Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Ha keresztény vagyok, bűn a...

Boldi3 kérdése:

Ha keresztény vagyok, bűn a Wicca vallásban hinni? Csak mert nagyon érdekel ez a természetvallás.

Figyelt kérdés

2016. jún. 13. 17:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
30%
Igen bűn ! A pokolra jutsz. Benne van a Bibliában, hogy más isteneket ne imádj, az halálos bűn. Pokolban fogsz elégni
2016. jún. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
97%

"Ha keresztény vagyok, bűn a Wicca vallásban hinni?"


- Nem bűn, hanem paradoxon. Ha keresztény vagy, nem hihetsz a Wicca vallásban, és fordítva.

2016. jún. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%
Nem bűn inkább butaság mindenféle idétlen mesékbe hinni, legyen az kereszténység vagy wicca.
2016. jún. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Magyarázd meg a bűn fogalmát, mert ebben az esetben erre elég nehéz válaszolni.

A kereszténység bűnként kezeli a más istenekbe vetett hitet.

A wicca vallás álláspontját nem ismerem.

Világilag abban hiszel amiben akarsz.

Neked, mint egyének mi a véleményed? Ez bűn?

2016. jún. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
39%
A wiccák is ki fognak nézni, ha nem utálod a keresztényeket, a boszorkányüldözés miatt. Népszerű náluk is a lázadás.
2016. jún. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Hát....

Én ném tartom igazán bűnnek!

Én élet vitelnek látom az egészet igazából!

2016. jún. 13. 19:02
 7/22 anonim ***** válasza:
0%

Nem ellentmondás, hanem bűn ! Benne van a bibliában. Gonosz, sötét aurájú entitások pont a negatív érzelmektől a gonoszságtól, másoknak való ártásától lesznek olyanok. Ha te ezt követed, elkárhozól.


Legjobb, ha hagyod az egészet a francba és ha a természet érdekel, belépsz egy környezetvédő polgári szervezetbe

2016. jún. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkor igazából még a saját keresztény hiteted sem veszed komolyan. Ami nem is baj, mert egy nagy csacsiság az egész, de legalább ne neveznéd akkor magad kereszténynek.
2016. jún. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
4%
Bűnnek nevezünk azt a keresztény hit értelmezése szerint, ami ellentétes Isten akaratával. A Bibliában Isten többször is elmondja, hogy ne legyenek köztetek bűbájosok, varázslók és hasonlók, mert gyűlöletes előtte az ilyesmi, vagyis minden olyasmi, ami a Wicca témakörébe beletartozik. Ha érdekel a Wicca, te nem vagy keresztény, legfeljebb eljársz néha templomba, de attól még a kettő nem ugyanaz. Keresztény akkor vagy, ha elfogadtad megváltódul Jézust és személyes kapcsolatod van Istennel és Őt követed. A kettő kizárja egymást, tehát amíg érdekel a Wicca, ne nevezd magad kereszténynek. Ajánlom figyelmedbe Steve Wohlberg: A boszorkányság órája című könyvét, ami a Harry Potterrel és a Wicca boszorkánysággal foglalkozik keresztény szemszögből. Gyanítom, hogy sajnos te is azok közé tartozol, akit a Harry Potter sorozat tévesztett meg, így mindenképp hasznos lesz számodra a könyv elolvasása. Nem vagy egyedül, én is Harry Potter rajongó voltam sokáig, míg rá nem jöttem, hogy mi is ez a könyv valójában, és emiatt nekem is volt érdeklődésem az okkult felé, ma már Isten kegyelméből képes voltam szakítani az okkulttal is és a sorozattal is.
2016. jún. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 OneEntity ***** válasza:
100%

Már bocs, de Isten kegyelméből szakítani az okkultizmussal, ez egy baromság. Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy a ketchup kegyelméből szakítottál a mustárral.

A Harry Potter pedig egy mese, 8-18 éveseknek. Az az igazán sötét, aki többet lát bele, mint ami.

2016. jún. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!