hanem nagyobb akkor nem birjak mindezt tudatlanul feszultnek erzik magukat melletted es ezert kilepnek az eletedbol, ez normalis dolog. Hasonlatos peldaval ha valaki sokat panasykodik, mindenben naggyabol a rosszat es negativat lassa meg az olyan szemely negativan van hatassal rad, mintha te lennel a szemeteslada, ez igy mukodik a meditacio altal is, ahol a befele a lelek fele valo fordulas eltolja az anyagias es kulsosegekre alapozo egyeneket. Aldas, aldas, aldas !!!
2019. szept. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 r.sentinel ***** válasza:
81%
Helyes meglatas, nem felsobbrendusegrol van szo, hanem rezgesszint ahol masak mar az elvarasaink es maskent tekint az egyen a kornyezo vilagra. Mindenki egyeni leckevel jott a Foldre, melyet vagy megtanul vagy nem.
2019. szept. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

A meditáció elkezdi a küszöbre emelni a problémáidat amivel elkezded irritálni a környezetedet ők meg agresszív viselkedésükkel igyekeznek átemelni a küszöbön.


Igen ez így működik.


Ha nem hagyod előjönni és nem éled át ami előjön nem ért semmit az egész

2019. szept. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Hát úgy látom kommentben is frusztráltak lettek sokan, fogalmam sincs miért.


Én nekem több emberrel elhalványult a kapcsolatom, mert annyira negatívak és betegek voltak, de alapból elég jó emberekkel vettem körül magam, és jól kezeltem a helyzetet, hogy megértsék, nincs velük bajom, ez rendben váltunk el.


A lényeg, hogy attól hogy más negatív, légy vele megerto és kedves, segíts neki, mert félreerti a viselkedésed.

2019. szept. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Valaki azt írta hogy a meditáció ártalmas. Az kemény. :D Ez a gyakori a legtudatlanabb és a legértelmesebb emberek közössége. (itt sok nagyon értelmes embert ismertem meg. (
2019. szept. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Van aki túlzásba viszi utolsó. Nyilván rájuk gondolt. Van aki tényleg nagyon elszakad a valóságtól. Ismerősöm rokona elment keletre aztán zsákruhában jött haza úgy átmosták az agyát
2019. szept. 11. 16:17
 20/22 anonim ***** válasza:

#19


Nem lehet túlzásba vinni

A meditatív eggyé válás egész napos állapotának kéne lennie


Persze ismét felmerül a kérdés hogy ki mit ért meditáció alatt?

2019. szept. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!