Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Az átkokban mennyire lehet...

Az átkokban mennyire lehet hinni? Ha valaki azt mondta, hogy ő meg tudja nézni majd elmondta milyen hókuszpókuszt kell csinálnom, hogy levegyem magamról, abban lehet valami?

Figyelt kérdés
En nem vagyok egy hívő típus, viszont mivel nagyon szentencsétlenek vagyunk családilag, elkezdtem ezen gondolkodni... lehet ennek bármilyen valóságalapja?
2020. dec. 3. 15:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha közben nem akar anyagilag lehúzni, akkor tehetsz egy próbát.

Ha valami olyat kér, hogy a nálad lévő összes pénzt tedd egy kendőbe,töröld le vele a cipőd talpát,majd azt mondja add neki és elviszi az átkot, akkor jól meg akar kopasztani.

Szóval csak óvatosan.

2020. dec. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Grimfox ***** válasza:
Ha jóindulatból segít, nem fizetségért, akkor érdemes kipróbálni. Nem átokról van szó, de ha egy ilyen "hókuszpókusz" lazít a szorongásodon, és segít a tudattalanodnak elkerülni a "szerencsétlen" helyzeteket, akkor mindegy, hogy átoktörés, vagy bármi más történt. Arra azért érdemes figyelni, hogy hülyeségbe ne vigyen bele. Démonok, vérmágia, vagy bármilyen fura szekta messze kerülendő.
2020. dec. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem kert érte pénzt, önszántából segíteni akart, viszont elég meredek dolgokat mondott. Elvileg tojásból ki lehet olvasni, hogy van-e rajtam átok, majd egy személyes tárgyat kellett volna elvinnem messzire es ott hagyni. Ez lett volna a levétel. Na most ezt vagy komolyan veszem, vagy röhögök rajta. Egyébként értelmes embernek tűnt, ezért nem hinnem, hogy irónia volt, de tőlem annyira távol all mindenféle átok/fekete mágia téma, hogy nehéz az ilyet komolyan vennem.

Viszont abban, hogy valami van velem es a családommal, azt mar elhiszem sajnos...

2020. dec. 3. 17:16
 4/7 Grimfox ***** válasza:

Ez egy babonából vett átoklevételre hasonlít. ha hiszel benne, működhet, feltéve hogy erősebben hiszel benne, mint amilyen erős az átkot létrehozó akarat, vagy rossz szándék.

Sajnos biztos, hogy ami a családodat érinti, az nem átok. Aki elég erős akarattal, és elég ismerettel rendelkezik, hogy képes legyen ilyen szintű dolgokat létrehozni, az már régen nem olyan pitiáner, hogy ilyesmivel foglalkozzon. Sokkal nagyobb dolgokon jár az esze, mint emberek életének megkeserítése. Ami a családodat érinti, az generációk szövevényes hibáiból, rossz döntéseiből, esetleg bűneiből felépült, és a következő generációba neveléssel, vagy egyszerűen az életadás tényével továbbadott jelenség. Ebből átoktöréssel nem tudnál kitörni akkor sem, ha egy működő technikára tennéd rá a kezed, ami nem csak pszichológiai hatást fejt ki. A családod problémáit nem tudod megoldani, de a sajátjaidat még igen, és elérheted, hogy a problémákat nem adod tovább a család következő generációjának, amit esetleg te hozol létre. Ez persze sok nagyságrenddel nehezebb, mint megtörni egy átkot. De nem lehetetlen, és maga a folyamat is rengeteg előnnyel jár, nem csak a végeredmény előnyös.

2020. dec. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

En annak csak örülnék, ha nem léteznének átkok. Szorongóként ennek a tudatától csak meg rosszabbul vagyok.

Viszont amit mondasz, abban sajnos mar biztos vagyok, transzgeneraciós trauma, örökölt sors, minden játszhat a dologban... csak sajnos ezzel az a gond, hogy azzal, hogy erre rajottem, semmire sem megyek, ugyanolyan borzalmas lesz az életem, mint a családtagjaimnak es mint amilyen eddig az enyém volt. Szóval nem tudom, hogy mi értelme van annak, hogy tudom, hogy valami nagyon nem oké a családban, de a világon semmit nem lehet ellene tenni.

Mert pl. azt racionális szempontból meg tudom érteni, hogy hogy oroklodnek a mentális betegségek, de hogy a mentális betegségektől független rossz dolgok hogy történnek meg különböző generáció tagjaival, azt mar nem értem.

