Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A keresztények miért üldözik...

A keresztények miért üldözik és ítélik el az okkultizmussal foglalkozó embereket?

Figyelt kérdés
Úgy vettem észre, hogy a keresztényekben sokkal nagyobb a gyűlölet és a megvetés azok iránt, akik másképpen gondolkodnak esetleg más vallásokat követnek, mint ők. Tapasztaltam olyat is, hogy keresztények nyíltan fenyegettek boszorkányokat és pogány vallású embereket, azzal, hogy megverik őket és az isten majd ítélkezik felettük. Mindezt azért, mert másban hisznek és más ideológiát követnek. Sokkal nagyobb ellenszenvet és gyűlöletet tapasztaltam a keresztények oldalán, mint mondjuk az általuk üldözött és szándékosan befeketített sátánisták és pogányok oldalán. Tehát amikor különböző sátánista ágazatok mint például a hagyományos, tradicionális sátánista rendek, a spirituális sátánisták nyilatkoznak a kereszténység ellen, akkor elgondolkodom azon, hogy tényleg nekik van igazuk mert ellenkezőleg, a keresztényekben sokkal nagyobb a harag és a gyűlölet és ellenben ők üldözik a másképp gondolkodókat. Tehát én azt vettem észre, hogy akik más vallásban hisznek, azt nekik üldözni kell.

2020. máj. 15. 16:09
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

[link]



Te úgy vetted észre?

2020. máj. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
59%

#11 szerinted ennek köze van Krisztus bármijen tanításához, vagy példabeszédéhez?


Szerintem nincs.


Egy emberhez van köze Szent Pálhoz, aki közvetlen nem érintlezet krisztussal, de miután leesett a lováról és beverte a fejét megtért, és önkényesen apostolnak nevezte ki magát, és a saját harcias habitusát beleeröltette a bibliába.

2020. máj. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Utolsó, szerintem a linken le vannak írva a tények. Ez még csak a jéghegy csúcsa.


Olvasd végig. Ez a kereszténység. Ez a jézusod tanítása.

Aki nem ért veled egyet azt ki kell írtani. És akkor még a laposföld hívőket nézik hülyének.



Keszténység nélkül kb 1000 évvel fejlettebb lenne a tudomány.


De az ezo pl nem vallás, nem kéne összekeverni.

2020. máj. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
58%

Megkérdezem mégegyszer, hol olvastál olyat, hogy Krisztus azt mondta, vagy arra utalt, hogy öld meg és igázd le az ellenségeid?



Kereszténység nélkül rég nem épült volna ki az oktatási rendszer, bár ellenzem a középkori szektás arculatát, mégis ennek köszönhetjük európa egységgé kovácsolását, és a stabil államok létrejöttét, ami biztosította azt a nyugalmat, ami a fejlődéshez elengedhetetlen.


Hozzáteszem az iskolahálózatot szintén a kereszténység építette ki, szinte az összes világhírű egyetem keresztény alapítású.


És az ezo igen is hitrendszer, ami olyan régi gyógymódokra korlátozza magát, amiken már rég túlnőtt az orvostudomány.


Egyébként érdemes megnézni India is mennyit haladott egységesítés nélkül, az Angol gyarmatosítás elött, még állam sem létezett, és vallási összetűzések miatt kiontott vér áztatta földjét.

Nem volt elötte sem egészség ügy, sem oktatási rendszer, amit egyébként az indiai patriarchális berendezkedés még mindig elcseszetté tesz.

2020. máj. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
48%

Utolsó krisztus meg jézus soha se létezett. Isten se létezik.


A keresztény vallásod csak egy népbutító hatalmi eszkösz.


Szerinted miért gyilkoltak le jézus nevében 1000 milliókat?


Miért fél a keresztény jézusod a tudománytól?


Mert régebben csak így tudták félelemben meg butulásban tartani az embereket. Most is ugyanez megy. Csak most sátán helyett sorosgyörgy van.


Hogy jön ide india? Ott hinduizmus meg buddhizmus van.


Pl a buddhista vallásnak nem az a lényege hogy ha nem azt csinálod amit mondok akkor meghalsz.

2020. máj. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Nem volt elötte sem egészség ügy, sem oktatási rendszer, amit egyébként az indiai patriarchális berendezkedés még mindig elcseszetté tesz."


A te fejedben valami nagyon szét csúszott. Az európai keresztények még bőven a saját sz*rjukban tocsogtak meg boszorkányt égettek, miközben a világ többi részén egyetemeket építettek meg zajlott a tudományos élet.

Eleve már a kereszténység előtt 2-3000 évvel is létezett egészségügy meg tudomány.

Nem az európai fehér keresztények találták fel a világot. Ez csak a te buta kis fejedben létezik.

2020. máj. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Nekem mindegy hogy létezikbisten vagy sem. Nem vagyok hívő.

De sehol nem írnak olyat hogy jézus bárkit is arra szólítana fel hogy fegyvert fogjon bárkire is.


És miért félne a tudománytól?

Konkrétan a kereszténység álltal kiépített oktatás nélkül soha nem jött volna létre a tudomány.


Miért démonizálod a kereszténységet?


Egyébként a legtöbb keresztes hadjárat politikai célú volt.

Olyan ezt a kereszténységre fogni, mint azt mondani, hogy a Trójai háború a SZERELEMÉRT robbant ki....

Szép, de csak egy tündérmese.

2020. máj. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

"Konkrétan a kereszténység álltal kiépített oktatás nélkül soha nem jött volna létre a tudomány."


Te egyébként teljesen retardált vagy?

2020. máj. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Te három körön keresztül nem tudtál válaszolni egy egyszerű kérdésre....

Vajon ha válaszok és kérdések helyett, csak személyeskedünk ki jár jobba?

(Senki mem jár jól, a személyeskedés gyerekes kikerülése az érvelésnek, de miután egy egyszerű kérdésre sem tudsz válaszolni, nem áll jól a szénád....)

2020. máj. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Egyébként a boszorkány égetés nem az egyházhoz fűződött.

Fontos tudni, hogy minden egyházi iratot hitelesíteni kellet.


A boszorkányégetést egy olyan könyv indította el, ahol az egyházi pecsétet ráhamisították, vele eggyütt az aláírásokat is....

Egy nőgyűlölő püspök felel egy személyben érte, aki az egyházzal szembe ment, a könyv kiadatásával...

Érdemes utánaolvasni, és művelődni.

2020. máj. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!