Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Miért gondoljátok, hogy a...

Miért gondoljátok, hogy a világ több annál mint amit közvetlenül tapasztalunk?

Figyelt kérdés
Van egy elmélet, miszerint az ember sokkal inkább hiszi el azt amit szeretne mint ami a valóság. Az emberi agy képzelőereje hatalmas és kiemelkedő az ismert élőlények közt ezért képes arra, hogy igaznak véljen olyan dolgokat is melyeket az illető sosem tapasztalt meg valójában. Titeket mi visz rá, miért vagytok rendíthetetlenül biztosak a mágia létezésében, mikor lássuk be, az emberek túlnyomó többsége nem hisz benne, azért mert sosem tapasztalta.

2020. okt. 9. 07:50
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
85%

Biztosan több, te pl nem látod a rádióhullámokat, pedig léteznek.

Amíg nem fedezték hihetetlenül hangzott.

Egy láthatat energia amin youtubot nézel. Ilyen hogy létezne már.

2020. okt. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Ezt értem #1, a rádiohullámok műszerekkel megfigyelhetők, előrejelezhető a viselkedésük, pontosan kiszámolatók. Ezért kérdeztem rá kifejezetten a mágiára, mert egyetlen ilyen feltételnek sem felel meg, legalábbis számomra. Ezért várok érdekes válaszokat.
2020. okt. 9. 10:08
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Ez miért nem a valláskritika kategóriában van?
2020. okt. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Mert nem áll szándékomban kritizálni a vallást vagy a hitet. Az érdekel, hogy ki mit miért hisz, milyen bizonyítékot látott ami meggyőzte? Ez csak kíváncsiság, nem azért írtam ki hogy meggyőzzem a saját meggyőződésemről.

Én nem szándékozom a kérdésemmel kampányolni, ami nagy divat itt mostanság.

2020. okt. 9. 10:14
 5/29 anonim ***** válasza:
66%

Láthatatlan*


Olyan nincs hogy egy bottal a kezedben kimondasz valamit és varázsolsz.

De a rudomány is varázslatnak tűnhet ha valaki nem tudja hogy mi történik.

2020. okt. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

léteznek ilyen dolgok,

és akik megtapasztalták, hisznek benne és beszélnek róla, olyan hitelesen , hogy másokat is meggyőznek.


pl. asztal táncoltatás , vuduzás ,(Nyugat-Afrik, Karib-térség).


ennek ellenére azért én fenntartással kezelem a mágiát , de kétség kívül lehet benne valami.


ezért is nevezik , többek között az elhitetés korának a mostani időszakot.

2020. okt. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
0%
Én a pajtában hallottam a Szent Pétert. Megfordultam nem volt ott senki, de hallottam ahogy galambozik mint az új hullámú tini rap zenékben.kicsit ijesztő néha ahogy előadja.
2020. okt. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 Grimfox ***** válasza:
100%
Vannak akik szeretnék azt hinni, hogy a világ több, és ezért keresnek módszert rá, hogy ezt megtapasztalják, és vannak akik eleve másként észlelik a világot, mint a többség. Nem lehet mindegyikükre azt mondani, hogy azért észlelnek mást, vagy többet, mert betegek. Van, aki kivizsgáltatja magát, hogy valami miatt észleli e az elméletileg hamis dolgokat, de nem találnak nála semmit. Egyértelmű, hogy vannak betegségek, ami hamis tapasztalatokat eredményeznek, de nem mindenki beteg, akinek a tapasztalatai mások, mint mondjuk neked, vagy nekem.
2020. okt. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

A radiohullamos jo példa mert pl kb 300 éve tudjak hogy létezik előtte nem tudták de ott volt... ugyan igy vagyunk a sötét energiával és anyaggal! Műszerrel még mérni sem tudjunk csak azt tudjunk hogy a látható anyag és energia az univerzum egy nagyon kis részét teszik ki minden mas a merő eszközön fekete volt azaz nem látta lényegeben ugy tudtunk meg hogy ott valami hogy felfedeztük hogy a merő eszkoz nem tudja kimutatni 😂😂😅😅 ironikus

Tehát még mindig itt van 96%-a a világnak amit semmiféle képen sem látunk és érzékelünk még merő eszközökkel sem!

De ismét remek példa hogy az ember csak 3 szint képes látni Azaz a látható sprektumot de pl a madarak képesek látni az ultra Ibolya szint és fényt valamint a hüllők Képesek érzékelni az infra vörös tartományt! A méhek meg mind az uv fényt és még az elektromágneses mezőket is! Vannak halak amik meg mind uv mind infra vörös fényt képesek látni!


És van egy tengeri rák féle (Sáskarák) aki 16 fényt képes látni!!!!!! + a polarizált fényt is

Nagyon durva egy teljesen más világot lat mint amit az összes többi élőlény!!!

Sajnos ez egy olyan világ amit még műszerekkel sem fogunk látni mert a mi szemünkben nincs olyan receptorok lényegtelen hogy számítógépen meg szerkesztik azt akkor is csak 3 színnel tudjak hogy lássunk... ezenkívül van még 13 amit nem látunk csak ugy ha át konvertáljunk...

2020. okt. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

És ez csak a földi élet!

Ott van még az űr! Azt sem tapasztaljunk és ott van még a földönkívüli élet idegen bolygók naprenduserek galaxisok csillag halmazok amik olyan nagy méretben léteznek amit felfogni sem vagyunk képesek! És akkor ott van az ellentétje a mikro világ! Pl a medveallatka szemmel nem látható olyan kicsi de képen az űrben élni!!! Milyen durva már! Kibírja azokat a hatásokat amiket egy élőlény sem!

Na meg a részecskék amik már olyan kicsik hogy mas fajta fizikai szabályokat kell rajuk alkalmazni

Meg az egész fizika amit még mindig nem értünk

Pl feltételeznek egy olyan anyagot a neutron csillagok belsejében ami olyan tömény hogy szoszerint elpusztíthatatlan!!!! Még 1 feketelyuk sem lenne képes szét szedni!

2020. okt. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!