2020. dec. 4. 13:44
 6/7 Grimfox ***** válasza:

Alapvetően főként pszichológiai eredetű a probléma(nem pszichés betegség). Már magzati korban elkezdenek beépülni a negatív hatások, amik a terhesség alatt érnek, és egész gyerekkorodban tudat alatt, és tudatosan is olyan dolgok érnek, amik a személyiséged részeivé válnak. A karma szerepét(örökölt sorsként nagyjából ezt lehet értelmezni) nem szabad alábecsülni, de nem is szabad abszolútnak venni. A fő gondot a tanult(és így örökölt) viselkedésminták okozzák. Ezek nagy részéről nem is tudsz, észre sem veszed. Viszont ha gyanítod, hogy ezek jelen vannak, akkor már szerencsés vagy. Az ember tudatos lény, még ha a tudatossága nem is túl fejlett. Amint elkezded megfigyelni a saját viselkedésed, és összehasonlítod a családod többi tagjáéval, észre fogod venni, hogy hasonló helyzetekben hasonló módon döntötök. A problémákat mindig a döntéshelyzetek, és az azokra adott válaszok okozzák. A tanult viselkedésminták ilyen helyzetekben a rossz döntések felé irányítanak. Röviden, ösztönösen előnytelenül döntesz, mert a családodban ezeket a mintákat láttad csecsemőkorod óta. Ugyanakkor, ahogy mondtam, az ember tudatos lény. Ha felismered, hogy egy adott helyzetben hogyan döntenél, és hogyan döntene a családod többi tagja, akiket érint ez a "családi átok", akkor tudni fogod, hogyan NE dönts. Nehéz szokássá tenni az önmegfigyelést. De ha megteszed, rá fogsz jönni, hogy milyenek a tudattalan szokásaid. És tudatos döntéssel felülírhatod őket. Nem könnyű feladat, ez egyértelmű. Viszont ezzel a módszerrel lehet változtatni a saját életeden. A családodén nem tudsz így változtatni. Ők is csak saját maguk tudnának, amihez előbb fel kéne ismerniük, hogy a döntéseikben van a hiba. Viszont magadon tudsz segíteni. Ha másként nem megy, akkor nagy döntéshelyzetek előtt meditálj az eldöntendő helyzeten. Idő, és energiaigényes, de nagyobb eséllyel dönthetsz neked kedvezően.


Átkoktól nem kell tartanod. Nem is hiszem, hogy van valaki, akinek oka lenne téged megátkozni. De a szorongás már önmagában ártalmas, átok nélkül is. Én is szorongó vagyok...enyhén szólva. Talán kezdetnek relaxációs, stresszoldó módszereket kellene tanulnod, amivel a feszültséget tudod csökkenteni, legalább egy időre. Az alatt az idő alatt a tested, és a szellemed is tud regenerálódni, ami erősíti a figyelmed, az akaratod, és így csökkenti az előnytelen helyzetek kialakulásának esélyét.


A problémádon csak te tudsz segíteni, és csak azáltal, hogy jobban odafigyelsz a benned, és körülötted zajló történésekre. Klisésen mondva, tudatosabbá válsz. Szerencsére nem kell ez alatt olyan drasztikus dolgokat érteni, mint amiket ezoterikus forrásokban olvashatsz. Elég csak apránként fokozni a figyelmedet. Lassan tágítani a kört, amit képes vagy figyelemmel kísérni az apró hétköznapi cselekvésektől, történésektől, gondolatoktól kiindulva a nagyobb, átfogóbb eseményekig, és fontos döntésekig. Nem azonnal kell mindezt véghezvinni, hanem olyan tempóban, amit képes vagy kivitelezni.

2020. dec. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia,

Én egy egyszerű kis tesztet ajánlanék, amitől elmúlnának ezek a rossz vagy más események, érzés. (..Egyébként szerintem Isten próbál vele üzenni neked valamit.)

Menj el a közeli templomba vagy plébániára és kérj egy kis szentelt vizet -vigyél egy kis üveget-, bármelyik katolikus templomban szívesen adnak. A pap vagy a sekrestyés is tud segíteni..

Tarts majd mindig magadnál egy keveset belőle, illetve alváskor a közeledben és valószínűleg elfognak múlni ezek a rossz-fura események, érzés stb.

+illetve ima is nagyon fontos és másokért is.

Próbáld ki, egyszerű és egész biztosan segíteni fog. Nem kerül pénzbe sem.


Illetve itt tudsz olvasni az őrangyalokról is:

[link]


Isten áldjon!

2020. dec. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!